Хто такі фрілансери

8-7-2019

Хто такі фрілансери, і чим вони відрізняються від звичайних нероб.

Фрілансер (freelancer) – в перекладі вільний художник або працівник. Цей термін зазвичай приписується Вальтеру Скотту, але насправді він вживався і раніше, ще з початку XIX століття. Проте, в наші дні він знову вважається чимось сучасним і навіть новаторським. Якщо раніше ми всі працювали за практично незмінного графіком, вибираючись з дому рано вранці, щоб встигнути на роботу до дев’ятої ранку, то тепер добра половина наших знайомих трудиться зовсім не виходячи з дому. Також хочемо вам порекомендувати знайти фрилансера https://www.weblancer.net/freelancers/ .

Ринок фріланс – послуг в даний час стрімко розвивається в усьому світі, залучаючи нових учасників. З одного боку стоять працівники, які пропонують свої послуги, а з іншого — приватні особи та організації, готові до позаштатного співробітництва (часто на віддаленій основі). Особливо фріланс поширений в таких областях, як журналістика (та інших формах діяльності з написання текстів), юриспруденція, комп’ютерне програмування, архітектура, дизайн у всіх його проявах, переклад, фото та відео зйомка, різна консультативна діяльність.

У нашому суспільстві все ще живий стереотип, який свідчить, що тільки «рання пташка» може вважатися працьовитою і займається в житті важливими справами, а той, хто спить до обіду і сидить вдома, називаючи себе «вільним працівником» — це звичайний ледар і нероба. Звичайно громадська думка сформувалася не на порожньому місці. Не дивлячись на те, що фрілансери перестають бути чимось рідкісним або надприродним, часто важко розібратися, чи дійсно наш приятель працьовитий «вільний художник», або він просто звичайний базіка, перебивающийся рідкісними випадковими заробітками. Вона може залежати від кількості виконаних проектів або робочих днів у конкретному місяці. Але все ж, якщо за цілий місяць у вас не було жодного замовлення, або при підведенні підсумків року ви виявили, що більше витратилися на дороге обладнання, чим змогли заробити парочкою студійних зйомок, варто визнати, що ваша діяльність — швидше хобі, ніж робота.