Кредит на придбання готового бізнесу

549

Отримати готовий бізнес – досить привабливу пропозицію для будь-якого підприємця. Адже це інвестиції, які будуть приносити високий дохід. Але не у всіх є необхідна кількість готівки, і тоді доводиться оформляти кредит на купівлю бізнесу.

 

Готовий бізнес має як свої переваги, так і недоліки. По-перше, це правильна схема, яка вже приносить дохід, має свою вагу на ринку і власний бренд. Але з іншого боку, потрібно ретельно дослідити плановане придбання. Виникає питання: якщо проект приносить дохід, то чому його продають?

Звичайно, є ціла маса факторів для продажу бізнесу, є навіть ряд підприємців, які створюють компанію з метою продажу, на чому заробляють. І якщо ви вивчили предмет купівлі і вирішили, що він буде високоприбутковим, але грошей на придбання недостатньо, то ми вам розповімо, як оформити кредит на придбання готового бізнесу.

Де отримати кредит для малого бізнесу?

Існує кілька варіантів, де можна отримати кредит – під заставу майна, так і без нього. У Росії для покупки малого бізнесу, як не дивно, найпопулярнішими кредиторами виступають родичі підприємця. Але якщо власних грошей недостатньо, то є інші варіанти для оформлення кредиту:

 • Банк. Не всі банки готові видавати кредит безпосередньо на покупку бізнесу, так як це ризикований крок для банківської компанії. Банки розробляють різні програми, які побічно можна використовувати в цілях інвестицій в проект. Можна оформити споживчий кредит ІП або отримати гроші на бізнес з нуля як фізична особа. Юрособі в цьому плані простіше. Банківські організації з задоволенням будуть співпрацювати з досвідченим підприємцем, у якого вже є свій успішний проект.
 • Кредитний брокер. Це професійна організація, яка допоможе підібрати кредит і домовиться з банком. Звертаючись до таких організаціям, ви збільшуєте свої шанси на можливість придбання малого бізнесу. Брокери, звичайно, можуть взяти невеликий відсоток за свої послуги.
 • Фонд підтримки малого бізнесу. Самий оптимальний варіант – знайти інвестора у вигляді фонду підтримки бізнесу. В кожному регіоні Росії існують різні фонди для початківців і вже досвідчених підприємців. Експерти фонду зажадають від вас пророблений бізнес-план.
 • Як оформити кредит на покупку малого бізнесу?

  Щоб отримати кредит на покупку готового бізнесу, необхідно подати заявку в банк. Крім цього потрібно підготувати документи щодо фінансової спроможності проекту. Часто бізнесмени для ухилення від податків і економії грошей занижують прибутковість підприємства. Банківські експерти прекрасно це розуміють і йдуть назустріч клієнту.

  Тому слід підготувати не тільки сухий бухгалтерський облік, але і фактичні дані про прибутки і витрати компанії. Банківським експертам важливо знати, як витрачаються гроші в організації і в якій кількості, а також фактичні суми заробітку грошей. Їх можна підтвердити за допомогою журналів залишку продукту, сировини, накладними, квитанціями та іншими фінансовими документами, які слід попередньо взяти у власника компанії.

  Поетапне укладення угоди:

 • Аналіз потенційного проекту. Складання бізнес-плану. Варто враховувати, що організація може мати приховані витрати або борги перед кредиторами, постачальниками і т. д.
 • Пошук найбільш вигідних банківських програм. В залежності від регіону пропозиції можуть бути різними. Варто оцінити продукти Ощадбанку і ВТБ 24, який пропонує інвестиційний, оборотний або цільовий проект під 10,9%.
 • Складання заяви до банку та передача повного пакета документів, про який поговоримо нижче.
 • Експерти банку оцінюють ризики. Виїжджають на об’єкт для аналізу.
 • Банк приймає рішення, обговорюються умови і деталі договору.
 • Договір підписується всіма сторонами, позичальник вносить при необхідності перший внесок та сума кредитування перекладається на розрахунковий рахунок клієнта.
 • Які потрібні документи?

  Комплект документів обговорюється індивідуально з потенційним клієнтом банку і залежить від суми грошей, яку необхідно надати на покупку компанії. У мінімальний пакет для ІП входять:

 • Бізнес-план.
 • Довідка про реєстрацію.
 • У випадку якщо кредит видається під заставу, то також слід підготувати документи на заставне майно.

  Умови оформлення кредиту для підприємців-початківців

  Розглянемо найпоширеніший варіант, коли починаючий підприємець, фізична особа, що бажає купити готове підприємство у сфері малого бізнесу, але не має для цього достатньої кількості грошей. Варто відразу зазначити, що банки неохоче видають кредит на бізнес тим людям, у яких немає досвіду в цій сфері. Є непогана програма Ощадбанку «Бізнес-старт», але отримати гроші по цій програмі можуть лише ті фізичні особи, які починають проект з нуля і купують франшизу.

  Без досвіду підприємницької діяльності варто звернути увагу на нецільові споживчі кредити. Це стандартні кредити, які можуть надати у будь-якому комерційному банку. На суму до 10 млн можна розраховувати в Ощадбанку, в разі якщо є можливість надати заставу. Звертаєтеся як фізична особа із заявою, надати необхідний пакет документів і оформляєте договір.

  Якщо плануєте отримати бізнес, який не перевищує 3-5 млн рублів, то цей варіант цілком прийнятний. Процентна ставка буде варіюватися від 15 до 30%. На суму кредиту, термін і ставку впливає, чи є у вас можливість надати заставу або поручителів.

  Споживче кредитування для купівлі малого бізнесу в Ощадбанку

  В Ощадбанку взяти нецільовий кредит на готовий бізнес можуть клієнти, чий вік більше 21 року, але не перевищує 65 років на дату повернення. Сума й процентна ставка в Ощадбанку будуть залежати від поруки і застави. Розглянемо програми, які підготував Сбербанк:

 • Споживчий кредит без застави. Якщо ви плануєте купити організацію до 1 500 000 рублів, то цей кредит вам піЕкшн де. Видається на термін до 5 років з відсотковою ставкою від 14,9%.
 • Споживчий кредит з поручителями. Максимальна сума грошей, яку вам нададуть, — 3 млн рублів. Строк договору такий же, але процентна ставка нижче – від 13,9%.
 • Під заставу нерухомості. Цікава пропозиція для тих, хто планує придбати бізнес вартістю до 10 000 000 рублів. Ощадбанк пропонує оформити договір строком до 20 років, ставкою 15,5% і без початкового внеску.
 • Всі програми цих кредитних продуктів розраховані на фізичних осіб. Необов’язково вказувати мета договору і мати підприємницький досвід. Отримати кредит, звичайно ж, простіше вже досвідченим підприємцям, але й початківець бізнесмен має шанси на оформлення кредитного договору і розвиток власної справи.