Огляд банківських карт з найвигіднішим кэшбеком

700

Розплачуватися банківськими картами може бути не тільки зручно, але й вигідно. Це можливо завдяки послузі кешбека. Крім отримання прибутку, таким чином можна ще й заробляти відсотки на залишок по рахунку. Але кожен банківський продукт має свої особливості та умови. Сьогодні розглянемо банківські картки з кэшбэком, з’ясуємо, які картки є найбільш вигідними.

Що таке кэшбэк?

Що ж таке кэшбэк за картками? Дослівно це означає повернення грошей. Власникові карти з cash back грошові кошти надходять назад на картрахунок, коли він робить ті чи інші покупки. Причому банки встановлюють партнерські відносини з певними торговими точками.

І якщо при оплаті картою з кэшбэком в середньому банк готовий повернути від 1 до 5% від суми покупки, то при оплаті таким банківським продуктом в партнерських магазинах на картрахунок повертається до 30%.

Спрямування таких покупок можуть бути різні: продукти харчування, бензин, послуги ресторанів та готелів, одяг, фітнес і багато іншого. Часто певна карта з cash back має найкращий відсоток повернення саме в якійсь одній певній категорії.

Така послуга може бути підключена як на дебетових картах, так і на кредитних картах. Важливо враховувати не тільки сам розмір кешбека карти, але і прибутковість на залишок.

Процентна ставка

За те, що на картці буде знаходитися певний залишок, банк на щомісячній основі буде нараховувати відсотки, виходячи з щорічної процентної ставки.

Таким чином, звичайна дебетова карта з кэшбэком, на яку нараховується заробітна плата і яка використовується для операційних щоденних покупок, може ще й перетворитися на справжній банківський вклад.

Кредитка з кэшбэк теж поширене явище, але на відміну від дебетових карток, банк вже не нараховує щорічні проценти, а клієнт платить ці проценти за користування кредитними коштами.

Додаткові витрати за картками

Щоб користуватися картами з кэшбэком з максимальною вигодою, необхідно вивчити всі умови і знати додаткові витрати за картками. В такі додаткові витрати може входити плата за щорічне обслуговування картки з кэшбэком.

Є деякі умови, виконуючи які, можна уникнути нарахування комісії за обслуговування та зробити використання кредитної картки з кэшбэком і дебетової картки безкоштовним. Про це поговоримо пізніше, коли будемо розглядати кредитки з кэшбэком і дебетові варіанти окремих банків.

Також за зняття готівки з картки з кэшбэк може нараховуватися комісія. Про те, які умови необхідно виконати, щоб цього уникнути, також розглянемо пізніше.

А також в статті додаткових витрат можуть входити: страхування, СМС-інформування та інші платні сервіси, які підключати зовсім не обов’язково. Перейдемо безпосередньо до банківських пропозицій. Складемо власний рейтинг найбільш прибуткових продуктів з кешбек та найвигідніші пропозиції.

Тінькофф Блек

Справжнє відкриття в світі карток з cash-back-сервісом. Картка «Тінькофф Блек» Екшн сно хороша і по праву займає перше місце в нашому рейтингу. Чим же вона така вигідна?

Безумовно, в першу чергу своїм кэшбэком. Відсоток повернення грошей може досягати 30% на спеціальні пропозиції від банку. Такі пропозиції можуть змінюватися з часом. Повернення на інші покупки становить 1%, але клієнт може самостійно в особистому кабінеті обрати категорію товарів, за якої сума повернення складе 5% від вартості покупок, цього цілком достатньо. Існують також інші карти Тінькофф, які розглянемо в цьому матеріалі «Особливості карт Тінькофф з кэшбэком«.

Звичайно, досить висока плата за обслуговування картки – 99 рублів на місяць. Це вище, ніж деякі пропозиції інших банків. Але нарахування цієї комісії можна уникнути. Достатньо, щоб на останній день розрахункового періоду на рахунку пластику знаходилося не менше ніж 30 000 рублів.

На залишок по рахунку нараховуються 7% річних, якщо він не перевищує 300 000 рублів. А знімати готівку без комісії можна, якщо операція перевищує 3 000 рублів за один раз.

Альфа-Банк

Ще один хороший продукт. Дебетова картка буде вигідна тим людям, хто часто їздить на власному транспорті, а також відвідує розважальні заклади у вигляді барів, ресторанів і кафе. Повернення від вартості витрат у цих напрямках досягає 10%.

Досить висока вартість обслуговування (1 200 рублів в рік) компенсується відсотками на залишок – 8% річних. Готівку без комісії можна знімати в банкоматах Альфа-Банку. Також кэшбэк передбачений у разі покупок за кордоном, він досягає 15%.

Ощадбанк

Ну і звичайно, наша увага не обійде карти Ощадбанку кэшбэк. Сбер використовував рекламний хід і свій сервіс по поверненню грошей назвав «Спасибі від Ощадбанку». Це так звана постійна акція, за умовами якої у разі покупок в магазинах-партнерах Ощадбанку клієнт отримує свої бали «спасибі».

При цьому 1 бал «спасибі» прирівнюється до 1 рубля. Поінти можна використовувати в якості покупок, оплативши частину товару або товар за допомогою балів. У чому плюс Ощад? У тому, що кэшбэк на карти Ощадбанку досягає 10% при оплаті покупок у партнерів банку, а, як ви розумієте, у Ощад таких партнерів достатньо.

Карти Ощадбанку є різних напрямків – як кредитки, так і дебетові. У кожного продукту свої ціни за обслуговування та інші умови. У середньому щорічне обслуговування обійдеться в 900 рублів. Але, наприклад, по продукту «Молодіжна» плата складе 150 рублів в рік. Детальніше, як підключити послугу «Спасибі».

Відкриття

Банк «Відкриття» пропонує «дебетовки» трьох видів. Всі вони відносяться до сегменту розваг, тобто оптимальний cash back по пластику від «Відкриття» можна отримати при витратах на різні розваги: театр, кіно, ресторани, цирк, аквапарк та інше.

Сума повернення складає 2-5%. І залежить від типу картки. Прибутковість же обчислюється у вигляді 4-6% на залишок по рахунку. При цьому безкоштовно користуватися продуктами можна, якщо наявність власних коштів на картці перевищує 30 000 рублів. А знімати гроші в банкоматах без додаткових комісій.

Промсвязьбанк

Промсвязьбанк пропонує своїм клієнтам дебетовий пластик All inclusive. По картці можливий cash back у 5% на категорії одягу, ремонту, подорожей і палива. Продуктом можна користуватися абсолютно безкоштовно за умови, що на рахунку буде знаходитися сума не менш ніж 50 000 рублів.

Також можна без додаткових плат знімати будь-яку суму готівки в банкоматах банківської організації, а також у партнерських банкоматах.

ЛокоБанк

Ще одна цікава пропозиція від не настільки масштабного банку – ЛокоБанка. Компанія пропонує дебетову картку під назвою Platinum. Кэшбэк тут не представляє великого інтересу, він становить лише 0,5% від безготівкових операцій.

Але на залишок нараховується 11,5 відсотків річних, що дуже істотно. Крім того, продуктом можна користуватися абсолютно безкоштовно, якщо на рахунку розташовано понад 40 000 рублів або сума покупок за місяць перевищує цю цифру.

Банк пропонує безкоштовний сервіс СМС-інформування і дистанційного обслуговування у вигляді особистих кабінетів клієнта. А також є можливість знімати готівку без комісій.

Рокетбанк

Це банківський сервіс з дистанційним обслуговуванням. Зручність продуктів цього банку в тому, що картки вам можуть доставити кур’єром на домашню адресу або в офіс. Система повернення коштів має на увазі під собою нарахування балів, як в Ощад.

І також 1 бал буде дорівнює одному рублю. А реалізувати накопичені бали можна в тому випадку, якщо на рахунку їх накопичиться не менше 3 000. Ставка на залишок по рахунку за дебетовим продуктів складає 8% річних. Знімати готівку можна в партнерських банкоматах Рокетбанка.