Огляд всіх видів обовязкового страхування

725

Страхування в Росії бере свій почала з часів Катерини II. Вона організувала страхову експедицію, яка займалася страхуванням будівель з каменю. Таке страхова справа більше нагадувало податок, ніж послугу страхування. Але, тим не менш, з тих пір обов’язкове страхування отримало свій стабільний розвиток.

У цій статті познайомимося з тим, які є види обов’язкового страхування. А які договору вам не вправі нав’язувати страхові компанії. Чому і навіщо існує держ страхування, і які ризики є страховими подіями.

Страхова справа в Росії

Обов’язкове страхування в Росії регулюється цивільним кодексом статтею 927. В ній чітко прописані обов’язкові види страхування, встановлені тарифи і регулюються взаємовідносини між сторонами такого договору.

Правила страхування закріплені у багатьох федеральних законах. Обов’язкове страхування зЕкшн снюється шляхом підписання договору між страховиком і страхувальником. Цей договір є підставою для виплати при настанні страхового ризику.

Як правило, обов’язкове страхування життя, має на увазі під собою страхування цілої категорії громадян або частини населення країни. Давайте розглянемо окремо види обов’язкового державного страхування. Обов’язкове страхування види:

 • Медичне. Поліс ОМС
 • Перевезення пасажирів.
 • Соціальне. СНІЛС.
 • Державних і військових службовців.
 • ОСАГО.
 • Відповідальність власників потенційно небезпечних об’єктів.
 • Медичне. Поліс ОМС

  Говорити про те, що медицина в Росії є безкоштовною, було б лукавством. Але без цього поліса будь звернення навіть до терапевта варто було б грошей. Метою цього обов’язкового страхування в РФ є забезпечення безперебійної медичної допомоги громадянам на всій території держави.

  Поліс можна отримати у найближчому відділенні ОМС. Адреси можна уточнити або в поліклініці за місцем проживання, або в довідковій службі міста. На підставі цього поліса поліклініки зобов’язуються надавати безкоштовну медичну допомогу.

  Покриття поліса поширюється на всій території держави. Тому якщо ви відправляєтеся у відпустку або відрядження не забудьте взяти з собою поліс ОМС. Додатково оплачувати поліс немає необхідності, так як грошові кошти за забезпечення безкоштовної медичної допомоги вносять роботодавці в медичний фонд.

  Але у випадку якщо ви втратили поліс або переїхали з однієї області російської федерації в іншу на постійне місце проживання, ви зобов’язані звернутися в ОМС і поміняти свій поліс. Також варто зазначити, що послуги косметологічного та санітарно-курортного, профілактичного не є страховими подіями і оплачуються застрахованою особою із власної кишені.

  При транспортуванні пасажирів

  На обов’язкове страхування в РФ також входить страховка при транспортуванні пасажирів шляхом повітряного, наземного чи водного транспорту. Основні види ризиків – це нанесення шкоди життя і здоров’я пасажирів, а також спричинення шкоди майну і багажу. Такий договір не покриває послуги таксі.

  Страховиком виступають страхові компанії, які оформляють договори з перевізниками. Тому у разі, якщо в ході поїздки відбулася яка-небудь подія для того щоб претендувати на компенсацію необхідно звернутися саме до страховика.

  При цьому обов’язковими умовами буде, що страхова подія настала у момент транспортування, а також страхуемый повинен буде пред’явити квиток і чек про оплату.

  Обов’язкове соціальне страхування

  Соціальне страхування – це організована державою система підтримки населення. Таким способом люди захищають інтереси тих, хто потребує фінансової допомоги. Завдяки такому виду страхування в Росії, свої посібники можуть отримувати багатодітні сім’ї, інваліди, безробітні, виплачуються дитячі посібники, і також з цього фонду нараховуються пенсії громадянам. Все це може зЕкшн снюватися тільки за рахунок того, що працююче населення виплачує частину прибутку на користь пенсійного фонду.

  Головним документом учасника обов’язкового соціального страхування є СНІЛС. Його можна оформити, як в ПФР, так і за місцем роботи. СНІЛС діє весь строк, тобто довічно. У разі його втрати видається дублікат на тих же підставах і з тим же номером. Даний номер є індивідуальним, допоможе уточнити загальний трудовий стаж, а також які щомісячні відрахування провадяться на користь пенсійного фонду. Більш докладно розглянемо в цій статті все про СНІЛС.

  Для державних і військових службовців

  Для такої категорії громадян, як держ і військові службовці передбачений окремий вид договорів. Оскільки мається на увазі, що ведучи свою діяльність, ця категорія громадян безпосередньо піддається ризику для життя і здоров’я. Застрахованими можуть бути не тільки контрактники, але й особи, які проходять строкову службу.

  Страховиком виступає комерційна організація і у випадку, якщо відбудеться страховий ризик, страховик зобов’язується виплатити допомогу на поховання, а також дотації на забезпечення сім’ї. При цьому страховим подією не буде вважатися самогубство, або якщо на експертизі будуть зафіксовані алкогольні, наркотичні або токсичні речовини.

  Для автолюбителів. ОСАГО

  Страхування цивільної відповідальності – це страхування відповідальності перед третіми особами. Такий поліс належним чином оформляє кожен автовласник. Без нього їздити просто не можна. Страховиком виступають комерційні організації. І якщо відбувається ДТП, то страхова компанія виплачує грошові кошти на користь третьої особи.

  Ситуації на дорогах можуть бути різні аварії і навіть самі незначні досить часте явище. Це поліс можна розділити на два види страхових події:

 • Винуватець ДТП ви. В цьому випадку Страхова компанія виплатить грошові кошти на відновлення автомобіля третьої особи. Свою ж машину вам доведеться ремонтувати самостійно.
 • Винуватець ДТП третя особа. Якщо ж, навпаки, аварія сталася не з вашої вини, то страхова компанія покриє ремонт вашої машини.
 • Варто враховувати, що ОСАГО необхідно завжди брати з собою, якщо вас зупинить співробітник поліції, і у вас в даний момент не буде поліса або він прострочений, то вам загрожує штраф. А також в поліс необхідно вписати всіх, хто планує бути за кермом автомобіля, що може відбитися на його вартості. Сам же тариф встановлюється державою і залежить від стажу водіння і віку.

  Для власників небезпечних об’єктів

  Обов’язковим видом страхування є не тільки страхування життя і здоров’я певної категорії громадян, але також і страхування цивільної відповідальності власника небезпечного об’єкта. Власник такого об’єкта зобов’язаний страхувати свою відповідальність, перераховуючи гроші в спеціальний фонд. А при виникненні страхового випадку страховик виплачує гроші в посиленому розмірі.

  Це означає, що якщо станеться нещасний випадок на об’єкті, який визнаний небезпечним, кожен потерпілий громадянин може претендувати на виплату від страховика. До таким об’єктів належать:

 • Рудники.
 • Нафтопереробні та хімічні заводи.
 • Борошномельні фабрики.
 • Металургійні підприємства.
 • Об’єкти виробництва вибухових речовин.
 • Склади ПММ.
 • Шахти.
 • Атомні електростанції.
 • Інші підприємства.
 • Закон фактично почав діяти з 2012 року. Тому при будь-якому нещасному випадку, будь він на виробництві або на звичайній заправці рекомендуємо звернутися до юриста для більш докладної консультації.

  Що ще може бути обов’язковим?

  Багато, оформляючи кредитні договори, звертали увагу, що їм додатково нав’язують страховки. Є такі страхові договору обов’язковими чи можна обійтися і без них. Екшн сно в деяких ситуація кредитні організації мають рацію. І користуючись своїм положенням, додатково пропонують послуги страхування. Банк намагається мінімізувати свої ризики таким чином. І так крім державних програм при оформленні кредиту обов’язковими будуть:

  Страхування майна

  Підписуючи іпотечний договір, позичальник бере на себе відповідальність самостійно застрахувати своє майно. При цьому в ролі страховика може виступити будь-яка комерційна організація, що має право на зЕкшн снення подібної діяльності. Тим самим, якщо нерухомість буде зруйнована, страховик сам погасить кредит перед банком.

  Варто зазначити, що обов’язковим є страхування майна. Хоча страховики часто пропонують комплексне страхування, в яке крім названого виду, входять страховки прав власності та життя і здоров’я.

  КАСКО

  Автомобіль також досить дороге придбання. І до того моменту, як кредитний договір не буде погашений автомобіль знаходиться в заставі у банку. При цьому кредитні організації складають договору для позичальників таким чином, що клієнт банку зобов’язується страхувати заставу з допомогою КАСКО.

  В даному контексті це також буде обов’язковим страхуванням. Тому перед оформленням кредиту варто уважно вивчити договір. А ось послуга страхування життя і здоров’я входить в перелік добровільного виду страхування, та до підписання документів ви маєте повне право відмовитися від цієї послуги.