Що таке митне оформлення вантажів

7-14-2020

 

Митне оформлення імпорту товарів – це обов’язкова процедура економічної угоди, яка передбачає переміщення товарів, вантажів з-за кордону на територію України. Також хочемо порекомендувати замовити   itl-ltd.com/uslugi/tamozhennoe-oformlenie-gruzov/  на сайті у найкращих спеціалістів

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ МИТНЕ ОФОРМЛЕННЯ ІМПОРТУ

Процедура оформлення імпорту досить складне і важке особливо для новачків у зовнішньоекономічній діяльності. Тому рекомендуємо ознайомитися з коротким викладенням порядку митного оформлення імпортних вантажів:

 • Звернутися до митного брокеру для отримання необхідних консультацій та укласти договір на обслуговування та представлення інтересів вашого підприємства в митниці.
 • Укласти та надати зовнішньоекономічний договір для перевірки його на відповідність вимогам контролюючих організацій (митниці, банку).
 • Чітко визначити режим і особливості майбутнього імпортного оформлення – це буде звичайний режим імпорту, або тимчасове ввезення сировини, або для ввезення гарантійного ремонту або обслуговування і т. п.
 • Здійснити акредитацію у митниці, в тому місці, де буде подальше оформлення товару.
 • Митний брокер допоможе встановити код товару за класифікатором УКТЗЕД та перелік додаткових документів, сертифікатів і дозволів, необхідних для проходження митного контролю, а також визначити ставки митних платежів.
 • Укласти договір на транспортування вашого вантажу компанією перевізником або надає транспортно-експедиторські послуги.
 • До ввезення товару на територію України надати митному брокеру документи необхідні для складання попередньої декларації, щоб транспортний засіб без затримок пройшло контроль на кордоні.
 • Попередньо сплатити суми розрахованих митних платежів на розрахункові рахунки митниці, в якій буде відбуватися оформлення.
 • Надати митному брокеру пакет документів, який необхідний для митного оформлення імпорту товару. До речі, частина цих документів для вас може підготувати митної брокер за попередньою згодою (наприклад, отримати необхідні дозвільні документи, сертифікати тощо).
 • Митний брокер, після отримання всіх необхідних документів, складає вантажну митну декларацію (ВМД) і проходить митне оформлення. У разі необхідності, на вимогу інспектора митниці, можливий огляд вантажу.
 • По завершенні митного оформлення ВМД митний брокер передає оформлені документи представнику підприємства імпортера і перевізнику. Митне оформлення закінчено, вантаж можна використовувати за призначенням.

Документи необхідні для митного оформлення імпорту

Можливо, з повним переліком документів необхідних для митного оформлення експортних вантажів можна ознайомитися в нашій статті тут.

Точно дізнатися, які з дозвільних та додаткових документів потрібні для митного оформлення можна після визначення коду товару за класифікатором УКТЗЕД.

У висновку ще раз відзначимо, що митне оформлення імпорту досить складна процедура, що вимагає певних навичок, досвіду і знань. Тому, щоб уникнути зайвих тимчасових і фінансових витрат рекомендуємо звернутися за допомогою до митному брокеру.