Функції карбюратора

9-11-2019

Функции карбюратора
Він забезпечує розпилення палива і змішує його з повітрям таким чином, щоб в камері згоряння і впускному колекторі проходило випаровування.
Також хочемо вам порекомендувати https://avtoindustriya.com/products/2982
Задовольняє непостійним вимогам двигуна до складу суміші, що складається з палива з повітрям для ефективного згоряння. Стехіометричний баланс становить приблизно 14 частин повітря на одну частину палива – в ідеалі.
Слід розуміти, що співвідношення мас палива і повітря повинно змінюватися в суміші. Для холодного запуску мотора, руху і прискорення в режимі віддачі самої високої потужності, потрібна суміш збагачена – з високим вмістом палива.
Якщо суміш буде мати низький вміст палива, то вона підійде для режимів часткових навантажень – при неповному відкритті дроселя, при русі на прогрітому двигуні з постійно швидкістю. Всі режими роботи мотора потребують своїх співвідношеннях суміші. У зв’язку з цим карбюратор має велике число систем паливних контурів, щоб ця суміш могла відповідати вимогам. Карбюратори для всіх типів двигуна мають калібрування, одержувану за підсумками випробувань. Дана калібрування потрібна, щоб забезпечити правильне надходження палива у всі двигуни даної моделі. Двигун фактично буде працювати, нехай не завжди ефективно, із співвідношенням повітря до палива в діапазоні від 8 до 22 частин до одного.
Якщо суміш буде переобогащенной, то знизиться економічність і будуть перевищені норми вмісту шкідливих домішок у вихлопі. А якщо суміш буде занадто бідною, то мотор втратить потужність і ефективність роботи впаде. Тому функція карбюратора забезпечити оптимальне співвідношення, наближене до значення 14, 5 до одного. При таких умовах мотор буде працювати з найвищою ефективністю.
З кожним роком законом передбачаються все більш жорсткі вимоги до складу випускних автомобільних газів. Під розпиленням розуміється поділ крапель палива на більш маленькі частинки, наскільки це можливо. Якісне розпилювання потрібно для зменшення токсичності вихлопних газів. Установкою випускного отвору пального в межах максимальної швидкості потоку повітря, що спровокує дроблення палива на дрібні частини. Необхідно розуміти, що правильний карбюратор розпорошує пальне, а не випаровує його. Сам процес випаровування повинен проходити у впускному колекторі. З цією метою колектор підігрівається, для зниження на стінках конденсації палива. Обігрів здійснюється за рахунок охолоджуючої рідини двигуна.