Що таке еквайринг від Ощадбанку?

1393

Банківська картка – це зручний спосіб розплачуватися за покупки в торгових точках і в інтернеті. Власник картки не обмежується у своїх витратах лише готівкою грошовими засобами, але і може купувати товари за допомогою кредитки. У зв’язку з цим багато хто банки пропонують послуги торгового еквайрингу як для ІП, так і для юридичних осіб. Існують апарати різного виду: POS-термінали, мобільні та інтернет-модулі. Сьогодні розглянемо еквайринг Ощадбанку. Наскільки це вигідно, які є тарифи і умови, і чи допоможе це розвитку бізнесу?

Для чого потрібен еквайринг?

Такий спосіб розрахунку вигідний для кожного учасника процесу. Власникам карток не доводиться шукати банкомати і переводити грошові кошти. Всі покупки зЕкшн снюються через картку, що не обмежує покупця. Відповідно, торговельна точка одержує більше прибутку, що обумовлено більшою платоспроможністю клієнта. Банк-емітент скорочує витрати на утримання банкоматів і отримує додатковий прибуток за рахунок комісії за надані послуги еквайрінгу. Більш докладно дізнатися що таке еквайринг можна дізнатися за посиланням.

Менший оборот готівки знижує ризик помилок у розрахунках касира. А також виключає можливість отримання фальшивих банкнот, що в свою чергу призводить до збільшення прибутку в довгостроковій перспективі. Повний перехід на еквайринг може виключити потребу в інкасації.

Види еквайрингу

Той або інший тип еквайрингу буде залежати від виду діяльності підприємця. Для кожного бізнесу може піЕкшн ти один вид обладнання, але не піЕкшн де інший. Розглянемо, який еквайринг є в Ощадбанку.

POS-термінали

Це апарати, які зчитують інформацію з банківської картки. Такі прилади працюють як з магнітними картками, так і з чиповими. Сучасне обладнання оснащене безконтактною системою прийому платежів. Клієнту достатньо піднести картку до зчитувального екрану терміналу, і покупка відбудеться автоматично без додаткових запитів. Як правило, такий спосіб обмежений у транзакціях до 1 000 рублів.

Касові термінали можна розмежувати в свою чергу на дротові і переносні. Дротові підходять для стаціонарних кас. Прикладом може служити продуктовий магазин або магазин одягу. Всі ті торговельні точки, де каси знаходяться в одному певному місці.

Бездротові будуть зручні для сфери обслуговування, пов’язаної з громадським харчуванням, або для бізнесу, не зЕкшн снює основні продажі в певному місці. Прикладом можуть слугувати ресторани або інтернет-магазини з доставкою кур’єром.

Бездротові термінали між собою відрізняються швидкістю інтернет-з’єднання. Більш ефективне обладнання працює за допомогою Wi-Fi-підключення або Ethernet. Повільніше функціонують пристрою на GSM або GPRS-з’єднання.

Мобільний еквайринг

Мобільний еквайринг Ощадбанк також пропонує індивідуальним і юридичним особам. Це програма, яка завантажується в мобільний телефон. Така послуга піЕкшн де для таксі або кур’єрської доставки.

Послуги мобільних еквайрингових операцій замінюють касовий апарат. Щоб зЕкшн снити оплату, клієнту достатньо піднести картку до мобільного телефону, де встановлено програму. Для завершення угоди необхідно вказати суму і підтвердити дію. Індивідуальні підприємці можуть вести комерційну діяльність без каси, якщо мають на це дозволу, використовуючи тільки мобільний еквайринг Ощадбанку.

Інтернет-еквайринг

Цей вид еквайрингу піЕкшн де для торгових компаній, які зЕкшн снюють комерційну діяльність через інтернет. Підключення послуги дозволить приймати оплату клієнтів банківськими картами. Користувачі інтернет-еквайрингу від Ощадбанку перед тим, як оформити договір, повинні скласти заяву, розташоване на сайті банку. Там необхідно вказати інформацію:

  • про організації, керівника і головного бухгалтера;
  • інтернет-магазин сайті з доменним ім’ям;
  • обіг грошових коштів в місяць і середнього чека;
  • контактних даних організації;
  • найближчому офісі Ощадбанку для оформлення договору.

Після чого модуль необхідно розмістити на власному сайті. Ощадбанк надає інструкцію, як підключити сервіс. А також з будь-яких питань можна буде звертатися в техпідтримку компанії.

Вартість послуги

Вартість еквайрингу в Ощадбанку залежить від обраного тарифу. Оренда самого обладнання обійдеться близько 1 500-2 000 рублів за місяць в залежності від типу пристрою. Крім цього, за кожну транзакцію банк буде стягувати комісію від 1 до 4 %. Комісію банк бере з торговій точці, при цьому користувачам карток додатково нічого доплачувати не потрібно.

Ставка прямо залежить від суми обороту грошових коштів за місяць. Чим більше відбувається операцій, тим менше, відповідно, буде комісія банку. Тому в еквайринг Ощадбанку вартість нижче буде для більш крупних юридичних осіб, хоча умови обговорюються індивідуально.

Надання техпідтримки Ощадбанк зЕкшн снює на безкоштовній основі. Також у вартість обладнання входить підключення апаратів і надання півгодинний лекції про торговельний еквайринг Ощадбанку, де докладно розповідається, як користуватися обладнанням.

В разі поломки терміналу банк силами власної техпідтримки проводить ремонт або замінює програмне забезпечення. Щоб користуватися в Ощадбанку еквайрингом, знадобиться відкрити рахунок РКО. Його ціна варіюється від 0 до 2 000 рублів на місяць, виходячи з тарифів і умов обслуговування.

Як оформити договір?

Для того щоб оформити договір еквайрингу Ощадбанку, необхідно спочатку скласти заяву. Воно надано на сайті компанії в розділі «Малому бізнесу». У заявці вказуються контактні дані і місто, в якому розміщена торгова точка. Також потрібно описати діяльність компанії в короткій формі і вказати, який тип обладнання знадобиться в роботі.

Після чого звернутися у відділ Ощадбанку та надати комплект документів. Банки беруть на обслуговування як юридичні, так і фізичні особи. У комплект документів входять:

  • довідка про державну реєстрацію;
  • довідка про постановку на облік у податковій інспекції;
  • довідка, що підтверджує право вести комерційну діяльність;
  • документ з ЕГС;
  • документи на тих осіб, які мають право підпису.

Після передачі всіх цих документів банк протягом 3 днів розгляне заявку і запросить в офіс для складання та підписання договору. До того моменту необхідно буде ознайомитися з еквайрингом Ощадбанку, тарифами, відсотками та умовами договору, визначитися з типом обладнання.

При оформленні документів слід вибрати дату, коли буде проводитися безпосередньо установка апаратів. Для тих, хто бажає відкривати розрахунковий рахунок в Ощадбанку, додатково знадобиться оформити відповідний договір.

Після цього запрошуйте фахівців банку і підключайте еквайринг. Співробітники банку зроблять установку моделей і проведуть інструктаж для продавців та зацікавлених осіб про те, як користуватися терміналами. У подальшому з усіх питань можна звертатися за телефоном гарячої лінії в підтримку для клієнтів, які оформили еквайринг.

Як проводяться розрахунки?

Зранку касир відкриває касу, потім підключаємо термінал в роботу і приймає платежі від клієнтів торгової точки за безготівковим розрахунком. Апарат зчитує інформацію з картки через магнітну смугу або запитує PIN-код. Касир має право запитати паспорт у клієнта, щоб провести ідентифікацію власника картки.

Грошові кошти списуються і надходять на розрахунковий рахунок. Якщо він відкритий в сторонньому банку, то переклад буде потрібно до 3 робочих днів, якщо РКО в Ощад, то зарахування відбувається миттєво.

Система автоматично розраховує відсотки за кожну транзакцію. Скільки буде коштувати одна операція, залежить від обраного тарифу, а також від загального місячного обороту. Банк може встановити мінімальну суму платежів в місяць, наприклад, не менше 50 000 рублів, якщо за цей період оборот був менший, то може бути нарахований штраф або неустойку за простий терміналу згідно з тарифом.

Договір оформляється як на одну торгову точку, так і на мережу офісів продажів компанії. При цьому немає необхідності підписувати окремі додаткові угоди. У першій заявці можна вказати кількість офісів і терміналів, які необхідні для повноцінної роботи.