3 простих способи зменшити платежі за кредитом

610

Коли людина бере кредит, він повністю впевнений у своїх фінансових можливостях і думає, що з поверненням грошей не виникне жодних проблем. Але насправді, трапитися може все, що завгодно. І погашення перетвориться у важку повинність.

Але є можливість трохи полегшити це борговий тягар. Мова про зниження розміру щомісячних виплат. Більш того, якщо ситуація зовсім важка, є навіть варіанти законно не платити кредит (але тільки тимчасово). Про це розповімо в цій статті.

Спосіб №1 – рефінансування кредиту

Це найпоширеніший спосіб зменшити щомісячні платежі. Суть полягає в тому, що ви берете новий кредит, щоб погасити старий. Але ця позика видається на більш вигідних умовах.

Простий приклад. Ви користуєтеся кредитною карткою, за якою передбачено 20 відсотків річних. Витратили 100 тисяч рублів, а повертати доведеться 120 тисяч. Щоб заплатити трохи менше, можна звернутися в банк за новим кредитом. Наприклад, потрібні вам 100 тисяч, але вже під 13 відсотків. Після цього ви спокійно погашаєте заборгованість на кредитній картці, а виплачувати за новим кредитом вам доведеться вже тільки 113 тисяч рублів. Погодьтеся, різниця в 7 тисяч виглядає цілком відчутною.

Для рефінансування ви можете звернутися у свій банк. Якщо з вашої кредитної історією все в порядку, то вам, швидше за все, підуть на зустріч. Нті в разі відмови, не варто зневірятися. Ніхто не заважає оформити позику в іншому банку.

Єдине, що потрібно враховувати в цьому випадку – в банку можуть взяти з вас додаткову комісію за дострокове погашення кредиту. Так що перед тим, як реалізувати цю схему, прорахуйте все максимально докладно і вирішите, чи варта гра свічок.

Спосіб №2 – клопотання про зниження ставки

Цей спосіб схожий на рефінансування, хоча полягає трохи в іншому. Справа в тому, що один і той самий кредит банки в різний час можуть видавати під різні відсотки. Наприклад, змінилася загальна економічна ситуація в країні або фінансова установа вирішило залучити більшу кількість клієнтів. І той позику, який рік тому давався під 20 відсотків, тепер вирішено видавати під 17 відсотків.

І в цьому випадку, ви можете попросити ваш банк знизити і вам процентну ставку. Звичайно, за законом фінансова установа не зобов’язана йти вам назустріч. Але в російській практиці було чимало випадків, коли бажання клієнтів задовольняли, щоб не втратити їх у майбутньому. Благо, далеко не всі громадяни знають, що можна скористатися такою можливістю. А тому банк не ризикує вже дуже великими грошима, зате створює собі позитивну репутацію лояльного до клієнтів установи.

Єдине, що потрібно враховувати для даного способу – необхідно грамотно скласти заяву в банк. Так, не потрібно писати, що ви просто хочете платити менше. Потрібне тверде обгрунтування. Наприклад, розписати, що фінансова ситуація в країні змінилася, у всіх банках знизилися відсотки по аналогічних кредитах. Так само не зайвим буде згадати, що ви хочете залишатися клієнтом саме цього банку. Ну, і звичайно, багато чого буде залежати від вашої кредитної історії – чим вона чистіша, тим більше шансів, що вам підуть назустріч.

Спосіб №3 – реструктуризація кредиту

Реструктуризація – ще один спосіб зменшити щомісячні виплати, звернувшись безпосередньо в банк. До такого варіанту найчастіше вдаються, коли виникли проблеми з погашенням боргу. Наприклад, ви брали доларовий кредит, а з часом курс сильно збільшився, при цьому ваша зарплата залишилася колишньою. Або різко впали доходи сім’ї. Або виникла необхідність серйозних витрат. Ситуація може бути будь-якою. І можна попросити банк піти вам назустріч і зменшити щомісячні платежі, а як варіант – і зовсім заморозити на якийсь час виплати.

Але тут треба розуміти, що зовсім відмовитися від кредиту не вийде. Більш того, в результаті ви навіть заплатите більше. Тобто банк погодиться з вашою ситуацією, увійде в положення і розтягне виплату кредиту на більш тривалий термін. Сума платежів, природно, зменшиться. Але виплачувати з відсотками доведеться більше. Тому реструктуризація – це не самий популярний спосіб, до якого вдаються тільки в самих крайніх випадках.

І ще один спосіб зменшити щомісячні платежі, це виплачувати більше покладеного. Це звучить банально, але зате дієво. Наприклад, можна взяти собі за правило додавати до мінімальної сумі 10 відсотків. Треба віддавати 3000, перераховуйте 3300. Різниця ніби не така суттєва, але в підсумку ви віддасте банку менше грошей.