Навчання HR-менеджерів / фахівців з управління персоналом

5-13-2020
HR видалити не можна модернізувати: де поставити кому«Персонал підприємства – це як футбольна команда: хлопці повинні грати як єдина команда, а не збіговисько яскравих особистостей».

Менеджер по персоналу займається в організації тим, що підбирає кадри відповідно до встановлених вимог від керівників підрозділів і директора. Саме від його «чуття» на підходящого співробітника і залежить загальний успіх всієї компанії, адже він підбирає тих людей, які в підсумку і приведуть компанію до перемоги і прибутку. Також хочемо вам порекомендувати http://rus.shl.com.ua/

Крім знань трудового законодавства і психології, менеджеру з персоналу важливо відчувати людей, вміти в них розбиратися. Бачити, чи зможе співробітник влитися в колектив, чи зможе стати частиною існуючої корпоративної культури або стане бунтарем і дармоїдом.

Основними обов’язками HR-менеджера є:

    Підбір кадрів відповідно до заявлених вимог і кадровою політикою підприємства,
    Адаптація фахівців, які вперше прийшли в компанію,
    Розробка і впровадження системи мотивації,
    Організації системи навчання та розвитку персоналу.

Іноді, якщо відділ персоналу невеликий, то менеджеру з управління персоналом можуть вручити і роботу з трудовими договорами, а також з іншими кадровими документами.

На жаль, в пострадянському бізнесі, до сіх пір існують забобони щодо функціоналу менеджера по персоналу, а також і у самих менеджерів часто робота скочується до механічного підбору кандидатів, що відповідають отриманим заявками. Така робота, в результаті, позначається на всьому механізмі загальної роботи організації, викликаючи збої, а значить і зниження темпів розвитку бізнесу.

Для ефективної та результативної роботи, спеціаліста з управління персоналом треба знати трудове законодавство, психологію, соціологію, конфліктології, а також методики навчання, мотивації та оцінки персоналу. Крім того, він повинен бути комунікабельним, вміти домовлятися і мати організаторські здібності. Для цього йому необхідно постійно прокачувати свої навички, отримуючи додаткову освіту, проходити програми підвищення кваліфікації, а в разі, якщо він довго не працював за фахом, то і програми професійної перепідготовки.

Щоб знайти хорошу роботу в цій галузі, важливо пройти кваліфіковане навчання на менеджера по персоналу, в тому числі і дистанційно. Курси менеджер з персоналу дадуть основи знань для початківців HR-фахівців, а для просунутих складніші методи по роботі з кадрами. А семінари, курси чи тренінги у відомих фахівців в цій області здійснять переворот в розумінні основ такої роботи.