Можливо з заблокованої картки зняти гроші?

2929

Після проблеми оновлення «пластику» другий по частоті зустрічальності питання: як зняти гроші з заблокованої картки? В електронних базах найбільших банків Росії, таких як ВТБ 24, Ощадбанк, Газпромбанк і інші, знаходяться численні клієнтські рахунки, кількість яких вимірюється сотнями тисяч і мільйонами. Ще більше випускається банківських карт, оскільки нерідко до одного рахунку можна прив’язати дві, а то і три пластикові картки. Причому можна прикріплювати до рахунків карти будь-якого типу – кредитна, дебетова, зарплатна та інші. В цілому за статистикою кількісне співвідношення рахунків і «пластиків» становить десь 1 до 3, тобто на один банківський особовий рахунок припадає по три карткових продукту. Але це не означає, що до кожного з банківських рахунків прикріплено по три «пластику».

Причини і види блокувань «пластику»

Співвідношення береться від загальної кількості. Однією з основних систем безпеки, що регулює роботу всієї фінансової системи, є блокування банківської карти. Блокується завжди спочатку тільки картка – як «ключ» до грошового особовим рахунком, як посередник, через який клієнт здатний отримати доступ до банківської мережі. Проте в певних випадках слідом за «пластиком» блокують (заморожують) та особовий рахунок. Коли саме відбувається блокування карткового продукту, а часом і рахунки? Які види і обставини цих блокувань? Якщо узагальнити, то можна виділити наступні моменти:

1. Клієнту потрібна тимчасова блокування його «пластику». Зазвичай, це пов’язано з тимчасовою втратою карткового продукту десь вдома або в офісі. Тобто людина абсолютно впевнений, що картка десь лежить, але потрібен час, щоб її повернути. Можна подумати, що блокування в даній ситуації не має сенсу. Екшн сно, ну загубилася карта, ну знайдеться. Блокувати-то навіщо? Для звичайної дебетової карти це, мабуть, і справді зайве. Але ось деякі особливі кредитні картки вимагають плати за обслуговування. Адже невідомо, скільки часу доведеться шукати «пластик». А в період припиненого дії картки ніяких плат стягуватися не може. Це раз. Ще приклад – зарплатна картка. Припустимо, клієнту ось-ось прийдуть його зароблені «кровні», а картка тимчасово втрачена.

Стаття в тему: що робити якщо загубив картку Ощадбанку

Якщо гроші треба отримати терміново (а так зазвичай і буває), можна ненадовго заблокувати картковий продукт і отримати гроші готівкою в бухгалтерії за місцем роботи. Нарешті, буває так, що «пластик» клієнта якимось чином залишився у людей, яких клієнт добре знає (родичі, знайомі), але не хоче, щоб ці люди мали можливість отримати гроші з карткового рахунку. Тим більше, якщо їм відомий ПІН-код. Тоді тимчасова блокування картки – ідеальний варіант захисту від таких ось друзів-родичів до тих пір, поки «пластик» не повернеться в руки свого законного власника. Цей варіант можна реалізувати в будь-якому банку РФ – ВТБ 24, Ощадбанку і т. д. В ВТБ 24 навіть є спеціальний сервіс в особистому кабінеті, що дозволяє максимально швидко в режимі онлайн «заморозити» картку.

Стаття в тему: як самостійно розблокувати картку Ощадбанку

2. Клієнту необхідна повна блокування картки з умовою її перевипуску. Тоді «пластик» блокується назавжди, а в банку можна замовити і отримати нову карту, прив’язану до старого особового рахунку. Майже завжди тут діє тільки одна причина – крадіжка або втрата карти без шансів на її повернення (втрата поза домом). Зрозуміло, що подібна блокування проводиться через лічені секунди після того, як клієнт заявив про пропажу. І робиться це з однією метою – не допустити, щоб можливі зловмисники отримали доступ до особового рахунку через крадену кредитну/дебетову картку. Повідомити про свій намір клієнту можна через онлайн-сервіс банку, телефонний дзвінок або просто прийти в офіс банку.

3. Повна блокування, тобто назавжди анулюються і карткові продукти, та особові рахунки, які були з ними пов’язані. Звичайна і найпоширеніша причина – клієнт більше не хоче (не може) бути клієнтом такого-то банку, тому розриває договір, його картка знищується, а рахунок заморожується і анулюється. Хай навіть людина і є клієнтом ВТБ 24 або Ощадбанку, але для розірвання договору онлайн-сервіс або телефонний дзвінок не піЕкшн дуть – треба особисто відвідати фінансова установа.

Які сторони можуть заблокувати картковий продукт

Наступним важливим моментом є суб’єкт, який ініціював блокування. Суб’єктами тут можуть бути:

1. Сам клієнт. З вищезазначених причин можна зв’язатися з банком через call-центр, прийти в банківське відділення особисто або скористатися інтернетом, оскільки практично будь-який банк зараз має своє інтернет-представництво. Наприклад, «Сбербанк Онлайн». Зареєструвавшись (через ідентифікатор і пароль), в особистому кабінеті можна без праці заблокувати свою картку. Щоправда, лише на час. Постійну блокаду здатний зЕкшн снити тільки банківський фахівець. Номер кол-центру Ощадбанку 8 800 555 55 50. Проте працюють і інші центри– 7 495 544 45 45 або 7 495 500 00 05. ВТБ 24, Райффайзен Банк та інші відомі фінансові організації мають свої сайти і кол-центри. Наприклад, номер call-центру в ВТБ 24 теж легко запам’ятовується 8 800 100 24 24.

2. Банку, який видав картковий продукт, можна заблокувати «пластик» клієнта і без згоди останнього. Найпоширеніша причина – в цій установі у людини є заборгованість за кредитом. При цьому «заморожування» картки залишає доступними прибуткові операції, коли після перерахування гроші прийдуть на заблоковану картку. Наприклад, зарплата боржника. Це передбачено для того, щоб клієнт максимально швидко погасив заборгованість, не маючи можливості витрачати гроші з картки на щось інше. Далі «пластик» блокується виробником при підозрілі операції з ним (незрозумілі переклади на інші рахунки, поява на особовому рахунку незвично великих сум, які незрозуміло звідки взялися, і які знімаються дрібними порціями в різних банкоматах, тощо). Це передбачено для того, щоб припиняти незаконні, шахрайські та інші подібні дії з фінансами. Нарешті, банк може закрити свій продукт, якщо клієнт переборщив з оплатами за кордоном. З-за великих і складних за своєю освітою комісій, які мають місце в міжнародних платежах, на карті можна легко і непомітно вичерпати ліміт. І з’явиться несанкціонований овердрафт, коли розмір платежу разом з комісіями перевищить картковий ліміт.

Стаття в тему: списання плати за овердрафт Ощадбанк — що це таке

3. Нарешті, «пластик» через судове рішення можуть заарештувати пристави. У цьому випадку прибуткові операції будуть також активні, але знову-таки клієнт не зможе отримати готівку, поки не погасить заборгованість за що-небудь. Так само як з банківським кредитом, «розморожування» карткового продукту стане можливою тільки після анулювання боргів, коли банку прийдуть известия про це. Дізнатися про те, що «пластик» більше не функціонує, можна заздалегідь – і через онлайн-сервіс, і по телефону. Всі ці послуги інформування надаються у всіх банках РФ. А ВТБ 24, Ощадбанк, Газпромбанк і інші великі гравці підтримують ще і послугу СМС-оповіщення.

Способи виведення коштів з «замороженого» пластику

А тепер головне питання: а як і в яких випадках можна перевести електронні гроші в готівку через заблоковану картку? Зняти гроші з заблокованої картки Ощадбанку можна точно так само, як і з карток інших банків? Який загальний алгоритм Екшн ? Чи можна взагалі щось отримати, якщо сталася блокування? Зрозуміло, можна, але є нюанси:

  • якщо дія карткового продукту було припинено лише на час, тоді вивести з раніше активного особового рахунку свої гроші клієнт може через просте відвідування найближчого банківського відділення. Для цього потрібно буде пред’явити паспорт і назвати кодове слово, хоча остання вимога має місце не у всіх банках (у ВТБ 24 воно є). Якщо людина забула кодове слово і ніде його не записав, то процедура ідентифікації держателя картки все одно можлива, просто займе трохи більше часу;
  • якщо зупинення роботи «пластику» знову ж тимчасова, тоді гроші можна перевести в режимі онлайн. Для цього потрібно спочатку зв’язатися з банківським працівником і попросити його, щоб він розблокував картку. Оскільки вся операція проводиться віддалено, то тут однозначно доведеться назвати банківського фахівця кодове слово. Після тимчасової розблокування треба зайти на сайт відповідної фінансової організації (в рамках інтернет-банкінгу в Ощад це «Сбербанк Онлайн», у ВТБ 24 – «ВТБ 24-Онлайн») і через особистий кабінет перевести гроші з шуканої карти на іншу, що відноситься до цього ж банку. Однак треба пам’ятати, що при таких операціях можуть стягувати комісію. В іншому, «нерідною» банку також реально зЕкшн снити такий переказ, але тоді комісію можуть підняти ще вище. Але кошти в будь-якому випадку прийдуть досить швидко;
  • якщо картка заблокувалася навічно, тоді перевести свої гроші клієнту буде складніше, а точніше – довше. Платіжні системи VISA і MasterCard, які обслуговують майже всі картки майже всіх великих банків РФ (ВТБ 24, Ощадбанк, Альфа-Банк і інші), поставили умову, щоб грошові кошти на особовому рахунку при безстрокової «заморожування» карткового продукту залишалися там до 45 днів і не менше двох тижнів. Раніше ніж через 14 днів гроші не прийдуть (ні в якому іншому випадку). Пов’язано це з можливим списанням відкладених платежів, а то і з надходженням якихось нових;
  • в іншому, останньому варіанті кредитну або будь-яку іншу карту можуть закрити за рішенням суду. Позивачами можуть бути самі різні організації: будь-який банк (якщо кредитна заборгованість в іншому банку), постачальники житлово-комунальних послуг і так далі. Намагатися розблокувати заарештовану картку або пробувати перекласти з неї гроші на інший «пластик», очікуючи, що кошти все-таки прийдуть, безглуздо. Арешт не знімуть, і гроші з особового рахунку не повернути, поки залишаються непогашені борги.

Стаття в тему: яка комісія за зняття готівки з картки Ощадбанку

Напевно, багато власників пластикових товарів стикалися з фактом блокування, деколи самі ж його ініціюючи. А необхідність отримати гроші є завжди. Тому корисно знати, як можна їх вивести з «закритою» картки, як зняти гроші з заблокованої картки, якщо в регіоні проживання клієнта якісь додаткові обмеження. Наприклад, в одному регіоні гроші приходять з одного «пластику» на інший швидше, а в іншому – довше. Тому статті, подібні цій, не втрачають актуальності.