Що таке державне субсидування іпотеки

523

Мати власний дах над головою мріють усі, адже саме на території, яка належить особисто нам, ми відчуваємо себе максимально комфортно і безпечно. Але далеко не кожен має можливість випробувати на власному досвіді, що таке свій будинок. Для того, щоб мрії звичайних громадян могли стати реальністю, державою розробляються різні варіанти іпотечного кредитування та підтримки у його виплаті, наприклад субсидування іпотеки. Однак стандартні види часто виявляються не дуже вигідними для людей середнього достатку, які не можуть собі дозволити щомісячні платежі такого рівня.

З одного боку, іпотека дозволяє громадянам отримати омріяне житло практично відразу після укладення договору, що є незаперечною перевагою. З іншого боку, чималий щомісячний платіж, який припадає виплачувати на протязі не одного десятка років, може завдати серйозної шкоди сімейному бюджету, особливо при виникненні непередбачених ситуацій і витрат. Крім того, банки часто встановлюють або періодично підвищують відсоткові ставки, в результаті чого виходять величезні переплати порівняно з первісною вартістю житла.

У кожній державі уряд докладає зусилля до того, щоб допомогти своїм громадянам у благоустрої, так як поліпшення житлових умов сприяє сприятливому психологічному клімату в сім’ї, розширює матеріальні можливості молодят і, відповідно, веде до зростання демографії в країні. Яким чином держава намагається вирішити дану проблему? Перш за все, шляхом компенсації відсоткової ставки або частковим покриттям боргу за кредитом з держбюджету. Це і є субсидированная іпотека.

На сьогоднішній момент існують наступні напрямки програм субсидування:

  • соціальна іпотека;
  • військова іпотека;
  • кредитування «Житло для російської родини»;
  • допомога молодим і багатодітним сім’ям;
  • субсидії для молодих вчених і вчителів;
  • іпотеки для жителів Крайньої Півночі;
  • допомогу держслужбовцям;
  • іпотека з материнським капіталом.

З цього переліку випливає, що можливостей отримати субсидію від держави на одну з програм іпотеки досить багато, тим або іншим чином перераховані категорії потрапляє кожен другий житель країни.

Оформлення субсидії на іпотеку для купівлі нового житла

Якщо громадянин РФ перебуває у шлюбі, він має повне право на підтримку держави в купівлі житла у вигляді субсидування процентної ставки. При цьому урядова підтримка забезпечує не менше 12% річних. У тому випадку, якщо банківські вимоги підвищуються, держава збільшує покриття на різницю у відсотках. Це означає, що кожна сім’я може скористатися вигідною пропозицією і подати заявку на субсидування іпотеки. Варто зауважити, що в окремих випадках банки можуть збільшити відсоткову ставку за своїм розсудом при відсутності деяких вимог (страховки, довідок), а також, якщо клієнт для отримання заробітної плати користується послугами іншого банку.

Важливий момент в такому вигляді допомоги, як держпрограма субсидування іпотеки: даний вид іпотеки можна оформити тільки на первинне житло, яке побудоване або знаходиться в процесі будівництва. Вторинний ринок не бере участь у програмі. Даною постановою вирішуються дві проблеми: підтримка розвитку будівництва в країні і можливість сім’ям отримати нове, сучасне житло.

Для оформлення іпотеки з держпідтримкою слід зробити перший внесок у розмірі не менше 20%, але не більше 8 млн, або 3 млн рублів для Москви і областей відповідно.

З програмою державного субсидування працюють далеко не всі банки. Серед партнерів можна відзначити такі основні банківські структури, як Ощадбанк, Росбанк, Газпромбанк, Банк Москви, Райффайзенбанк, ВТБ24 та інші.

Програма допомоги молодим сім’ям

Існує окрема програма під назвою «Житло». Саме в рамках даного напрямку і надається субсидія для молодих сімей. Важливо відзначити, що чоловік або дружина повинні бути не старше 35 років, при цьому в сім’ї може не бути дітей. В чому відмінність цієї програми від інших? Для кожної людини державою надається необхідний мінімум у розмірі 18 м2. Дана програма забезпечує поліпшення житлових умов до цієї межі.

Яким чином відбувається субсидування і розрахунок процентної ставки за житловим кредитом? Розмір допомоги визначається наступним чином: якщо сім’я складається з чоловіка та жінки, виділяється субсидія до 35% від вартості житла. На кожної дитини призначаються додаткові 5%.

Для оформлення заявки на субсидію від держави з погашення житлової іпотеки слід звернутися з відповідними документами до житлового фонду за місцем фактичного проживання і записатися в чергу на отримання сертифіката.

Сертифікат по материнському капіталу

У Російській Федерації на сьогоднішній день діють спеціальний закон і програма «Материнський капітал», яка передбачає допомогу родинам, в яких є більше однієї дитини. При народженні другої, третьої і т. д. дитини матері видається спеціальний документ, який дає право оплачувати частину кредиту на житло.

Субсидії військовим

До 2016 року військовослужбовці мали право отримувати квартири без кредитування, однак після відповідного указу військові можуть розраховувати на нове житло тільки в рамках іпотеки. При цьому громадяни, які беруть участь у спеціальній накопичувальною програмою, отримують можливість зниження процентної ставки до 11%.

Пенсіонери за вислугою років, які потребують у власному житлі або не мають відповідних житлових умов, також мають право на отримання такої допомоги. Право на субсидування іпотеки або сертифікат надається одноразово.

Іпотеки вчителям

Передбачена державою та допомогу громадянам, які працюють у сфері освіти, – молодим вчителям. Державна субсидія при цьому може становити 20% від вартості нової квартири, ця сума може бути спрямована на оплату першого внеску в рахунок погашення кредиту. Ще один істотний плюс підтримки молодих вчителів – значне зниження процентної ставки по іпотеці. У більшості випадків вона складає всього 8,5%.

Субсидії в житловому кредитуванні молодим вченим

Громадяни Російської Федерації у віці не старше 35 років, які працюють у сфері науки, мають право отримати субсидію від держави у вигляді зниженої процентної ставки за кредитом (10% річних), у тому числі з зменшеним першим внеском. Фахівцям, які обіймають керівні посади або мають докторський ступінь, віковий рівень може бути підвищений до 40 років.

При цьому розраховується спеціальний графік платежів, так як у молодих науковців, як правило, є певна специфіка призначення заробітної плати: по мірі розвитку у сфері науки і роботи в держструктурах її підвищують.

Допомога громадянам, переїхали з Крайньої Півночі в інші регіони країни

Зважаючи на те, що на Крайній Півночі високий рівень безробіття, багато жителів даного регіону часто прагнуть переїхати в більш теплі області. Держава має програму підтримки таких громадян, за умови дотримання певних вимог. Для того щоб мати право на урядову допомогу, у субсидованого людини, який переїхав з Крайньої Півночі не пізніше 1992 р., повинен бути трудовий стаж не менше 15 років. При цьому сертифікат на отримання пільг має дуже нетривалий дія – не більше 9 місяців. Якщо за цей час власник документа не знайде відповідне житло на новому місці, сертифікат анулюється.