Огляд пенсійної картки Ощадбанку

921

Ощадбанк налагодив випуск карт Maestro «Соціальна», основним завданням яких є допомога в організації бюджету, планування і накопиченні засобів для людей пенсійного віку. Все більше пенсіонерів віддають перевагу безготівковим способом розрахунку, вважаючи його більш безпечним і зручним. З кожним роком їх ряди поповнюються колишніми працівниками, які звикли отримувати заробітну плату на картковий рахунок. По своїй суті пенсійна карта Ощадбанку є дебетовою з можливістю накопичення коштів і регулярною виплатою відсотків на залишок.

Забезпечуючи картками людей верхньої вікової категорії, Ощадбанк переслідує кілька цілей:

 • Значно прискорити процес обслуговування у відділеннях банку. Велика кількість операцій можна виконати за допомогою однієї універсальної пенсійної картки.
 • Розвантажити каси, зробивши можливим отримання пенсійних виплат і погашення рахунків через термінали і банкомати.
 • Поетапна заміна застарілих ощадкнижок сучасними інструментами накопичення.
 • Які можливості відкриває оформлення картки «Соціальна»

  Використання системи виплат MasterCard відкриває доступ до опцій стандартних дебетових карт з деякими обмеженнями.

  Накопичувальна функція

  На залишок рахунку регулярно нараховується бонус у 3,5 відсотка річних. Її виплата проводиться не щомісяця, а раз на три місяці. Відлік починається з моменту укладення договору. Відсотки нараховуються на суму, яка була на картці в момент розрахунку.

  Умови переведення коштів

  Обмеження на отримання готівки Ощадбанком встановлено в розмірі 150 000 рублів на добу. Для зняття більшої суми необхідно звернутися у відділення банку. За зняття коштів з карткового рахунку в банкоматах і відділеннях інших фінансових організацій може стягуватися комісія. Додатково доведеться виплатити від одного відсотка суми (але не менш фіксованої суми в 150 рублів).

  Зняти гроші в національній валюті через один з банкоматів мережі Ощадбанку можна абсолютно безкоштовно. Не стягується комісія за отримання готівкових коштів в касах банку. Якщо сума перевищує ліміт у 150 000 рублів, то за зняття коштів понад цього обсягу доведеться заплатити полупроцентную комісію.

  Поповнення рахунку

  Для поповнення рахунку пенсійної картки «Ощадбанк Маестро» клієнт може скористатися терміналом або банкоматом з купюропріємником. У відділенні для переказу готівки на рахунок необхідно мати з собою паспорт і пам’ятати номер карти. Замість паспорта для підтвердження особи співробітник банку може запитати номер карткового рахунку і дані відділення, в якому він відкривався.

  Пенсія нараховується на рахунок шляхом безготівкового переказу. Аналогічним способом можна перераховувати кошти з інших рахунків, використовуючи сервіс «Сбербанк Онлайн» або його мобільну версію.

  Оплата послуг

  За допомогою пенсійної карти можна оплачувати покупки і послуги в магазинах, торгових центрах, закладах громадського харчування. Через «Ощадбанк Онлайн» виробляються погашення відсотків за обслуговування кредитів, виплати Інтернет-провайдера, оплата телефонних рахунків. Практично всі комунальні служби приймають електронні платежі, що позбавляє від необхідності витрачати час у чергах.

  Додаткові функції

 • Автоматичне перерозподіл коштів. Допоміжна програма дає можливість в автоматичному режимі оплачувати щомісячні рахунки, погашати кредити, переводити гроші на інші карти.
 • Мобільний банкінг. Підключення цієї послуги активує SMS-оповіщення про кожної операції з рахунком. На номер власника картки будуть приходити повідомлення про зарахування коштів, отриманні готівки, виконання разових та регулярних платежів.
 • Бонусна опція «Спасибі». Дозволяє накопичувати бонусні бали за покупки в роздрібних торгових мережах-партнерах Ощадбанку. Зібрані за певний період бали конвертуються в грошове поповнення рахунку.
 • Обслуговування і комісії картки «Соціальна»

  Тривалість дії пенсійної картки Maestro Ощадбанку становить 3 роки. По закінченні цього періоду проводиться перевипуск з автоматичним продовженням дії договору. Плата за перевипуск картки не стягується. Обслуговування пенсійного рахунку на протязі всього періоду дії безкоштовне. У разі втрати картки або ПІН-коду доведеться заплатити комісію за виготовлення нової в розмірі 30 рублів. До кожного соціального рахунку можна прикріпити додаткові картки. За їх обслуговування доведеться щорічно виплачувати комісію в розмірі 150 рублів.

  Використовувати пенсійну картку можна в регіональних відділеннях Ощадбанку на території РФ і за кордоном. У ряді держав функціонують дочірні фінансові структури Ощадбанку, які обслуговують соціальні рахунки.

  Процес оформлення

  Відкрити пенсійний рахунок в Ощадбанку може будь-який громадянин РФ, який отримує пенсію за віком, інвалідності або у зв’язку з втратою годувальника. Для оформлення заявки необхідно мати постійну реєстрацію. Порядок Екшн заявника наступний:

  • зібрати необхідний пакет документів (паспорт, пенсійне посвідчення або інші докази оформлення пенсії);
  • відвідати одне з відділень Ощадбанку;
  • заповнити анкету особистих даних та оформити заяву на отримання картки (приклад оформлення стандартного бланка є в кожному відділенні).

  Близько 10 днів банківським службам необхідно для прийняття рішення про відкриття пенсійного рахунку. Після отримання відповідного повідомлення слід забрати картку та ПІН-код з відвіданого раніше відділення. Для нарахування пенсійних виплат на оформлену картку необхідно звернутися у територіальний підрозділ Пенсійного фонду із заявою та зазначенням реквізитів карткового рахунку.

  Стаття в тему: як подивитися пенсійні накопичення через інтернет

  Обмеження

  Незважаючи на приналежність картки Ощадбанку пенсійної до розряду дебетових, на неї накладається ряд обмежень:

  • всі операції проводяться виключно в національній валюті;
  • без обмеження функціональності пенсійна карта працює тільки на території РФ. Обслуговування в закордонних представництвах Ощадбанку і дочірніх фінансових установах зводиться лише до переведення в готівку коштів;
  • відсутня опція зарплатних нарахувань. Регулярним джерелом поповнення можуть бути тільки виплати Пенсійного фонду. Працюючим пенсіонерам доведеться оформляти ще одну карту для нарахування заробітної плати;
  • карта «Соціальна» – фінансовий інструмент початкового рівня без кодування CVV2/CVC2. Це означає, що за допомогою цього рахунка в мережі можна оплачувати лише фіксований список послуг (комунальні рахунки, кредити та ін) і виконувати грошові перекази. Оплачувати придбання в Інтернет-магазинах або на інших мережевих ресурсах не можна.

  Переваги

 • Ощадбанк забезпечує безкоштовне обслуговування пенсійних рахунків.
 • Можливість накопичення коштів на пенсійному рахунку з приємним бонусом у вигляді 3,5 відсотків річних на залишок.
 • Підключення до системи Інтернет-банкінгу та віддалене управління активами.
 • Автоматичне погашення щомісячних рахунків з функцією «Автоплатеж».
 • Повний стандартний пакет бонусів від MasterCard, що дозволяє економити на придбанні товарів до 12 відсотків.
 • Можливість зняття готівкових коштів в одному з розгалуженої мережі банкоматів Ощадбанку.
 • Однакові умови для переведення на території РФ і закордонних дочірніх структурах банку.
 • Активація додаткових карток, у тому числі і для дітей старше 7 років. Вона прив’язана до основного рахунку та оформляється з дозволу батьків.
 • Бонусна послуга «Спасибі». До 10 відсотків всіх грошей, витрачених на покупки в магазинах-партнерах Ощадбанку, повертаються клієнту у вигляді балів. Ці бонуси можна використовувати для подальших покупок.
 • Функціональне наповнення пенсійного рахунку відповідає потребам і перевагам клієнтів верхньої вікової категорії. Ряд обмежень міг би бути важливим для молоді і людей середнього віку. Але статистика показує, що літні люди більше цінують простоту і наЕкшн ність, ніж можливість безперешкодно зЕкшн снювати покупки в мережі. До мало затребуваним функцій відноситься також внутрішня конвертація валюти.

  Клієнти пенсійного віку цінують відсутність щорічної плати за обслуговування соціальних рахунків і можливість отримувати стабільну прибавку у вигляді відсотка на залишок. Набагато спокійніше можна відчувати себе, розплачуючись в магазинах не готівкою, а пенсійною карткою. Для переведення пенсії достатньо скористатися послугами найближчого банкомату, не вистоюючи черги в касу. Картка Maestro «Соціальна» не на словах, а на ділі може стати фінансовим помічником для пенсіонерів.