Огляд кредитних програм Беларусбанка – умови та відсоткові ставки

544

ВАТ «Беларусбанк» є державним банком Республіки Білорусь. Компанія веде свою активну діяльність не тільки з юридичними особами, будучи системоутворюючим фінансовою установою, але і широко поширена на ринку фізичних осіб. Ця організація пропонує повний спектр банківських послуг, але в цій статті розповімо про те, які кредити Беларусбанк надає.

Про банк

Перш ніж приймати рішення про те, в якому банку взяти кредит, слід вивчити наЕкшн ність компанії. Беларусбанк – це найбільша організація в республіці. Ступінь представленості цього банку порівнянна зі Сбербанком Росії. Правда, на відміну від російського аналога, білоруський сусід є практично повністю державним, оскільки більш ніж 98% акцій належить Республіці Білорусь, в той час як акціонером Ощад (50% плюс одна акція) виступає незалежний від держави Центральний Банк.

Початок своєї діяльності Беларусбанк відраховує з 1922 року. Компанія кредитує більше 90 тисяч юридичних осіб і приватних підприємців, у тому числі і найбільші промислові компанії. Також діяльність організації спрямована і на міжнародну арену. Банк має представництва в Росії, Китаї, Німеччині, а також широку мережу партнерів та інвестиційних проектів по всьому світу.

Споживче кредитування

Особливість споживчих кредитів Беларусбанка в тому, що пропозиція залежить від ставки рефінансування. На російському ринку в ролі регулятора працюють стандартні відносини попиту і пропозиції.

Процентна ставка за кредитами в цьому банку залежить від поточної ставки рефінансування та терміну позики. При цьому ставка є плаваючою. Це означає, що якщо банк змінює ставку рефінансування в ході дії споживчого кредитування, то і в договорі вона автоматично змінюється. Розглянемо актуальні пропозиції споживчих кредитів цього банку.

Термін, років Ставка рефінансування +
1 0%
2 1,5%
3 2%
4 2,5%
5 3%

На момент написання статті в Республіці Білорусь діяла ставка рефінансування, прийнята в жовтні 2017 року, і становила 11%. Максимальна сума визначається в індивідуальному порядку і залежить безпосередньо від платоспроможності позичальника. При цьому банківська компанія не встановлює певної граничної планки.

Обмежується лише платоспроможність клієнта. Вважається, що підтверджений дохід позичальника не повинен перевищувати 15 базових величин. Таким чином, чіткої формулювання на максимальну суму кредитування, що виражається у конкретних цифрах, компанія уникає.

Вимоги до позичальників

 

Оформити кредит в Беларусбанке можуть як громадяни Білорусії, так і іноземці, і навіть особи без громадянства. Головна вимога до потенційних клієнтів банківської організації заключається в тому, щоб потенційний позичальник мав постійне місце проживання в республіці. А також необхідний дохід, який формується в Білорусі. Можливо оформити позику на споживчі потреби без застави та поручителів.

Необхідні документи

Щоб отримати кредит готівкою у цьому банківській установі, необхідно буде підготувати комплект документів з наступного списку:

 • паспорт. Банківським фахівцям знадобиться копія, але також при собі необхідно мати оригінал;
 • якщо за споживчим кредитом готівкою передбачений поручитель, то потрібно також копія паспорта, але для пред’явлення потрібен буде і оригінал;
 • заява про дозвіл на перевірку кредитної історії для всіх учасників договору. Така заявка створюється як у відділі банку, так і самостійно в білоруському Національному банку;
 • заява на звірку особистих даних потенційних учасників кредиту в Беларусбанке;
 • довідка про доходи. Документ можна запитати безпосередньо у банківській установі для заповнення за місцем роботи.

Отримання в Беларусбанке кредиту можливе без довідок та поручителів. Підтверджувати свої доходи необхідно, якщо на думку банку запитувана сума перевищує платоспроможність позичальника.

Для пенсіонерів, які одержують пенсію на рахунок в Беларусбанке, а також отримують зарплату на картку від цього банку надання довідок про доходи так само не обов’язково. Досить буде, щоб банківський фахівець сформував рахунок-виписку за останні три місяці.

Якщо споживчий кредит оформляє індивідуальний підприємець, то йому необхідно підготувати додаткову документацію. У такий пакет довідок увійдуть:

 • довідка про реєстрацію в якості підприємця. А також надання ліцензії при необхідності. Потрібні саме оригінали;
 • документи, що підтверджують щомісячні доходи;
 • звіт про рух грошових коштів на розрахунковому рахунку в банківській організації за останні три місяці. Можна не надавати, якщо діяльність зЕкшн снюється без відкриття рахунку;
 • документація про сплату податків;
 • також фахівці банківського відділу реєстрації кредитних угод можуть запросити додаткові фінансові документи, що підтверджують платоспроможність потенційного позичальника, для визначення ступеня ризику такої угоди і можливості кредитування.

Як оформити кредит

Кредити на споживчі потреби є можливість оформити кількома способами:

 • звернутися в банківське відділення з документами;
 • подати заявку через сайт банківської організації в режимі онлайн;
 • зателефонувати на гарячу лінію.

Фахівці перевірять кредитну історію і надану документацію і зв’яжуться з клієнтом протягом трьох робочих днів. Після чого необхідно буде звернутися у відділення банку з оригіналами документів для завершення угоди та отримання грошових коштів. Якщо оформлюється порука, то необхідно, щоб свій підпис у договорі залишив поручитель, а також потрібно надати його оригінали документів.

Подати заявку можливо в електронному вигляді, отримати відповідь – також дистанційно на мобільний телефон або електронну пошту. З дати позитивного рішення забрати гроші можна протягом 30 днів. Якщо в цей термін фінансування не буде зЕкшн снено, то подати заявку потрібно заново.

Оформлення через інтернет

Щоб подати заявку віддаленим способом, необхідно в розділі «Кредити» вибрати «Споживче кредитування». Після чого клікнути на меню «Оформлення кредиту». Внизу сторінки з’явиться посилання з назвою «Заявка на кредит».

Перед тим як подати заявку, слід визначитися з типом кредитування. Стандартні пропозиції відрізняються лише терміном і процентною ставкою, є також і спеціальні варіанти, про які поговоримо пізніше. Після вибору назви програми система покаже строк та відсоткову ставку.

Далі потрібно заповнити дані про можливі доходи та витрати. На цьому етапі рекомендуємо надавати достовірну інформацію, так як якщо фахівці вважатимуть, що позичальник навмисно вводить неправильні дані або намагається приховати будь-які відомості, то, найвірогідніше, буде прийнято негативне рішення про можливість кредитування.

Після цього система зробить розрахунок максимально доступної суми, а також запропонує варіант розміру щомісячного платежу. Він буде розбитий на виплати по тілу кредиту і відсотки кредитного договору.

Далі необхідно буде заповнити контактні і персональні відомості: інформацію за місцем проживання і реєстрації, паспортні дані, склад сім’ї та інші. Таким чином, заявка буде сформована і передана в роботу. Через 3 робочих дня можна очікувати зворотного зв’язку від компанії з позитивним рішенням.

Рефінансування

За допомогою програми рефінансування можна погасити свою поточну заборгованість шляхом оформлення договору в Беларусбанке. Компанія зробить виплати, закривши договір, при цьому заборгованість буде оформлена в Беларусбанке на нових більш вигідних для позичальника умовах. Таким способом можна погасити кредити в цьому банку, так і договори, які були оформлені в інших фінансових установах республіки Білорусь.

Відсотки за договором також призначаються плаваючими і залежать від ставки рефінансування. Максимальна тривалість кредитування досягає 10 років у разі іпотечного кредитування до 7 років за договорами споживчого кредиту. А ставка і в тому, і в іншому випадку дорівнює ставці рефінансування від Національного Банку + 3%.

Умови надання послуги

 

Крім стандартних вимог банківська організація висуває додаткові умови для рефінансування:

 • договір, який є об’єктом рефінансування, повинен бути оформлений на те ж фізична особа;
 • за кредитом немає поточної простроченої заборгованості. По ходу виплат було допущено не більше двох прострочень тривалістю від 8 днів;
 • минуло більше двох місяців з дати фінансування кредитування;
 • за фактичного графіку погашення до кінця терміну дії кредиту залишилося не менше трьох місяців.

Додаткові документи

Крім основних довідок в банк потрібно надати довідку від поточного кредитора, де розміщена інформація наступного характеру:

 • Ф. В. О. (на кого оформлений договір);
 • сума поточної заборгованості;
 • інформація про наявність чи відсутність поточної прострочення;
 • реквізити компанії, куди необхідно перевести гроші для закриття договору;
 • виписка з рахунку, де відображена інформація про зарахування коштів.

Екшн сні банківські довідки можуть бути лише протягом 15 днів з моменту їх формування.

Кредитні картки

Основна відмінність такої послуги в тому, що Беларусбанк може видати картку навіть тим позичальникам, які мають недостатньо хорошу кредитну історію і часто отримують відмову в кредитуванні.

Картка видається на три роки з подальшим автоматичним повторним випуском. При цьому кредитний ліміт поновлюється. Це означає, що у разі внесення грошей на рахунок, кредитними коштами знову можна продовжувати користуватися. Умови по кредитці:

 • максимально доступна сума визначається в індивідуальному порядку;
 • процентна ставка плаваюча, дорівнює ставці рефінансування + 3% для клієнтів з поганою кредитною історією, + 2% для позичальників з гарною кредитною історією;
 • розмір щомісячного платежу складає 5% від суми поточного боргу на кінець розрахункового періоду;
 • комісія за зняття готівки в касах сторонніх банківських компаній 3% при мінімальних 6,50 рублів;
 • через банкомати сторонніх банків 2% з мінімумом у 3 руб.

При цьому при знятті може ще бути призначена комісія безпосередньо банку, через який виконується операція. Як Беларусбанк розрізняє хорошу і погану кредитну історію?

Банківська організація вважає історію хорошою, якщо у клієнта за останні 5 років не було допущено більше двох прострочень. При цьому в розрахунок беруться кредитні договори тривалістю не менше одного року.

Кому надається карта

Існують обмеження за віком. Банківська установа готова співпрацювати з потенційними клієнтами, чий вік менше ніж 57 років. Крім того, компанія не готова запрошувати сторонніх позичальників. Кредитні картки видаються тільки тим особам, у яких є поточний рахунок у банку, на який на постійній основі надходять грошові кошти.

Це може бути зарплатний проект від роботодавця або рахунок, на який переводить гроші наймач або зараховується пенсія. Головне, щоб заробіток мав офіційний характер і міг би бути підтверджений документально.

Подати заявку можна в режимі онлайн, а документи потрібні стандартні, як і у випадку звичайного споживчого кредитування.

Спеціальні пропозиції через особистий кабінет

Беларусбанк пропонує варіант кредитного договору з мінімальними відсотками, а також умови по розстрочці.

Інтернет «Безготівковий»

Максимальна тривалість кредитування розрахована до 1 року. Гроші можуть бути перераховані на банківський рахунок Белорусбанка. Сума кредитування не може перевищувати 5 000 рублів. Відсоткова ставка дорівнює ставці рефінансування. При цьому в ході договору ставка залишається колишньою, якщо договором не будуть передбачені умови щодо зміни відсотків відповідно до зміни ставки рефінансування.

Розстрочка

Інший варіант передбачає безвідсоткову позику. Гранична сума також не перевищує 5 000 рублів. Ставка 0,01%. Існують варіанти оформлення договору від 4 до 12 місяців. Таким чином, немає можливості отримати готівку, але можна профінансувати угоду купівлі-продажу, тобто отримати товар в розстрочку.

Так організація отримає фінансування від банківської установи, а у клієнта виникне заборгованість перед банківською компанією, але в умовах розстрочки.

Хто може скористатися сервісом

Щоб отримати такі вигідні пропозиції, необхідно мати картку в банку, на яку надходить заробітна плата або інші зарахування в стабільній формі не менше ніж протягом трьох останніх місяців.

Також для оформлення договору потрібно особистий кабінет, тому потрібно бути зареєстрованим у ньому, а також підписати з Беларусбанк документ про комплексному обслуговуванні. Оформити заявку на кредитування можна в будь-який зручний момент, не відвідуючи офіс, за допомогою особистого кабінету.

Автокредитування

Автокредит в Беларусбанке можна оформити як на новий автомобіль, так і б/у. При цьому вік машини не повинен перевищувати 3 років. Авто можна придбати у дилерів, так і у приватних осіб. Свій поточний автомобіль можна використовувати за системою «трейд-ін» в користь нового транспортного засобу.

Умови договору

 • Максимальний строк не може перевищувати 7 років.
 • Процентна ставка в перші півроку становить 13%, потім стає плаваючою і залежить від поточної ставки рефінансування + 2%.
 • Немає необхідності вносити перший внесок.
 • Немає необхідності оформляти страхування каско.
 • Кредитування надається тільки під поручителя.
 • Максимальна сума визначається індивідуально.
 • Фінансування зЕкшн снюється шляхом перерахування грошей на рахунок продавця.
 • Існує варіант надання відстрочки по оплаті протягом 6 місяців.

Вимоги до клієнтів

Позичальниками можуть бути як громадяни республіки, так і іноземці або особи без громадянства, але зареєстровані на території країни, мають офіційну роботу і доходи. Не підтверджувати свою платоспроможність можуть:

 • клієнти, що купують автомобіль Gleely у партнера «Автоторгсервис»;
 • позичальники, у яких зарплатний проект або пенсія в Беларусбанке.

Документація

Крім стандартного пакета, слід підготувати документ, який підтверджує угоду з купівлею-продажем транспортного засобу за фізичною чи юридичною особою. Інші довідки актуальні, як і у випадку з оформленням звичайного споживчого кредиту.

Договір на навчання

Це кредитування, спрямований на фінансування людей, які здобувають освіту за денною формою навчання в школі або вузі. Банк може оплатити вартість річного навчання, перераховуючи гроші на рахунок навчального закладу.

Процентна ставка прямо корелює зі ставкою рефінансування. У момент навчання проводиться виплата тільки відсотків по кредитуванню. З моменту завершення навчання виплачується кредит повністю, при цьому:

 • протягом трьох років у разі закінчення середнього навчального закладу;
 • протягом п’яти років у випадку з вищим вченим закладом.

Вимоги

 

Будь-яких додаткових вимог банківська компанія не висуває. Варто відзначити наявність специфічних довідок:

 • договір про платне навчання;
 • документ, в якому будуть відображені форма навчання та термін;
 • поточні довідки про освіту (атестати, дипломи та інше).

Підтверджувати статус студента чи учня необхідно буде щорічно.

Кредитування пенсіонерів

Не обійшов Беларусбанк і цей соціальний прошарок населення. Учасниками такого виду кредиту можуть стати пенсіонери будь-якого віку. Грошові кошти видаються на банківську карту, процентна ставка призначається таким чином:

 • 1-й рік в розмірі ставки рефінансування;
 • надалі до плаваючою ставкою додається 1% до кінця терміну.

При оформленні спеціального пропозиції по дебетових банківських карток «Оксамит» відсотки розподіляються так:

 • 1-й рік у розмірі ставки рефінансування, але мінус 3%;
 • надалі – рефінансування мінус 2%.

Вимоги

Клієнтами можуть бути тільки ті особи, у яких є право на отримання пенсії, а ось поручителями – люди незалежно від громадянства. Додатковим документом виступає пенсійне посвідчення громадянина республіки Білорусь.

Таким чином, білоруський банк надає повний комплекс кредитних пропозицій, орієнтуючись на всі соціальні верстви населення. З урахуванням специфіки економіки банківська установа пов’язує свої продукти зі ставкою, яка надається національним банком країни.