Чи варто їхати в Чехію на роботу

4-7-2021

 

Робота в Чехії

Чехія-один з найпопулярніших напрямків для бажаючих знайти роботу за кордоном.  Найбільшу групу іноземних працівників в країні складають Українці, проте росіян і білорусів також ваблять перспективи роботи тут. Вихідців з колишнього союзу країна приваблює близькістю мови і менталітету в поєднанні з європейськими умовами праці і зарплатами. При цьому в Чехії найнижчий в Євросоюзі рівень безробіття, так що без допомоги мігрантів економіці не обійтися. Також хочемо вам порекомендувати EUROJOB  работа в чехии вакансии от прямых работодателей.

Залишається питання-як отримати жадане місце в Чехії?

Станом на початок минулого року, в країні на постійній основі жило близько 600 тис. Іноземців. Найбільшу групу складають Українці: понад 145 тис., або близько чверті всіх приїжджих. На другому місці стабільно знаходяться словаки, які з чехами не так давно жили в одній країні.

У Чехії працює також багато громадян ЄС, проте вони в більшості своїй не планують залишитися тут надовго. На відміну від них, вихідці з «третіх країн», у тому числі з Росії, України, Білорусі та Молдови, прагнуть закріпитися в Чехії. В даний час 60% з них живе в країні на постійній основі. Кожен восьмий працівник в країні-іноземець, і їх частка буде тільки зростати. Адже на початок 2021 року кількість вакансій в Чехії в півтора рази перевищувала кількість безробітних! Найбільше вакансій було в Празі, а найбільш затребуваними виявилися технічні фахівці. Дефіцит кадрів оцінюється в 300-400 тис.

Причини такої любові до країни зрозумілі: Українці в Чехії заробляють в п’ять разів більше, ніж на батьківщині, хоча їх заробіток зазвичай менше не тільки ніж у місцевих, але і ніж у інших іммігрантів.

Отже, як же отримати роботу в Чехії?

Один з найпростіших способів пошуку роботи в Чехії, що не вимагає від вас часу і знання мови. Єдине, чому тут потрібно приділити увагу-підбір надійного і потрібного вам агентства. Тому для початку вивчіть сайт: спосіб подачі інформації, основні пропоновані спеціальності, умови співпраці. Обов’язковий пункт-наявність спеціальної ліцензії, виданої місцевою владою.