Об’єднуємо всі кредити в один правильно.
Сьогодні багато громадяни виплачують одночасно кілька кредитних боргів. Деякі беруть нові позики, тому що звикли завжди мати під рукою грошові кошти, а когось змусили серйозні обставини. Але причини можуть бути різними, а от фінансове навантаження в будь-якому випадку буде значною. Крім того, маючи відразу дві-три кредиту, позичальники нерідко просто плутається в своїх боргах. На даний момент на кредитному ринку діє послуга по злиттю грошових позик, яка називається «консолідація».
У чому полягає сенс такої процедури?
Які плюси і мінуси є у з’єднання кредитних боргів? Про це в нашій статті.
Що таке злиття позик
Консолідація кредитів – це об’єднання декількох грошових позик з різних банків в один борг. За допомогою такої процедури позичальник з’єднує всі свої кредити і стає боржником тільки однієї фінансової організації.
Об’єднання позик дозволяє зробити виплату кредитного боргу більш зручною, оскільки замість кількох кредитів виходить один. Консолідують грошові позики зазвичай в тих випадках, коли хочуть спростити процес погашення або змінити умови кредитування в кращу сторону. Слід зазначити, що з’єднання кредитних боргів і рефінансування мають багато спільного, але по суті це різні процеси. Приміром, і до того, і до іншого вдаються, щоб скоротити підсумкову вартість кредиту. Однак при консолідації позики просто оформляються в один кредит, а рефінансування являє собою отримання позикових коштів для погашення поточного боргу. І з допомогою перекредитування можна виплатити тільки один позику. Зрозуміло, що банки не завжди без проблем погоджуються передати поточний борг клієнта іншого кредитора, оскільки в цьому випадку вони втрачають частину свого прибутку.
Деталі програми з’єднання боргів
Фінансові організації, як правило, займаються консолідацією тільки споживчих кредитів, наданих на різні цілі. Банк, що погоджується з’єднати всі борги позичальника, наприклад, Ощадбанк видає йому грошові кошти для розрахунку з іншими кредиторами. В результаті загальна сума боргу залишається колишньою, але змінюються умови його погашення.
Послуги з об’єднання грошових позик надають не тільки комерційні установи, що займаються кредитуванням, але і державні банки. Умови програм консолідації при цьому у кожної фінансової організації можуть бути індивідуальні. За допомогою цієї процедури позичальник може з’єднати як заставні кредитні продукти, так і позики, які він отримав без будь-якого забезпечення. Однак кредити з заставою консолідувати завжди складніше, оскільки процес передачі предмета забезпечення досить важкий і займає багато часу.
Переваги консолідації
Послуга по з’єднанню кредитних боргів вельми затребувана у позичальників, оскільки має чимало позитивних сторін. До них відносяться:

Негативні сторони об’єднання
Зрозуміло, консолідація має не тільки плюси – у цього банківського продукту є також і недоліки.
У цей список входить наступне:
Поради позичальникам
- Перш ніж приступити до з’єднання кредитних боргів, слід уважно ознайомитися зі змістом кожного договору позики.
- Бажано заздалегідь прорахувати можливу вигоду від консолідації, враховуючи всі обов’язкові та додаткові витрати.
- Звертатися за такою послугою потрібно в перевірену кредитну організацію, яка має досить гарну репутацію.
- Слід пам’ятати, що об’єднання позик тільки спрощує їх виплату і ненабагато знижує фінансову навантаження.
- Банки часто відмовляють позичальникам можливості передати їх борг іншої фінансової організації, тому спочатку потрібно отримати згоду всіх кредиторів.