Сервіс «Скарбничка» від Ощадбанку: принцип роботи, відгуки

4498

Назбирати велику суму або не значні заощадження фізичним особам досить складно. Щоразу знаходяться нові статті витрат, і не завжди обґрунтовані витрати й необхідні. Програма «Скарбничка» Ощадбанку дозволить відкладати невеликі кошти, невідчутні в повсякденному житті клієнта, протягом короткого проміжку часу, перетворюючи малі відрахування в досить велику вільну суму, і позбавляючи від необхідності в споживчому кредитуванні.

Що таке скарбничка в Ощадбанк Онлайн

Реалізована Ощадбанком послуга Скарбничка призначена для створення автоматичних накопичень за рахунок невеликих поступових відрахувань при зЕкшн сненні операцій по карті. Користувачі сервісу створюють і примножують заощадження, створюючи додатковий дохід, практично без будь-якої шкоди своєму повсякденному бюджету.

Щоб отримати необхідний в кінцевому рахунку підсумок, необхідно дізнатися правила, як користуватися зручним сервісом, і скільки коштує така послуга.

Для підключення необхідно відповідати певним вимогам програми:

 • Мати діючу картку певного типу, на яку відбуваються регулярні відрахування.
 • Відкрити ощадний рахунок або депозит (за бажанням клієнта) для накопичення коштів.
 • Для управління послугою у режимі онлайн створити доступ до інтернет-банку і підключити мобільний банк. При відсутності реєстрації в СбербанкОнлайне, доведеться підключатися, попередньо завітавши до найближчого відділення.
 • Поповнення Скарбнички проводиться через дебетову карту відповідно до спочатку заданим алгоритмом. За бажанням держатель пластику вибирає суму, дату відрахувань, періодичність. Щоб поповнити, можна використовувати будь-яку основу — видаткова або прибуткова операція з банківського пластику.

  Послуга надається безкоштовно, а кошти нараховуються, виходячи із заданих користувачем умов з урахуванням особистих можливостей і поставлених кінцевих цілей. Власник карти самостійно вибирає розмір поповнення або відсоток від суми вироблених операцій, орієнтуючись на свій бюджет.

  В даний час доступні наступні шляхи скористатися скарбничкою:

 • На накопичувальний рахунок відраховують встановлений відсоток від прибуткових операцій.
 • Встановлюється відсоткова ставка від суми витрачених коштів по картці.
 • Розмір зарахування фіксується і залишається незмінним зі списанням з карткового рахунку в конкретний день.
 • Умови надання послуги скарбничка

  Умови для того, щоб використовувати сервіс Скарбничка Ощадбанку, досить прості і зрозумілі переважній кількості власників пластику.

  Стати учасником програми може будь-який клієнт фінансової структури, якщо дебетова карта випущена на основі платіжної системи міжнародного класу, для відрахувань використовуються тільки кошти з картки з позитивним балансом.

  У деяких регіонах дію програми обмежена для користувачів Ощадбанку Поволжя або Північно-західного округу, мають картки з терміном дії, краще уточнювати можливості сервісу при безпосередньому зверненні у відділення або через онлайн-запит на офіційному сайті.

  В силу того, що платіжна система Світ, швидко стала популярною серед громадян, які працюють у бюджетній сфері чи отримують надходження з держбюджету, не є міжнародною, обмеження можливі і за цим типом.

  Які бувають види скарбничок

  В залежності від обраного способу поповнення, скарбнички можуть функціонувати по-різному, що дозволяє розділити їх на наступні типи:

 • Фіксована сума. Суть роботи полягає у списанні на окремий рахунок грошових коштів у суворо заданому розмірі при зЕкшн сненні будь-яких операцій по пластиковій картці. Клієнт встановлює дату списання, задає певний період, як часто проводити поповнення, визначає допустиму суму. За бажанням, виплати можуть проводитися щотижня, раз на місяць або квартал, передбачена можливість одноразового поповнення за рік.
 • Поповнення від суми зарахування. Кошти потрапляють на рахунок скарбнички при кожному надходженні на реквізити основного пластику. Підставою для переведення стануть будь-які безготівкові операції на ім’я держателя картки, дозволяючи комфортно накопичувати гроші з коштів зарплати, пенсії, інших надходжень із держбюджету і т. д. Передбачена можливість ввести верхній обмежує поріг суми, вище якого кошти не можуть бути зараховані.
 • Зарахування від видаткових операцій. Як випливає з назви, заощадження створюються кожен раз, коли з карти виробляють списання з карткового рахунку. На ощадний рахунок новий внесок проводять протягом доби з моменту вчинення видаткової операції.
 • При роботі з Скарбничкою необхідно враховувати, що тільки зовнішні надходження або витрати враховуються для поповнення рахунку. Внутрішні перекази між рахунками одного клієнта не беруть участь в даній програмі.

  Як змінити суму скарбнички в ощадбанк онлайн

  Схема Екшн , як змінити існуючу скарбничку в Ощадбанк Онлайн, виглядає просто. Достатньо авторизуватися в особистому кабінеті користувача, зайти в скарбничку (розділ, відповідає програмі накопичень) і подивитися розділ з щомісячними зарахування. Змінюючи параметри у віконці, можна вносити коректування умов відрахувань: суму, відсоток, періодичність.

  При бажанні власник рахунку може перейменувати вкладку, присвоївши їй іншу назву, наприклад, виходячи з кінцевих цілей створення накопичень.

  Як підключити скарбничку в ощадбанку

  Щоб послуга Скарбничка в Ощадбанку запрацювала, необхідно зробити певні дії за її підключення. У залежності від застосовуваного способу, послідовність Екшн буде відрізнятися:

 • Підключення до Сбербанк Онлайн відбувається в наступному порядку:
  • вибирається карта для підключення;
  • переходять в меню з операціями по картці;
  • натискають кнопку підключення послуги, вносячи на свій розсуд налаштування (фіксоване відрахування, % від видаткової або прибуткової операції);
  • у додатковому меню з’являється розділ з Скарбничкою, в якому надалі можна коригувати параметри.
 • Коли підключення програми, з якихось причин, в режимі онлайн не відбувається, або з’явилися складнощі з активізацією, необхідно зайти в найближче відділення та передати своє прохання менеджеру. При собі потрібно мати паспорт і дебетовий пластик, з якого будуть проводитися відрахування. Крім Скарбнички підключають послугу мобільного банку.
 • Через телефон. Можна обійтися без відвідин банку якщо зв’язатися з оператором по гарячій лінії фінансової організації, та повідомити необхідну інформацію (крім даних паспорта, повідомляють спеціальне кодове слово, яке фіксується банком на момент емісії картки). Дотримуючись інструкцій представника колл-центру, виробляють підключення скарбнички дистанційно.
 • Як відключити і зняти гроші зі скарбнички ощадбанку

  Якщо потрібно вивести гроші, досить зробити певні дії в особистому кабінеті інтернет-банку. Для цього, переходять у розділ переказів і платежів, далі потрібно знайти висновок на власну картку, вказати джерело списання грошей і адресат надходження (наприклад, особистий дебетовий пластик). Після підтвердження операції разовим паролем, гроші можна забрати з основного карткового рахунку.

  Аналогічні дії доступні при авторизації через банкомат або інший пристрій самообслуговування Ощадбанку. Після введення пін-коду з головного меню переходять у розділ перекладів (між своїми рахунками) та вибирають джерело надходження, суму і карту для зарахування.

  Якщо виведення коштів з Скарбнички відбувається у відділенні, крім виводу на картку, можна знімати готівку. Крім картки операціоніста потрібно подати основний документ, що ідентифікує особу (паспорт).

  Навіть при відсутності доступу до банкомату або онлайн-сервісу, можна віддати розпорядження щодо виведення коштів, користуючись мобільним телефоном. Успішно пройшовши ідентифікацію, позичальник спрямовує кошти з Скарбнички на виведення з допомогою оператора гарячої лінії.

  Відключення також проводиться в короткий термін. Користувач онлайн-сервісу переходить у вкладку з рахунками та вкладами, відкриває розділ з внеском, на якому працює Скарбничка, і, зайшовши в настройки Скарбнички, із запропонованого списку операцій вибирає функцію відключення.