Реформа поліції в Україні огляд

11-17-2019

Реформа полиции в Украине обзор
В зв’язку з новими правилами пенсійної реформи, в Нацполиции України почалася хвиля масових звільнень. Рапорти про відставку пишуть досвідчені співробітники, у яких на даний момент є 20 і більше років стажу роботи в правоохоронних органах. Вже зараз в деяких райвідділах таке становище призводить до дефіциту слідчих і оперативних працівників. Мало того — серйозно страждає компетентність кадрів, адже досвідчені йдуть, а замінити їх нікому. Як тільки в уряді озвучили основні правила пенсійної реформи, в поліції почався буквально повальний вихід на пенсію тих співробітників, яким дозволяє це зробити строк вислуги 20 років.
Також хочемо вам порекомендувати https://ukranews.com/publication/2736-ze-rasprodazha-k-chemu-privedet-bezdumnaya-politika-v-otnoshenii-strategicheskih-predpriyatij
Надбавки залишаються тільки у військовослужбовців.
Мало того, поліцейським навіть перестали вважати так званий “пільговий стаж” з посад, де рік вважається за два. Зараз профспілка домагається відновлення цієї норми в суді. Особливо, якщо враховувати, що кадровий дефіцит в поліції створюється не тільки потенційними пенсіонерами, але і молодими працівниками, які часто скаржаться на мізерну оплату праці та погані умови служби. Зрозуміло, від такої “ефективної” кадрової політики глобально страждає і компетентність кадрів. Люди похилого віку йдуть — нікому вчити “молодих”. В результаті це позначається і на розкриття злочинів, і на увазі до проблем громадян. За його словами, звільнені копи шукають собі більш теплі і спокійні місця роботи — в основному йдуть в охорону, переходять в інші силові відомства на вільнонаймані посади, але багато хто навіть покидають країну. Офіційних даних щодо кадрового дефіциту в Нацполиции МВС не публікує вже кілька років.
Вся справа в тому, що в службі НПУ регулярно проводиться скорочення штатів, таким чином, керівництву вдається приховати дефіцит співробітників. Найцікавіше в тому, що досить часто робочі місця в поліції на користь пенсії залишають ті, хто хотів і міг би приносити користь державі. Але умови гри такі: не підеш зараз — ризикуєш залишитися з носом, віддавши службі більшу частину життя. Звичайно, проблема кадрів повинна вирішуватися системно. А поки її спускають на гальмах і до парламентських виборів чекати змін не варто, адже старої раді не до змін у пенсійне законодавство — депутати вже ділять мандати нового скликання. Раніше Вести вже повідомляли, що Порошенко пригрозив Зеленському очолити новий майдан.