Процедура закриття вкладу в Ощадбанк Онлайн

2083

До послуг вкладників Ощадбанку розроблено спеціальний додаток, що дозволяє відкривати, поповнювати, закривати розрахункові рахунки і строкові депозити. Коли виникає потреба дострокового екстреного закриття вкладу, перебуваючи далеко від офісів і представництв фінансової установи, необхідно знати, як закрити вклад в Ощадбанк Онлайн, не звертаючись за допомогою до співробітників установи. Всім клієнтам, що мають доступ до особистого кабінету інтернет-банку, доступна проста і швидка процедура оформлення закриття депозиту в режимі онлайн.

Як достроково закрити вклад в Ощадбанк Онлайн

Легкість розпорядження фінансами, які зберігаються на строкових депозитах банку, вимагає зважених і продуманих Екшн з боку вкладника. Так як скасувати процес закриття вкладу після виконання певних Екшн не вийде, необхідно бути впевненим у необхідності цієї операції. Зареєстрованим користувачам програми Сбербанк Онлайн закрити внесок або інший рахунок можна за наявності такого бажання в будь-який час, за винятком ситуацій, коли ануляція не передбачена або заборонена умовами договору:

 • щодо кредитних ліній;
 • овердрафт.

Вищезазначені рахунки закриваються тільки у відділенні банку при особистій присутності і волевиявлення людини.

В даний час діють три програми для зберігання і примноження коштів, доступні до розпорядження через Особистий кабінет (віддалено):

 • «Зберігай»;
 • «Поповнюй»;
 • «Керуй».

Кожен з вкладів Ощадбанку має свої обмеження і можливості, що стосуються дострокового зняття, поповнення, капіталізації відсотків.

Власникам відкритого депозиту перед його закриттям рекомендується уточнити умови оформлення і період дії договору. Якщо термін минув, ніщо не завадить вільно зняти гроші або використовувати їх будь-яким способом за своїм розсудом: з безготівковим переказом на дебетовий рахунок або картку.

Щоб дострокове розірвання відбулося без відвідування банку, необхідно враховувати можливість втрати всякої відсоткової прибутку, якщо умовами договору закриття раніше часу спричиняє певні санкції.

Залежно від можливостей клієнта розірвати депозитний договір можна наступними способами:

 • У відділенні фінансової установи, пред’явивши засвідчує документ і оформивши заяву встановленої форми.
 • За допомогою інтернет-банкінгу, скориставшись авторизованим доступом до особистого кабінету Сбербанк Онлайн.
 • У мобільному додатку, пройшовши попередню авторизацію з введенням підтверджує коду.
 • У першому випадку гроші можна отримати готівкою в касі або через операціоніста, в інших – кошти переводять безготівковим способом на наявний розрахунковий рахунок або за номером пластикової картки.

  ПК-версія

  При оформленні депозиту рекомендується заздалегідь уточнити можливість самостійного закриття рахунку і виведення засобів. Якщо немає можливості відвідати офіс фінансової установи після закінчення терміну депозиту, громадяни можуть закрити внесок через Ощадбанк Онлайн, пройшовши попередню реєстрацію в якості особистого кабінету користувача інтернет-банку.

  Для виконання процедури закриття вкладу буде потрібно мінімум часу і зусиль – достатньо наявності комп’ютера і доступу в інтернет з авторизацією в додатку. Наступний алгоритм дозволить протягом декількох хвилин організувати закриття рахунку і зняття коштів:

 • Запровадити постійний логін і пароль, підтвердити вхід з допомогою одноразового пароля.
 • В меню головної сторінки з різних продуктів фінансової установи вибрати розділ з рахунками та вкладами.
 • Перед користувачем системи відкриється основна інформація про всіх відкритих, діючих рахунках, з яких вибирають депозит, підлягає закриттю.
 • Іноді настройки особистого кабінету дозволяють зЕкшн снювати перехід до сторінки з інформацією про депозиті прямо з головної сторінки.
 • Далі вибирають розпорядження, яке потрібно виконати стосовно обраного депозиту через команду «Закрити внесок».
 • Перейшовши на нову вкладку, вкладник заповнює онлайн-форму заявки, в якій відображається інформація з реквізитами закривається депозиту. Для того щоб кошти були виведені, вказують конкретний номер розрахункового рахунку, куди будуть спрямовані кошти.
 • Власник вкладу натискає кнопку з підтвердженням операції закриття і вводить одноразовий пароль.
 • Після цього розпорядження надсилається на виконання з подальшим одержанням готівки через банкомат. Іноді клієнту не потрібно зняття вкладу, а кошти використовуються безготівковим способом у вигляді перерахування організації, фізичній особі, оплати кредиту, прив’язаного до тієї ж облікового запису.
 • По виконанні розпорядження на сторінці з вкладами буде відображена зміна статусу на «закритий».
 • При необхідності колишній вкладник замовляє роздрук квитанції, що підтверджує операцію виведення, перейшовши за посиланням друку чека. Необхідно враховувати, що при налаштуванні блокування спливаючих вікон роздрукувати документ, що підтверджує виведення коштів, не вдасться. Якщо потреби в чеку немає, квитанцію можна зберегти в електронному вигляді і зберігати на комп’ютері.
 • Таким чином, при наявності попередньої реєстрації Сбербанк Онлайн, вклади закриваються дуже швидко, а клієнту банку не потрібно додатково бути в офісі особисто.

  Мобільна версія

  Знаючи, як закрити вклад в Ощадбанку онлайн, пройти аналогічну процедуру через мобільний пристрій не складе ніякої праці. Додаток, викачане на мобільний телефон, володіє тим же набором вкладок зі схожими принципами роботи, а для оформлення розпоряджень потрібні лише доступ в інтернет і реєстрація в системі.

  Мобільна версія інтернет-банкінгу успішно зарекомендувала себе при роботі на платформах Android, Windows Phone або iPhone. Програма може бути скачана з інтернету, проте в цілях безпеки особистих коштів на рахунках клієнта необхідно переконатися, що скачування проводиться з офіційного перевіреного джерела (інтернет-магазин App Store, підтримує смартфони).

  Схема Екшн через мобільну версію виглядає наступним чином:

 • Отримати ідентифікатор і пароль, роздрукувавши через банкомат.
 • Встановлення постійного пароля, що складається з 5 знаків. Надалі він буде використаний кожен раз, коли потрібно робити які-небудь операції онлайн через мобільний пристрій.
 • Увійшовши через особистий аккаунт, користувач бачить інформацію про всіх наявних рахунках та їх балансі.
 • Далі вибирають необхідний до закриття депозитний рахунок і відправляють команду до закриття, попередньо вказавши номер рахунку, на який будуть виведені кошти, і підтвердивши команду.
 • Як закрити через додаток

  Слід бути особливо обережними при роботі з мобільним додатком Ощадбанку, встановленим на смартфон. Втрата пристрою може спричинити великі неприємності, пов’язані з доступом до коштів на вкладах Ощадбанку.

  Щоб користуватися Сбербанк Онлайн з мобільного телефону з високим ступенем безпеки, використовують наступні джерела для скачування в залежності від типу пристрою:

  • для ОС Android використовують Google Play;
  • для моделей айфонів – App Store.

  У магазині додатків в пошуковому рядку заносять назва програми банку – Сбербанк Онлайн – і переходять по відкрилася посиланням.

  Суть строкового депозиту полягає в тому, що дохід нараховується на вкладену суму після закінчення певного періоду, встановленого в договорі. Також в угоді з вкладником згадується, які наслідки несе розірвання депозитної угоди та вилучення коштів з рахунку до дати закінчення депозиту:

  • при зберіганні вкладу від 6 місяців дострокове закриття призведе до втрати основних відсотків, обіцяних у рамках певного виду вкладу з виплатою доходу, рівного 2/3 від розрахункової суми;
  • при знятті коштів з депозиту протягом 1-го півріччя сума доходу перераховується за ставкою 0,01%, тобто в межах відсотка по вкладу до запитання.

  Якщо кошти були оформлені депозитом з метою отримання додаткового прибутку, важливо заздалегідь визначити той період зберігання, протягом якого гроші не потрібні. В іншому випадку практично весь прибуток буде втрачена.

  Якщо договір загублений або немає можливості дізнатися точну дату закінчення депозиту, клієнт може зв’язатися з фахівцем гарячої лінії і, назвавши контрольну інформацію та основні особисті дані, отримати відомості про період дії договору. Важливо пам’ятати, що при випаданні дня закінчення депозиту на неробочий день, термін переноситься на найближчий наступний будній день.