Пластмасова упаковка для різних типів продукції

5-25-2020

not found

Також хочемо вам порекомендувати http://leko-print.com.ua/
В останні десятиліття зростає виробництво багатьох продуктів як споживчого типу так і невиробничого. Нарощування виробництва налаштовує ринки на прогрес, розробку нових технологій, визначає тенденції. Одним з провідним необхідним ринком є ринок упаковки, однак варто відзначити, що він піддається сильній класифікації.

Було вирішено розглянути два ринки: ринок пластикової і ринок картонної упаковки.

Таблиця 1. Порівняльна таблиця пластику і картону.

Провівши коротку порівняльну характеристику, можна приступати до більш детального опису кожного типу продуктів.

Картонна тара та упаковка

Упаковка, виготовлена з картону, включає в себе кілька типів, виходячи з специфікацій матеріалу:

Крім цього, в залежності від сорту картону змінюється і сукупність споживчих властивостей. Види сортів:

Перевага картонної упаковки полягає в її універсальності: дану упаковку з однаковим успіхом використовують для харчової, так і для іншої продукції.

Значення слова «картон» походить від італійського слова «cartone» – твердий, жорсткий.

Початок використання картону припало на XVI століття – тоді його використовували для поліграфічного виробництва як матеріал для обкладинки. Поява гофрованого картону було пов’язано з необхідністю створення нового типу пакувального матеріалу, який міг би забезпечити захист товару про механічних впливів. Даний матеріал з моменту його виникнення набував все більшої популярності. Надалі картон стали активно використовувати в будівництві, машино – та приладобудуванні, поліграфії, хімічної, легкої і харчової промисловості, а також при виробництві тари.

Матеріали, застосовувані для виготовлення картону: ганчір’я і сурогати (солома, механічна деревинна маса, корье-дубло, мочала, а також – списана і друкована папір).

Таблиця 2. Маркування при виробництві картону

Необхідно відзначити, що виробникам різних груп товарів дуже вигідно налагодження власного виробництва картону та тари з нього, так як даний захід дозволяє істотно скоротити витрати, пов’язані із закупівлею готового матеріалу у партнерів, так і супутні їм транспортні витрати. Продукт простий у виробництві, а також має дуже корисною властивістю – хорошим ступенем екологічності, і в разі утилізації легко розкладається на макулатуру.

Розглянемо кількісні показники картонної упаковки.

В рамках сегментування виробленої продукції при аналізі обсягів виробництва були розглянуті наступні категорії:

Діаграма 1. Виробництво картонної тари в Росії тис. тонн, 2012-2013рр.

Ці дані говорять про те, що виробництво пакувального картону в нашій країні стабільно розвивається, демонструючи невелике зростання. Починаючи з 2010 року темп приросту ринку зростав, проте в 2013 році сповільнилося і почав повертатися до показників попередніх років. Розвиток виробництва даної продукції нерозривно пов’язане з розвитком ринків застосування даної продукції.

Пластикова тара і упаковкаПластиковая упаковка виготовляється з різноманітних полімерних матеріалів, найбільш поширеними з яких є наступні:

Розглянемо історію деяких полімерних сполук.

Вперше офіційна згадка полістиролу, з якого виготовляється пластикова упаковка, з’являється в 1911 році, коли патент на його виробництво було зареєстровано в Німеччині. Але подальше налагодження виробництва було утруднене, так як сировини була висока вартість. Після використання полістиролу під час війни, його виробництво отримало світове поширення.Поліпропілен був винайдений або створений або отриманий??? 60 років тому в Німеччині, однак, на відміну від інших полімерних сполук, масове виробництво було налагоджено вже через 3 роки після його відкриття, в 1957 році. В даний час проводиться в багатьох країнах, у тому числі в Росії.

У сучасному світі продукти полімерних сполук (пластик/пластмаса) використовуються у багатьох сферах виробництва – в якості кабельної ізоляції, упаковки продуктів харчування, упаковки для медикаментів, промислових продуктів, форми для відливання тротуарної плитки та багатьох інших.

Важливим фактом є те, що виробництво пластмаси більш щадяще для природи, пластик більш легкий в порівнянні з іншими матеріалами, менш схильний до впливу навколишнього середовища. Проте варто згадати і деякі недоліки даного матеріалу, а саме: не всі полімерні з’єднання можливо використовувати для зберігання харчових продуктів, саме тому була розроблена маркування, де вказується можливість використання тари в тій чи іншій сфері споживання. Також варто згадати, що для зберігання гарячих і холодних харчових продуктів використовуються різні полімери.

Таблиця 3. Маркування пластикового посуду

Велике споживання пластмаси в промисловості призвело до наступного: в даний час активно розвивається переробка пластикових продуктів, у тому числі полістиролу, полівінілхлориду. Зазначимо, що полімерні відходи не вважаються отруйними, проте дані продукти не розкладаються і тільки накопичуються.

Далі слід розглянути деякі кількісні показники виробленої пластмаси, що використовується у виробництві упаковки і тари.

В рамках сегментування виробленої продукції при аналізі обсягів виробництва були розглянуті наступні категорії:

Діаграма 2. Виробництво пластикової тари в Росії тис. тонн, 2012-2013рр.

Як можна побачити з графіку, виробництво полімерної тари відрізнялося великою нестабільністю. Починаючи з 2011 року був продемонстрований різке зростання виробництва, коли всього за один рік обсяги виробництва зросли на 15,3%, у той час як у наступні, 2012-2013 рр., темпи приросту були незначні і становлять 1,7% та 3,0% відповідно. Незважаючи на спад темпів приросту за останні 2 роки, ринок зростає. Він, як і ринок картонної тари, безпосередньо залежить від зростання ринків застосування продукції. Слід враховувати особливість російської ментальності: перехід на упаковку з полімерів буде тривалим і непростим.