Пільгова іпотека держслужбовцям та особливості її отримання

934

Придбання власного житла є актуальною проблемою для російського населення. Висока вартість найчастіше є непереборною перешкодою для покупки квартири або будинку, а завищені процентні ставки банків по іпотечному кредиту відлякують багатьох потенційних позичальників. Частина населення не може дозволити собі оплачувати іпотеку на стандартних умовах: працівники державних організацій часто мають досить низький дохід порівняно з середньою величиною заробітної плати по регіонах.

Для підтримки незахищеним з економічної точки зору категорії громадян федеральними органами передбачена іпотека для держслужбовців – програма пільгового кредитування, орієнтована на надання субсиЕкшн і пільг певної категорії державних працівників.

Що таке державна пільгова іпотека?

Такий вид іпотечного кредитування передбачається затвердженої державою соціальної житлової програми, націленої на надання певної допомоги для придбання об’єктів нерухомості держслужбовцям. Працівники бюджетної сфери можуть претендувати на отримання соціальної іпотеки, що передбачає підтримку з боку держави. Соціальна підтримка полягає в повній або частковій оплаті відсотків по кредиту державою.

Кому надаються субсидії?

Претендувати на підтримку держави можуть такі категорії службовців:

  • співробітники державних і муніципальних організацій;
  • службовці бюджетних установ;
  • співробітники правоохоронних органів.

При цьому через обмеженість коштів, що виділяються з боку федеральних органів, для придбання нерухомості необхідно не тільки перебувати на службі в зазначених організаціях, але і відповідати певним вимогам.

До нужденної в поліпшенні своїх житлових умов категорії працівників бюджетної сфери належать:

  • особи, які проживають у найманому або комунальному приміщенні, що не мають при цьому житлової нерухомості у власності;
  • службовці, які проживають у приміщеннях, що не відповідають вимогам, що пред’являються до житлових об’єктів;
  • особи, які проживають в обмежених умовах, тобто на кожного члена сім’ї припадає менше 15 квадратних метрів площі займаного житла;
  • працівники, які проживають разом з членом сім’ї з хронічним захворюванням, стан якого може бути небезпечно або є небезпечним для інших які проживають з ним в одному житло осіб. Перелік подібного роду захворювань щорічно переглядається і затверджується регіональними органами. Субсидія надається тільки при наявності відповідної медичної довідки, яка повинна бути завірена уповноваженою медичною установою.

Додаткові умови видачі пільг

Іпотека надається держслужбовцям на пільговій основі, якщо робітник має стаж роботи від 1 року в бюджетній сфері. Соціальна програма націлена на те, щоб утримати кваліфіковані кадри в державних організаціях, тому надання субсиЕкшн найчастіше супроводжується умовами відпрацювання в даних організаціях встановленого терміну. У випадку якщо співробітник захоче звільнитися, не відпрацювавши обумовлений термін, йому доведеться повернути часткову або повну суму субсиЕкшн держави.

Крім того, впливає і вік претендентів на пільгове житло: для самотніх працівників вікові рамки обмежені 30 роками, а для сімей з дітьми планка зростає до 40 років.

При цьому брати участь в соціальній житловій програмі набагато простіше в регіонах, що мають дефіцит кваліфікованих кадрів у державних організаціях. У містах-мільйонниках отримати субсидії набагато складніше, ніж у віддалених від столиці містах і селах. Середній показник наданої допомоги становить приблизно 30-40% від середньої ціни житлових приміщень у визначеному муніципалітеті. Рівень субсиЕкшн та інших видів соціальної допомоги встановлюється в кожному федеральному окрузі індивідуально.

На розмір субсидії також може вплинути величина поправочного коефіцієнта, який застосовується тільки після 3 років служби в бюджетній сфері. Його величина безпосередньо впливає на суму допомоги, яку виділить держава позичальнику. Додатково варто враховувати і регіональний коефіцієнт: в глибинці він набагато вищий, ніж у столиці.

Пільгове пропозицію від Ощадбанку: розкладаємо все по поличках


іпотека держслужбовцям під вигідний відсоток

Іпотечне пільгове кредитування передбачає можливість надання компенсації на погашення певної частки кредиторської заборгованості. Це може бути частина кредиту або нарахованих відсотків або суми початкового внеску платника. Якщо має місце чергу на подібні виплати, то видача субсидованих засобів проводиться у відповідності з настанням черзі конкретного держслужбовця.

Умови надання житлового позики

На сьогоднішній день Ощадбанк передбачає можливість отримання пільгового кредиту на придбання вже готового або який перебуває у стадії будівництва житла.

Умови надання позики
Валюта операції російські рублі
Початковий внесок від 20% від загальної суми позики
Процентна ставка від 14, 5%
Максимальний термін кредитування до 30 років
Максимальна величина позикових коштів до 50 млн руб.
Спосіб погашення іпотеки ануїтет

Збір документації: що необхідно надати в Ощадбанк

Іпотека держслужбовцям є привабливою пропозицією для багатьох працівників бюджетної сфери. Але для її отримання необхідно виконати ряд операцій.

Для отримання пільгового іпотечного кредиту потенційному позичальнику необхідно надати в банківське відділення пакет документів, що включає:

  • заява на надання банком кредиту;
  • сертифікат, що підтверджує право на отримання позики;
  • завірена довідка з місця роботи;
  • документ, який підтверджує, що позичальник не використовував раніше подібну державну допомогу;
  • виписка з будинкової книги;
  • паспорт та копія сторінок;
  • копія свідоцтва ІПН;
  • оригінал і копії свідоцтва про шлюб і народження дітей;
  • номер особового рахунку.

Оформлення кредиту в Ощадбанку: порядок Екшн

Весь процес отримання соціальної допомоги для придбання житла включає в себе кілька послідовних стаЕкшн :

  • попередній збір необхідної документації;
  • надання документів та заяви на кредит у відділення Ощадбанку;
  • очікування рішення щодо видачі соціальної допомоги – приблизно 2 місяці з моменту подачі заявки на кредит;
  • отримання позитивного рішення та очікування настання черги на субсидування;
  • підбір позичальником житлового приміщення;
  • передача в Ощадбанк документації на об’єкт нерухомості для проведення перевірки;
  • оформлення договору купівлі-продажу;
  • реєстрація права власності на об’єкт нерухомості, що купується;
  • отримання позичальником кредитних коштів.

Невеликий нюанс: страховка

Кредитоотримувач повинен в обов’язковому порядку оформити страховку об’єкта іпотеки від можливих ризиків втрати або пошкодження. Є невелика хитрість: якщо позичальник має можливість додатково оформити страховку своєї працездатності і життя, то зможе отримати невеликий бонус у вигляді зниження ставки по кредиту в Ощадбанку на один процентний пункт.

Іпотека для держслужбовців в Ощадбанку відкриває двері перед працівниками бюджетної сфери для вигідної покупки власної нерухомості: отримання субсидії допоможе забезпечити себе і свою сім’ю стабільним і наЕкшн ним майбутнім. Терпіння і трохи зусиль — запорука успішного отримання кредитних коштів. Незважаючи на те, що житлова програма все ще не є досконалою у всіх відношеннях, вже сьогодні багато бюджетники змогли скористатися її перевагами.