Через деякий час оновлюється кредитна історія

808

Кредитна історія включає в себе відомості про те, які суми ви брали в кредит, були прострочення і ви повинні якому-небудь банку на даний момент. Зрозуміло, не всім, хто хоч коли-небудь допускав прострочення або просто брав кредит, хочеться, щоб дані зберігалися вічно, тому важливо знати, як і коли відбувається оновлення даних.

Що таке кредитна історія і де вона зберігається?

Після того, як ви оформили кредитний договір з банком, він посилає інформацію про вашому договорі в Бюро кредитних історій (БКІ). БКІ діє по ліцензії Центрального банку Російської Федерації та надає послуги по зберіганню і видачі звітів про кредитних операціях громадян. У кожному регіоні діє одне або відразу кілька БКІ, які пов’язані між собою і досить оперативно обмінюються інформацією про кредитному стан громадян. Банки і кредитні організації зобов’язані за законом надіслати інформацію за кредитом протягом 10 днів після укладення договору, прострочення або внесення платежу.

Кожна історія включає в себе наступні відомості:

 • Ваші особисті дані і дані про банк чи організації, що видала позику.
 • Сума, яку ви взяли в кредит.
 • Термін кредитування.
 • Прострочення і дострокові погашення кредиту.
 • Судові розгляди з банком.
 • На жаль, далеко не всі банки та організації діють оперативно або просто забувають подати інформацію в БКІ, тому громадянам рекомендується самостійно дізнаватися про те, які зміни відбулися в ваших даних і немає в них помилок, які бувають досить часто із-за новизни системи.

  За скільки оновиться кредитна історія?

  Дані про кредити змінюються через кожні 10 днів після вчинення останньої дії по кредиту, наприклад:

 • Внесення платежу.
 • Подання заявки на отримання кредиту.
 • Реструктуризації та рефінансування боргу.
 • Дострокового погашення.
 • Чекати повного оновлення кредитних даних доведеться досить тривалий час, за законом дані оновлюються повністю протягом 15 років після зЕкшн снення останньої операції. По досягненню цього терміну історія ваших відносин з банками стає чистою. Якщо ви не готові терпіти стільки років, то можна скористатися порадою: беріть невеликі кредити і виплачуйте їх у строк, з плином часу ваші дані в очах банку та інших організацій, що мають право на отримання даних, значно покращаться, і ви знову станете благонаЕкшн ним позичальником. Тому те, скільки вам доведеться чекати поліпшення даних, залежить тільки від вас.

  Як отримати інформацію про кредитної історії?

  Важливо пам’ятати, що кожен громадянин має право самостійно безкоштовно перевірити свої дані в БКІ у відповідності з законом «Про кредитні історії». Для того щоб дізнатися всі ваші дані, потрібно відправити запит «Центральний каталог кредитних історій», де вам видадуть інформацію, які саме БКІ варто звернутися. Після отримання цієї інформації зайдіть на сайт Центрального Банку і заповніть форму заяви про надання безкоштовних даних. Важливо пам’ятати, що при написанні заяви з вас зажадають спеціальний код, який можна отримати у будь-якому місцевому відділенні БКІ. Знайте, що безкоштовно дані надаються лише раз на рік, якщо ви вирішите перевіряти їх частіше, то доведеться заплатити. За гроші можна отримати інформацію в БКІ або банки, які надають такі послуги. Вартість платного отримання інформації в залежності від регіону сягає близько двох тисяч рублів в середньому.

  Стаття в тему: банки, які не перевіряють кредитну історію позичальника

  Порада: якщо ви виявили, що у ваших даних допущена помилка, наприклад, вам приписаний позику, який ви не брали, або поставлена прострочення, то не варто звертатися в БКІ, так як воно не несе відповідальності за некоректні дані. В цьому випадку зверніться в банк, з яким виникла проблема, і візьміть довідки і «чеки» з отриманими даними, говорять про вашій правоті. Зверніться в БКІ, вони зобов’язані внести зміни в дані і виправити помилку. Пам’ятайте, далеко не всі банки сумлінно заповнюють і відправляють ваші дані БКІ, адже нерозумно чекати 15 років через прикре непорозуміння.

  Висновок

  Оновити дані в БКІ можна двома основними шляхами: чекати 15 років або брати кредити, за які ви точно можете розплатитися без прострочення. Якщо ви впевнені, що ваші взаємини з банком були безхмарними і переживати не варто, то все ж рекомендується хоча б раз на рік вимагати від БКІ повної та достовірної інформації про всі ваші платежі і операціях. Так як часто буває, що з вини банків відбуваються прикрі помилки, які, на жаль, не так просто виправити. А між тим довіру до вас, як до відповідального платнику, буде втрачено, і новий позику вам можуть не дати.