Іпотечна програма «Молода сімя» від Ощадбанку

757

Серед усього різноманіття банківських продуктів особливе місце займають пропозиції для молодих сімей. Як правило, це іпотечні продукти. Іпотека молодим сім’ям в Ощадбанку – це зовсім особливий вид позики.

Під його дію підпадають тільки подружні пари певного віку. Крім того, суттєві особливості мають й інші умови отримання іпотеки, а також цільове направлення отриманих коштів.

Особливості кредиту молодим сім’ям

Цілком очевидно, що першою і найважливішою задачею, що стоїть перед кожною молодою сім’єю, є придбання власного житла. Цю задачу і допомагає вирішити іпотека за програмою «Молода сім’я».

Цей кредитний продукт Ощадбанку видається на певних умовах і є більш вигідним, ніж інші іпотечні позики в Росії.

Серед особливостей іпотечної програми Ощадбанку «Молода сім’я» необхідно виділити:

 • Однією з умов видачі цього кредиту, є вік позичальників. Оскільки між подружжям може бути досить значна різниця у віці, Ощадбанк встановив умова, за якою вік одержувачів кредиту не повинен бути більше 35 років. В такому випадку іпотечний кредит за цією програмою може бути отриманий. Причому це стосується виключно обох подружжя. Якщо один з них не досяг 35-річного віку, а інший досяг, то заявка на одержання позики не буде схвалена.
 • Привабливість іпотечного кредиту Ощадбанку за програмою «Молода сім’я» полягає в вигідною процентною ставкою. Так, якщо основна маса іпотечних продуктів видається під 17-19% річних, то Ощадбанк видає кредит за програмою «Молода сім’я» під 14% в рік.
  Саме тому Сбербанківський житловий кредит «Молода сім’я» – це вигідну пропозицію. З його допомогою можна не просто купити власне житло, але і рівномірно виплачувати кредит.
 • Однак необхідно розуміти, що процентна ставка може змінюватися і залежить від декількох умов. Мова про них піде нижче.

  3. Строк кредитування також є істотною умовою. Купівля житла по іпотеці передбачає різні терміни погашення позики.
  Мінімальним періодом, на який видається такий кредит, є 10 років. Однак, чим більше термін дії позики, тим менше буде платіж по кредиту. Тому, за умовами Ощадбанку, термін повернення позички за житло в Росії для молодої сім’ї становить до 25 років.

  Таким чином, умови надання позики молоЕкшн сім’ї прив’язують терміни повернення боргу до настання пенсійного віку.

  Разом з тим, у зв’язку з яка відбувається пенсійною реформою і підвищенням пенсійного віку до 65 років, представляється виправданим і збільшення терміну кредитування. Адже і після настання 60-річного віку людина зберігає працездатність і зобов’язаний працювати. Тому такі зміни в кредитні умови є прогнозованими.

  Від чого залежить процентна ставка


  При цьому Ощадбанк Росії встановив певні умови, які впливають на термін користування кредитом молодою сім’єю і процентну ставку. Це залежить від декількох обставин:

  — рівень початкового внеску. Для того, щоб отримати даний позику, необхідно мати власні кошти. В Росії склалася банківська практика, згідно з якою мінімальний розмір власних коштів не повинен бути менше ніж 15%. При цьому зі збільшенням обсягу даних коштів умови кредиту стають вигіднішими для позичальника. Приміром, знижується розмір процентної ставки за позикою. Тому, маючи 20 і більше відсотків власних коштів на придбання житла, позичальник виявляється в більш вигідних умовах. У зв’язку з цим має сенс трохи назбирати грошей, щоб отримати кредит на привабливих умовах;

  — рівень доходів позичальників. Кожен банк намагається видати гроші найбільш добросовісним боржникам. Привабливість для банку складається з багатьох важливих моментів. Одним з них є наявність постійної роботи і доходу. При цьому, якщо боржник давно працює в одній і тій же організації, це також робить його більш наЕкшн ним в очах банку. Тому для отримання іпотечного кредиту необхідно буде представити банку довідки про доходи за останній рік за встановленою формою. Однак, якщо позичальник отримує заробітну плату на картку Ощадбанку, тобто постійно користується одним із продуктів цієї кредитної установи, то йому кредит буде виданий без довідки про доходи. Адже банк і так буде інформований про рух грошових коштів по карті;

  — історія користування кредитами. НаЕкшн ність боржника багато в чому визначається його попередньої кредитної історією.

  Стаття в тему: як перевірити кредитну історію

  Так чи інакше, більшість жителів Росії отримують кредити і віддають їх. Відомості про людину, як про позичальника, акумулюються в єдиної загальноросійської базі даних Бюро кредитних історій. Кожен заявник, який бажає отримати іпотеку, перевіряється банком по даній інформаційній системі.

  Якщо людина зарекомендував себе як несумлінний позичальник, то йому у видачі кредиту буде відмовлено.

  У разі якщо малися невеликі прострочення по позиках, які погашалися, а загальна лінія кредитного поведінки людини свідчить про його порядності та відповідальності, то невеликі помилки будуть прощені і кредит буде виданий.

  Буде куплена квартира заставою


  Справа в тому, що специфіка іпотеки для молодої сім’ї припускає, що банком буде враховуватися їх загальний сукупний дохід. Вони несуть всю повноту обов’язки по виконанню позикових зобов’язань спільно.

  З точки зору банку, відмінностей між боржниками ніякого немає. Саме тому основною відмінністю даного кредитного продукту є оформлення купленої нерухомості у спільну часткову власність.

  Тобто подружжя є созаемщиками і будуть володіти половинами придбаного об’єкта.

  При цьому змінити порядок часткової власності стане можливо тільки після повного погашення позики. В цілях гарантування даного обставини нерухомість заставою обтяжується.


  Відомості про це відображаються в документах і які є в розпорядженні Росреестра. Таким чином, співробітники Росреестра просто не зареєструють ту чи іншу операцію у заставною нерухомістю. А подібні дії позичальника будуть розцінені як шахрайські. Тому, якщо обставини склалися так, що кредитну квартиру необхідно продати, то це питання слід обговорювати з представниками банку.

  Компроміс може бути знайдений. Банк може погодитися на заміну об’єкта застави. При цьому новий застава має бути рівнозначний за вартістю.

  В такому випадку можливе вивільнення купленого житла від застави та подальше розпорядження ним.

  Таким чином, основними умовами отримання іпотечного кредиту є:

  • вік обох подружжя має бути не більше 35 років;
  • обов’язково наявність офіційного доходу. Його розмір має важливе значення для іпотеки, але не визначальне;
  • гарна кредитна історія позичальників послужить хорошу службу.

  При дотриманні даних умов банком буде прийнято позитивне рішення по кредитній заявці.