5 речей, на які не варто витрачати гроші ніколи!

665

Бажання зберегти зароблене зрозуміло і природно. Хтось змушений ходити з затягнутим поясом, тому що не знає, як вибратися з боргової ями, комусь потрібно накопичити на «купівлю століття», а третім просто подобається відчувати себе фінансово незалежним. Найбільш допитливі з прихильників суворої економії з задоволенням збирають чеки, вираховують до копійки сімейний бюджет і не лінуються відвідувати спеціальні тренінги з планування витрат.

Але до чого всі ці зусилля, коли достатньо не купувати зайвого? Виключіть зі списку витрат всього п’ять статей витрат:

 • «статусні» предмети;
 • товари «по акції» і «зі знижками»;
 • численні підписки на кабельне/супутникове телебачення;
 • шкідливі звички та засоби для боротьби з ними;
 • покупні речі з числа тих, що можна зробити самостійно.

Кожен пункт забирає до 10% вільних коштів, іноді – більше. У чому підґрунтя цих, здавалося б, необхідних покупок і справді нам потрібні всі ці речі?

Економія по-королівськи

Щоб виглядати гідно, потрібно вести себе гідно, а не вбиратися у відповідності з останнім писком моди. Основні витрати по цьому пункту:

 • новомодні гаджети, ювелірні прикраси;
 • зайва одяг (з категорії «фірмова», «ікони стилю» або «від іменитих брендів»);
 • дорогі аксесуари.

Якісна біжутерія не поступається коштовностей, а скло блищить не гірше алмазів. Навіть королева Великобританії регулярно дістає з гардеробу старі улюблені шапки і сукні, а не біжить до кравця з будь-якого приводу. Актори на червоних доріжках майже завжди з’являються в чужому: орендовані речі – це реклама ювелірів і модних будинків. Чим ви гірші? Гарне плаття і стильна брошка здатні з будь Попелюшки зробити принцесу.

Немає потреби купувати смартфон з останньої серії, якщо його перевага укладено в екрані на міліметр ширше. Більш того, китайські аналоги відрізняються від розкручених брендів лише тим, що їх виробляли в сусідньому цеху на тому ж заводі і поставили інший логотип. У будь електроніки є менш дорога альтернатива, і через рік ціна незмінно падає в 1,5-2 рази, а характеристики виростають.

Звабливі знижки

Показна дешевизна нерідко обходиться дорожче розкоші. Красиві написи з жирно перекресленою старою ціною в більшості випадків виявляються лише традиційним маркетинговим ходом. Вам пропонують:

 • непопулярний або залежаний товар;
 • знижку з націнки;
 • просто реальну вартість.

Це шкідливо як для здоров’я, так і для гаманця. Якщо годуєте велику сім’ю і закуповується в одному магазині, карта покупця в поєднанні з дрібнооптовими закупівлями – оптимальний вибір, який допоможе вам поліпшити кредитну історію в своїх власних очах.

А для себе, коханого?

Невеликі витрати подібно джерельця стікаються в повноводну річку, що найчастіше досить серйозно підмиває сімейний бюджет. До таких витрат належать:

 • кабельне/супутникове телебачення;
 • підписки на телефоні та інші послуги мобільних операторів;
 • абонементи в тренажерні зали, фітнес-клуби і т. п.

Більшу частину телевізійних опцій на себе взяв комп’ютер. За інтернет ви заплатите менше, ніж за підписку на сотню спортивних каналів, а інформації про матчі улюбленої команди отримаєте більше. Навчіть домочадців взаємодіяти з сайтами-кінотеатрами, налаштуйте виведення зображення на телевізор для комфортного перегляду серіалів і вже через рік відчуєте неабияку скорочення витрат.

Відстежуйте маніпуляції свого оператора з підписками: сукупність шахрайських витрат часто перевищує річний ліміт на спілкування по телефону. Відхиляйте контекстні пропозиції, Екшн те через cаll-центр. Гарні тільки ті опції, якими ви часто користуєтеся. Це справедливо і для спортивних клубів, басейну: пробіжка по парку і ранкова зарядка абсолютно безкоштовні, а якщо вирішите їх кинути через тиждень, вигода ще більш очевидна.

Не прикурюйте від банкноти

Шкідливі звички сильніше іншого спустошують гаманець, так само як і спроби позбутися від них. Для бюджету не менше, ніж для здоров’я, такі згубні пристрасті, як:

 • так звана «любов до пива і сигарет»;
 • «околоздоровый» спосіб життя;
 • пластирі та інші засоби для боротьби з якою-небудь аддикцией.

Відмовтеся від нездорового хобі і заодно заощадити на відвідуванні лікарів. Нікотинові пластирі виробляють ті ж тютюнові компанії, що і ваші улюблені сигарети, а хіба вони підуть проти власної вигоди? Антипохмельные препарати лише посилюють залежність, при цьому щедро витрачаючи ресурси організму. Триматися на морально-вольовому зусиллі непросто, однак саме це буде найкращим рішенням.

Здоровому організму також не потрібні протеїнові коктейлі, Бади, інші «чудоЕкшн ні таблетки». «Чистий» спортсмен виявиться менш великих, але більш витривалим, а офісний службовець без розрекламованих вітамінок хіба що чхне зайвий раз. Причому обидва проживуть довше і здоровіше, ніж їх досвідчені колеги, кілограмами споживають околомедицинские речовини.

Домашнє господарство

Найпростіший спосіб економії – перевести на будинок максимальна кількість платних послуг. Судок з домашньою їжею в холодильнику набагато вигідніше, ніж похід у найближче кафе, а скляний глечик з відфільтрованої будинку водою нічим не гірше покупної бутильованої, та ще й у пластиковій ємності.

Розпустилася сходинку на брюках неважко зашити, куртку – відпрасувати власними силами, для свердління стін необов’язково наймати фахівця. Не бійтеся витратити трохи часу на самовдосконалення і практику, тоді протягом усього життя зможете заощадити більше грошей для себе і близьких.