Інвестиції в спорт – перспективи, дохід і здоровя суспільства

574


Вигідно інвестувати в спорт?

Багато інвестиційні ніші зайняті давно, і, схоже, надовго. Чим перспективніше інвестиційне спрямування, тим більше з’являється бажаючих відкусити свій кусень від інвестиційного пирога. Приклад тому – блакитні фішки фондового ринку. Хоча ці цінні папери і володіють високою рентабельністю, але кількість вкластися в них настільки велике, що реальна можливість імовірна лише в довгостроковій перспективі.

І на цьому тлі нові напрямки інвестування як Клондайк для початківців інвесторів.

А спорт в цьому відношенні дає відчутні переваги:

 • Інвестиції в спорт можуть розвиватися в різних напрямках.
 • Для реалізації інвестиційної ідеї можна оперувати різними обсягами коштів.
 • Розвиток спорту підтримується на державному рівні.
 • По даній галузі інвестування ще не склалася відчутна конкуренція.
 • Втім, переваги інвестицій у спорт можна перераховувати й далі. Але що говорять конкретні факти, і які перспективи тих, хто вже зіткнувся з цим типом інвестування?

  Перспективний напрям


  У вітчизняному спорті протягом десятиліть фінансування зЕкшн снювалося виключно за рахунок державного бюджету. І це вплинуло на те, що спорт став нерентабельною галуззю, причому некомерційна основа зберігалася навіть після розпаду радянських республік.

  Лише набагато пізніше розважливі бізнесмени та інвестори змогли на досвід західних держав виявити всю перспективність капіталовкладень у спорт. Тим більше що для цього є всі передумови – за час різних перебудов, змін урядів і неодноразових економічних потрясінь спорт в Росії був незаслужено закинений у фінансовому відношенні.

  Стаття в тему: Як примножити свій капітал

  Тим не менше це не завадило вітчизняним спортсменам неодноразово заявляти про себе на світових змаганнях. І збереження цієї тенденції у досягненні спортивних успіхів у подальшому буде залежати від Екшн інвесторів. Тим більше що і для них ця діяльність приносить досить відчутні дивіденди. Прикладом проникливості щодо інвестицій у спорт став відомий всьому Роман Абрамович купив футбольний клуб. Ці інвестиції вже не один раз окупилися і принесли свою частку доходу нового власника футбольної команди.

  Методи інвестування у спорт

  Звичайно, купувати футбольні команди разом зі стадіонами та полями – справа далеко не буденне, і дозволити собі таку розкіш в інвестуванні може далеко на всякий.

  Але є методи більш прості. Наприклад, багатьом відома ситуація з азартом вболівальників. І це успішно використовується організаторами букмекерських контор, де приймаються розрахунки на результат спортивних змагань. Хоча цей метод інвестування не завжди можна віднести до категорії раціональних інвестицій. А ось стати власником такої букмекерської компанії цілком можливо.

  Також є й інші способи вкласти гроші в спорт:

  • Можна побудувати або реконструювати стадіон або хоча б спортивний майданчик – в залежності від бюджетних можливостей, після чого влаштувати платне відвідування тренувань на новому об’єкті.
  • Аналогічно можна розвивати конкретні спортивні напрями – вкладати гроші в створення спортивних секцій і клубів.
  • Альтернативою для інвесторів з невеликим обсягом інвестицій може виявитися облаштування місць відпочинку біля спортивних об’єктів. В якості прикладу – відкрити спортивне кафе, де будуть в реальному часі транслюватися спортивні телеканали.
  • До речі, створення таких самих телеканалів – теж дуже перспективний напрям діяльності. Тим більше, що це можна робити не тільки на телебаченні. В нинішній час в інтернеті активно розвиваються відеоканали і навіть новий напрям інтернет-телебачення, де цілком під силу реалізувати будь-які креативні ідеї інвестування у спорт.
  • Ще одним методом інвестування у спорт може бути організація спортивних заходів, у тому числі й участь у великих турнірах, чемпіонатах та олімпіадах.
  • Наступною категорією інвестування у спорт може бути організація і розвиток виробництв з випуску спортивного спорядження, аксесуарів, а також спортивного одягу або техніки.
  • Знаючи потенціал окремих спортсменів, можна почати інвестування в їх підготовку до значимих спортивних заходів.

  Загалом, напрямів для інвестицій в спорт більш ніж достатньо, і потрібно лише уважно піЕкшн ти до їх вивчення і моніторингу рентабельності.

  Хто може інвестувати в спорт

  Відповідь на це питання залежить від того, наскільки великі можливості у інвестора, які його кінцеві цілі і пріоритети. Але насправді стати інвестором може кожен бажаючий навіть при наявності скромної суми. Звичайно, для участі в ролі інвестора міжнародної олімпіади потрібні мільйонні інвестиції. І головними інвесторами в таких заходах зазвичай є держава, банківські структури та частина олігархів.

  Але взяти участь у створенні спортивного майданчика для дітей може дозволити собі і не настільки забезпечений громадянин. В цілому ж обмежень щодо інвестування у спорт не існує. В ролі інвесторів можуть виступати

 • Фізичні особи.
 • Громадські організації.
 • Спортивні клуби.
 • Державні установи.
 • Фінансові фонди.
 • І це лише приблизний список потенційних інвесторів. Єдине, що потрібно враховувати представникам усіх цих категорій, – це динаміку окупності інвестицій.

  Прибутковість спортивного інвестування

  Вище наводилися різні приклади інвестування. Як видно, навіть букмекерські розрахунки теж можна вважати свого роду інвестуванням. Але обсяг доходності та період окупності в різних випадках не однакові.

  При спорудженні нового стадіону кілька років може піти тільки на його спорудження та облаштування внутрішньої інфраструктури. Як мінімум ще пару років доведеться чекати надходжень грошових коштів.

  Стаття в тему: Як взяти комерційну іпотеку під розвиток бізнесу

  А от менш масштабні інвестиційні проекти можуть окупатися протягом одного-двох років. Випуск спортивного обладнання цілком можна налагодити на базі нерентабельного виробництва, запустивши в ньому інноваційні цикли та модернізувавши технологічну базу. В цьому випадку можна очікувати першої реального прибутку вже через рік-півтора.

  Найголовніше в спортивному інвестуванні

  Як би не були привабливі інвестиції у спорт, і якими б витратами вони не супроводжувалися, по всіх категоріях такого інвестування є одна загальна риса. Це розвиток інтересу до спорту в суспільстві. Це неоціненна користь для здоров’я. А що може бути важливіше здоров’я у сучасному динамічному нестабільною життя?

  Такі інвестиції дають можливість молодому поколінню відчути радість руху, радість першої спортивної перемоги. Але головне – це дозволить зміцнити здоров’я всієї нації.