Огляд Піфів Ощадбанку, список прибутковості паїв

919

Кожен громадянин, що володіє вільними грошовими коштами, замислюється про те, як оптимально використовувати накопичення, отримуючи додатковий дохід, що перевищує прибуток від звичайних строкових депозитів. Для фізичних осіб інвестиція в пайові фонди є ефективною альтернативою звичайним процентних нарахувань за вкладами, які інший раз не покривають знецінення коштів внаслідок інфляції. Так як дані проекти традиційно вважаються найбільш ризикованими, в 2018 році рекомендується звернути увагу на Піфи Ощадбанку, що забезпечують гарною прибутковістю із збереженням відносної безпеки фінансових вкладень.

Пайовим фондом називають форму колективного інвестування з передачею коштів для подальшого управління спеціалізованої компанії, яка вкладає довірені капітали в цінні папери, активи. Результатом роботи керуючої компанії стане отримання доходу в результаті зростання вартості вкладень. Частка кожного пайовика визначається, виходячи з вкладеного капіталу і кількості придбаних паїв.

Як працюють Піфи Ощадбанку

Перш ніж прийняти рішення про участь у тому чи іншому фонді ризикованих облігацій, Піфи Ощадбанку необхідно порівняти з іншими варіантами інвестицій. Схема роботи пайового фонду виглядає наступним чином:

  • Пайовий фонд виникає з ініціативи керуючої компанії з визначенням стратегії і прогнозованої прибутковості, грунтуючись на котируваннях останнього періоду, ступеня ризику.
  • Інвестор, приватний клієнт вибирає варіант рішення і інвестує кошти в купівлю паїв обраного Піфу.
  • Отримуючи під управління кошти пайовика, керуюча компанія вкладає їх у проекти в різних галузях, включаючи природні ресурси і перспективних виробників, застосовуючи різні фінансові інструменти з метою примноження активів.
  • За результатами дії керуючої компанії пайовик отримує дохід, що утворюється у вигляді зростання вартості паю.
  • Так як пайовий фонд не гарантує зростання цінності вкладення, інвестор може самостійно визначити проект, в якому отримувався б максимальний або стабільний дохід. Оптимальним вибором стане вибір збалансованої інвестиційної програми.

    Куди можна інвестувати

    Групою компаній Ощадбанку організована робота у фінансовому секторі з лінійкою Піфів, які передбачають можливість вкладника управляти своїми капіталами, авторизувавшись в особистому кабінеті. Пайовик має право вибирати напрямок інвестування, зЕкшн снювати розпорядження, контролювати динаміку проектів, в яких він бере участь. Керуюча компанія, регулюючи роботу інвестицій пайових фондів, пропонує різні по ризику та ефективності програми, виходячи з загального правила: чим вище можлива прибуток, тим більше ризику.

    На 2018 рік в споживчому секторі пропонують інвестувати особисті накопичення в Піфи наступних різновидів:

  • Працюють з облігаціями, що характеризуються найменшим ступенем ризику, переважно з державних облігацій. Ощадбанк працює з 4 такими Піфами: Ілля Муромець, Глобальний борговий ринок, Фонд Єврооблігації (з прибутковістю за 3-річний період 95%).
  • Фонди акцій з підвищеною часткою ризику інвестицій. Лінійка Ощадбанку представлена численними фондами: Добриня Никитич (працює з акціями вітчизняних компаній), Електроенергетика (зростання більш 90% за 3 роки), Природні ресурси (спеціалізується на видобутку і переробці корисних копалин, виробництві сталі, добрив) і багато інші фонди з більшою або меншою прибутковістю.
  • Змішані інвестиції дозволяють розподіляти кошти вкладників в цінні папери різного ступеня ризику. Фонд Збалансований дозволяє мати оптимальну прибутковість з низьким ризиком втрат (дохід 3 років оцінюється в 65%).
  • За винятком фонду Золото, Піфи фондів відрізняються підвищеними ризиками. Інвестиції фондів Ощадбанку розподіляються в іноземні проекти: ETF PowerShares DB Gold Fund, ETF Ishares Eurostoxx 5, ETF SPDR S&P500, ETF Vanguard FTSE EM. Фонди з вкладеннями з перерахованих вище проектів мають максимальну прибутковість у розглянутому 3-річному проміжку.
  • Закриті фонди за останній період показують негативну динаміку (Піфи нерухомості), однак говорити про безперспективність вкладень передчасно, так як не закінчився строк їх дії. У кожного фонду є своя спеціалізація в конкретній сфері нерухомості (комерційна, житлова, орендована).
  • Відомості про результативність фондів Ощадбанку знаходяться у відкритому доступі для всіх зацікавлених осіб. Кожен вибирає напрямок для капіталовкладень на свій розсуд, виходячи зі своєї готовності до ризику і очікуваної прибутковості.

    Умови інвестування

    Пропозиції Ощадбанку для інвестицій в Піфи різноманітні. Рекомендується вивчити поточну статистику, оцінюючи ступінь ризику того чи іншого напрямку за останні роки з урахуванням відгуків поточних або колишніх вкладників. Приймати рішення, вигідні чи будуть інвестиції в обраний фонд, необхідно виважено. Купівля паю в Піфі ризикованих облігацій може принести дохід, однак він не може бути гарантований.

    Кожен бажаючий потенційний вкладник може придбати пай, продати, обміняти, діючи на власний розсуд, в робочі дні.

    Мінімальна вартість покупки для вступу в ряди пайовиків розрізняється в залежності від способу оформлення:

    • у відділенні – від 15 тисяч рублів;
    • через інтернет – від тисячі рублів.

    Надалі мінімальна величина вкладення – не менше тисячі рублів.

    Правилами роботи допускається інвестування у фінансові активи у вітчизняній або іноземній валюті. Кожен з фондів Ощадбанку знаходиться під управлінням портфельного керуючого, який має багатий досвід успішної роботи у сфері купівлі-продажу акцій та інших цінних паперів.

    Збираючись отримувати прибуток від володіння паєм, необхідно враховувати, що проекти відрізняються довгостроковістю. Рекомендований термін в кожному з напрямків відрізняється, однак для отримання помітних результатів період оптимального інвестування – від 1 року.

    Дохід пайовика

    Піфи Ощадбанку відрізняються стабільно високою прибутковістю, що є серйозним приводом розглядати цей варіант ефективним способом примноження заощаджень. Щоб вибрати оптимальний фонд, слід вивчити динаміку і статистику отримуваних доходів.

    Прибуток обчислюють у вигляді позитивної різниці між поточною вартістю і витратами на придбаний пай. Важливо враховувати, що статистика з показниками останніх років не є гарантією того, що темпи зростання збережуться і пайовик отримає розрахунковий доход.

    На остаточний грошовий дохід впливає і те, що участь у пайовому фонді протягом 3 років і довше дає звільнення від прибуткового податку в 13%.

    Витрати пайовика

    Вступ в пайовий фонд тягне за собою супутні витрати:

    • комісію, яка стягується при оформленні паю, з максимальним тарифом не більше 1%;
    • знижку, що застосовується при виході з Піфу з продажем паю (зміна вартості паю при продажу може знизитися до 2%, виходячи з строків та розміру вкладення).

    При оформленні пайового вкладення не більше 3 мільйонів рублів виплачується 1-відсоткова надбавка. Більш значна інвестиція дозволить знизити надбавку до 0,5 відсотка.

    При продажу зниження вартості залежить від тривалості володіння паєм:

    • на 6 місяців знижка складе 2%;
    • до 1 року – 1%;
    • зберігання коштів у Піфі терміном більш 2 років тягне повне звільнення від знижки.

    Крім того, керуюча компанія стягує свою комісію в 1,2 відсотка.

    Плюси і мінуси Піфів Ощадбанку

    Приймаючи рішення про форму інвестицій, необхідно детально вивчити позитивні та негативні сторони такого співробітництва.

    До достоїнств пайових інвестиційних фондів Ощадбанку відносять:

  • Легке інвестування, не вимагає додаткових знань у економіці. Все, що потрібно, це вибрати оптимально відповідний ПІФ на підставі динаміки вартості паїв, а в подальшому засобами буде керувати професійний керуючий.
  • Перспективний напрямок допоможе визначити калькулятор прибутковості.
  • Відсутність необхідності приділяти багато часу на отримання додаткового доходу, а для оформлення або продажу потрібно лише прийти в банк і подати відповідну заяву.
  • НаЕкшн ність збереження коштів забезпечена жорсткими заходами державного контролю: установленим регламентом діяльності і обов’язковим ліцензуванням, передбачають роботу у фондах тільки висококласних фахівців у галузі цінних паперів і інвестицій.
  • Доступний поріг суми дозволяє брати участь в Піфах широкого кола вкладників. Щоб отримувати додатковий прибуток, потенційному пайовику потрібно мати досить скромну суму. Мінімальне інвестування припускає участь у фондах при наявності декількох тисяч рублів.
  • Обґрунтоване оподаткування дозволяє відраховувати податки тільки при наявності доходу. Якщо власники нерухомого майна зобов’язані сплачувати фіскальні збори лише за факт володіння майном, то за участь у Піфах податок не передбачається.
  • До негативних моментів участі в Піфах відносять:

  • Стягнення комісій за будь-які розпорядження щодо паю (при купівлі та продажу).
  • Участь у закритих Піфах обмежує повернення коштів, дозволяючи забрати гроші лише за певних обставин.
  • Для отримання прибутку потрібно бути пайовиком досить тривалий термін, не менше року.
  • Всебічна оцінка плюсів і мінусів допоможе зробити правильний вибір при визначенні умов інвестування.

    Як розрахувати прибутковість

    Щоб вкладення в Піфи були прибутковими, Ощадбанк рекомендує дотримуватися наступної схеми Екшн :

  • Визначають найбільш привабливі фонди з погляду співвідношення рівня доходу і ризиків. Рівень прибутку визначають за допомогою калькулятора прибутковості.
  • З числа перспективних програм вибирають валюту інвестицій і тривалість проекту.
  • Аналізують динаміки зростання вартості паю за попередній період.
  • Щоб забезпечити оптимальне поєднання найменшого ризику і збільшення доходу, рекомендують використовувати кілька Піфів. При диверсифікації портфеля забезпечується максимальна безпека вкладень.
  • Для полегшення аналізу статистичних даних клієнти Піфів Ощадбанку можуть використовувати доступні онлайн-ресурси. В таблиці представлена зведена інформація про всіх фондах банку за останній трирічний період. Цифри динаміки вартості паїв представлені у вигляді абсолютних величин і процентних коливань.

    Привабливість інвестицій в Піфи Ощадбанку полягає в стабільному перевищенні рівня доходів, що робить більш вигідним тривале зберігання накопичень в паях, ніж на депозитах.