Що не можна публікувати в соціальних мережах: матеріали, за які можуть звинуватити в екстремізмі

225

Здрастуйте! у цій статті ми поговоримо про те, що не можна публікувати в соціальних мережах.

1. В останні роки в нашій країні дуже гостро стоїть питання адміністративного та кримінального переслідування за публікації в соцмережах. Людям виписують штрафи, дають реальні терміни за лайки, репости і коментарі в соц. Мережа. У цій статті ми розберемося, що не можна публікувати, коментувати і лайкати в соцмережах, а також яка відповідальність за це передбачена. 

Звідки це пішло

Будь — яка інформація в соціальній мережі-публічне висловлювання. Навіть якщо на вашу сторінку ніхто не заходить, і ви ні з ким там не спілкуєтеся, кожен пост на стіні, статус і картинка в альбомі публічні. Це означає, що якщо вас визнають екстремістом, то незалежно від того, дивився хтось на ваші пости чи ні, ви ризикуєте отримати реальний термін.

Основою для штрафів або кримінального покарання за поширення екстремістських матеріалів служить 114-фз «про протидію екстремістській діяльності». У 13-й статті зазначено, що за поширення екстремістської інформації призначають штрафи. До поширення відносяться лайки, репости і коментарі.

При визнанні екстремістських матеріалів орієнтуються на ст.280, 282, 282.1 кк рф і ст. 20.29 коап рф.

В останні роки ситуація все більше загострюється. Досить подивитися на інфографіку газети» комерсант”, працівники якої порахували кількість засуджених за екстремістськими статтями.

За статтею 282» про порушення ненависті або ворожнечі ” в нашій країні найбільше залучених за лайки, репости і коментарі в соціальних мережах.

Які матеріали визнають екстремістськими

Тепер давайте більш конкретно розберемося, які матеріали можуть визнати екстремістськими:

  • збуджуючі ненависть і ворожнечу за статтю, расою, релігією та приналежністю до соціальних груп;
  • із закликами здійснити державний переворот, теракт або надати частині росії статус самостійної держави;
  • з символікою організацій, заборонених в нашій країні;
  • закликають до суїциду і пропаганди нетрадиційної орієнтації;
  • про виготовлення зброї та вибухових речовин.

Є таке поняття, як»триваюче правопорушення”. Якщо ви 5 років тому зберегли смішну картинку, яку зараз можуть визнати екстремістською, ви реально можете отримати штраф або кримінальний термін. Подивіться за тим, що зберігали і репостили раніше.

Приклади матеріалів

Давайте поговоримо про спірні матеріали, які суд визнав екстремістськими:

Зображення персонажа серіалу» гра престолів “джона сноу з німбом, супроводжуване написом” – джон сноу воскрес! – воістину воскрес!».

Зображення священнослужителя з написом: “а ви теж в дитинстві мріяли стати бізнесменом?».

Зображення-актор руперт грінт, рон візлі з “гаррі поттера « – і напис»nigga”.

Зображення: три православних священика, один з яких опускає в ополонку хрест. Двоє кажуть:» це хрест, а не пістолет « і» * * * * * * * [відвали] від посейдона«, а третій відповідає:» * * * * [чому] він церковну десятину не платить”.

І ще десятки інших матеріалів на тему образ почуттів віруючих і смішні расистські висловлювання. Вони ні до чого не закликають, не ображають когось конкретного, але за них дійсно дають покарання. У кращому випадку при постингу подібних матеріалів ви заплатите штраф. У гіршому-сядете.

Повний список картинок і всіх екстремістських матеріалів можна знайти на сайті мін’юсту росії.

Що не можна публікувати, щоб уникнути звинувачення в екстремізмі

Тепер конкретно про те, які матеріали не варто публікувати:

  1. політичні демотиватори. висміювання політиків поки що дозволено, але не варто переступати межу, закликаючи когось до насильства або образ.
  2. заборонені в росії українські організації. адміністрація мережі банить їх із запізненням, тому іноді спільноти зустрічаються. Постити будь-які матеріали, які виставляють заборонені спільноти, не варто.
  3. нацистську символіку. але роскомнагляд уточнює, що демонстрування свастики не в цілях пропаганди дозволені. Але краще не варто.
  4. матеріали, що ображають почуття віруючих. це може бути що завгодно, і під цю статтю вже потрапило безліч людей. Намагайтеся взагалі не зачіпати тему релігії.
  5. образи соціальних груп. закон не уточнює, що це за групи, але судячи з претендентів, соціальною групою визнаються всі спільноти людей, в яких більше 1 учасника.
  6. публікації на тему суїциду і нетрадиційної сексуальної орієнтації. але тут є застереження: це заборонено публікувати для неповнолітніх користувачів. Якщо поставити маркер «18»”, все буде нормально.

Адміністраторам спільнот теж варто враховувати, що вони публікують, навіть якщо це запропонований матеріал. Юристи кажуть, що в цьому питанні все залежить від слідства. Оштрафувати можуть як автора, так і адміністратора, який виклав пост.

З позитивного можна виділити одне: слідчий комітет і перевіряючі органи спеціально не переглядають сторінки користувачів. Зі скаргами на екстремістські матеріали звертаються звичайні люди. Тому, якщо ніхто не знає про те, що у вас є картинки або записи, які не можна публікувати, ймовірність звинувачення буде значно менше.

Висновок

Для того щоб уникнути всіх проблем, пов’язаних з лайками і репостами, раджу утриматися від прояву активності в соцмережах в темах, які вказані в статті. Не варто лайкати, коментувати або репостити записи, які слідчий комітет може розглянути як екстремістські.

рекомендуємо прочитати: заробіток в соціальних мережах-7 способів для новачків і з чого почати.