Створивши певні грошові накопичення, виникає завдання – зберегти і примножити свій капітал. Фактично, мова йде про отримання стабільного пасивного доходу, який дозволить поліпшити якість життя інвестора. З допомогою банківського депозиту отримують гарантовану стабільний прибуток у вигляді відсотків за вкладом, на сьогодні є величезний вибір програм з різною прибутковістю, термінами, сумами. Вибираючи кращі вклади для фізичних осіб в 2018 році, приватні інвестори повинні бути впевнені в безпеці банку і можливості отримання максимального доходу.
Особливості вкладів для фізичних осіб
З усіх можливих способів інвестування, строковий вклад – найменш ризикований спосіб отримання доходу, адже після укладення договору, банк гарантує стабільний прибуток, незалежно від ситуації в країні, власного положення. Високий рівень безпеки призводить до того, що по вкладеннях депозити не обіцяють багаторазової прибутковості, зате несуть повну відповідальність за одержання прибутку, відповідно до умов підписаного угоди.
Навіть в умовах підвищеного контролю з боку Центробанку, є певна частка ризику, якщо вклад відкривається до маловідомої, неперевіреної компанії. Обіцянка високого відсотка часто тягне за собою шахрайство, обман. Тому так важливо співпрацювати з організаціями, що мають банківську ліцензію, стабільне положення і наЕкшн ну репутацію.
Дохід від депозиту формується з відсотків, що нараховуються з певною періодичністю. Показник прибутку визначається в річному вираженні, навіть, якщо угода укладається з банком на менший або більший) строк. За своїм бажанням, вкладник вибирає програми, що передбачають регулярне зняття відсотків, або їх приєднання до основної суми з подальшим нарахуванням відсотків на збільшену суму. Даний процес називається капіталізацією і дає можливість отримувати максимально можливий прибуток.
Іноді клієнт планує періодично додавати нові відстрочені суми, збільшуючи дохід, або витрачати частину коштів (з відсоткової прибутку або основної суми).Далеко не всі програми передбачають можливість поповнення або часткового зняття, а при достроковому закритті рахунку є ймовірність того, що всі накопичені відсотки зникнуть, так як програма не передбачає повного зняття коштів до закінчення терміну дії договору.
Важливу роль відіграє входження банку в структуру АСВ, або Агентство по страхуванню внесків населення. Якщо організація не є його учасником, ніхто не зможе гарантувати безпеку майбутньої співпраці. У період нестабільності у банківській сфері багато клієнтів втрачали свої гроші з-за банкрутства фінансової організації. Створення АСВ дозволило забезпечити певну стабільність роботи банків, забезпечуючи захистом вкладені населенням гроші. У випадку банкрутства чи відкликання ліцензії, вкладнику повертають кошти разом з нарахованими відсотками в повному обсязі, якщо була вкладена сума не більше 1,4 мільйонів рублів. Для розміщення великих депозитів на суми понад страхового покриття, рекомендується розподілити внески по декільком банкам у межах ліміту.
Топ 7 рейтинг кращих банків за відсотками
При визначенні оптимальної програми, вибирають найбільш прибуткові види вкладень. Відсотки за вкладами у банках в 2018 році залежать від декількох параметрів:
Для вибору програми особливе значення підбір оптимальних параметрів договору:
- тривалість зберігання;
- можливість поповнення або зняття;
- умови дострокового розірвання;
- спосіб розпорядження начисляемым відсотком – капіталізація або виплата.
Накопичувальний рахунок «Десять!» від Альфа-Банку
Пропонований Альфабанком внесок допускає збільшення прибутковості до 10%, однак цей параметр досягається тільки за умови виконання певних умов:
Вклад «СмартВклад (підвищена ставка)» від Тінькофф Банку
У Тінькофф банк депозитний портфель представлений внеском з підвищеною прибутковістю «СмартВклад».
Відсоток залежить від валюти, суми та строку:
- у вітчизняній валюті застосовується 5-6%;
- доларовий депозит – не більше 1%;
- внесок у євро – 0,3%.
Вклад «Для нових клієнтів» від Сітібанк
З метою залучення нових вкладників Сітібанком розроблений хороший депозит, що надає підвищену прибутковість при першому відкритті рахунку.
Умови депозиту для нових клієнтів:
Якщо клієнт достроково знімає суму, процентна прибуток втрачається, так як часткове зняття не передбачено.
Вклад «150 років наЕкшн ності» від Росбанка
Вперше звернулися громадянам Росбанк обіцяє 7-відсотковий прибуток з розрахунку за 1 рік зберігання. Нарахування відбувається в кінці строку, без можливості достроково зняти або поповнити депозитний рахунок.
Вклад «Активний» від Райффайзенбанку
Внесок в Райффайзен дозволяє мати 7-відсотковий річний дохід навіть за наявності невеликих заощаджень:
Оптимально відповідає потребам у збереженні фінансових коштів, з поповненням і частковим зняттям.
Вклад «Строковий поповнюваний» від Банку Москви
За програмою термінового при поповненні вкладу нараховані відсотки автоматично переводяться на інший рахунок, відповідний вклади до запитання. Дострокове зняття веде до скасування підвищеного відсотка, а дохід перераховується за ставкою вкладу «до запитання».
Діють наступні умови та відсоткові ставки:
Вклад «ПростоКосмос» від Банк Помаранчевий
Якщо є заощадження в розмірі півмільйона рублів, можна скористатися програмою ПростоКосмос з нарахуванням 8,0% за перший і 7% за другий рік зберігання. При бажанні, сума поповнюється, але не пізніше ніж за півроку до закриття вкладу.
Вкладнику можна знімати частину коштів з рахунка, а також організувати відсоткову виплату на окремий рахунок.
Крім відсоткової прибутку, слід не забувати і про заходи безпеки, а також вимоги до наЕкшн ності банків. Рейтинг банків за відсотками дає можливість вибору найбільшого прибутку, але не варто забувати, що довіряти засоби варто тільки ліцензованим організаціям, володіє хорошою репутацією.