Що таке лізинг автомобіля для фізичних осіб?

1393

На даному етапі лізинг авто для фізичних осіб не отримав широкого розповсюдження в Росії. Споживачі воліють оформляти класичний автокредит. Це пов’язано з тим, що поки що немає стійкої довіри з боку клієнтів до угоди, де власником автомобіля виступає лізингодавець. Але варто звернути увагу на такі види договорів. Сьогодні розповімо, що таке лізинг на автомобілі, наскільки це вигідно, і розглянемо ризики такої угоди.

Автолізинг

Лізинг автомобілів для фізичних осіб – це вид довгострокової оренди з правом викупу автомобіля наприкінці терміну угоди. Авто знаходиться у власності лізингової компанії весь період договору. Лізингоодержувач зобов’язується вносити щомісячні платежі, а при настанні останнього платежу має право викупити машину, яка перейде до нього у власність.

Лізинг автотранспорту не так поширений, як кредитування на автомобілі. Багатьох потенційних позичальників лякає той факт, що лізингова організація є власником придбаної техніки. І може забрати транспортний засіб, якщо будуть порушені умови договору лізингу, наприклад зважаючи простроченої заборгованості.

Але і кредитні організації мають право реалізувати заставний вантажний чи легковий автомобіль на користь погашення боргу, незважаючи на те, що він знаходиться у власності у позичальника. У Росії лізингові операції отримали свій розвиток в 2010 році на ринку фізичних осіб. Зараз лізингових варіантів договорів не більше 3% від інших видів продажів автомобілів. Тоді як в Європі зЕкшн снюється придбання 70% транспорту таким чином. Тому автолізинг для фізичних осіб варто розглядати, як альтернативу кредиту.

Що таке автолізинг

Що таке лізинг автомобіля? Автолізинг для фізичної особи може бути наданий у двох варіантах: з викупом транспорту та без нього. Лізингодавцем встановлюється графік платежів, який необхідно виконувати. Також умови лізингу для фізичних осіб включають в себе інші документи, схожі з кредитним договором:

 • сума угоди;
 • початковий внесок або заставна сума;
 • залишковий платіж;
 • терміни і дати оплати.

Взяти авто в лізинг можна без права викупу. В цьому випадку по завершенню договору позичальник має повне право оформити нову машину в лізинг, таким чином заощадивши час на продажу машини і реєстраційних діях. Стандартний термін дії договору на автомобіль в лізинг для фізичних осіб становить 3 роки, що фактично дозволяє постійно мати нову машину.

Перевага для фізичних осіб

Покупка авто в лізинг фізичним особам має свої незаперечні переваги:

 • можливо виключити початковий внесок. Може бути використана заставна сума, яку можна повернути по завершенню;
 • компанії пропонують знижки на легковий, вантажний, комерційний транспорт до 30% за рахунок тісної співпраці з дилерами;
 • передбачений проект державної підтримки, завдяки яким надається мінімальна знижка 10%;
 • умови за договором дещо м’якше, ніж у випадку кредитування. Сума щомісячного платежу може бути в три рази нижче, ніж при аналогічному кредиті;
 • є можливість включити у вартість авто лізингу обслуговування з боку лізингодавця, який буде зЕкшн снювати ТЕ, займатися зміною і зберіганням гуми, також в ціну можна включити і додаткове обладнання на транспорт;
 • рішення про можливість угоди приймається швидше, ніж за автокредитом;
 • скорочений пакет документів. Машину в лізинг для фізичних осіб можна оформити по паспорту та посвідчення водія, але за умови підтвердження довідками платоспроможності.

Орендувати, купити або оформити лізинг

Аналіз Лізинг Оренда Купівля
Вимоги до позичальника Вік з 18 років, позитивна кредитна історія, підтвердження платоспроможності, інші документи Дієздатність
Швидкість оформлення Потрібен час, орієнтовно протягом 3 робочих днів В день покупки
Термін надання авто Оренда з правом викупу в кінці строку Договір оформляється на короткий термін, до 1 року Безстроковий договір
Відповідальність Ремонтом займається клієнт, виплати за договором не припиняються, не змінюються Ремонт за рахунок клієнта, виплати за оренду не виробляються на час ремонту Повна відповідальність

Власність

Власник – лізингова компанія, в кінці терміну можна викупити авто

Не передбачається

+

Графік платежів Необхідно виконувати умови за графіком немає

 

 

Початковий внесок

Різні варіанти – є з початковим внеском і без нього, є варіант із заставною сумою, яка повертається в кінці строку

 

 

+

 

 

Не застосовується

Вигідніше лізинг або кредит

Договір на автомобіль в лізинг для фізичних осіб вигідний обом учасникам угоди. Лізингова компанія зберігає за собою право власності. У зв’язку з чим ризики значно знижуються. Таким чином, лізингодавець може призначити низьку процентну ставку, також у зв’язку з лояльними умовами щомісячний платіж досить невеликий і мінімальні вимоги до позичальника.

Для зміни авто, у разі якщо воно залишається у лізингодавця, немає необхідності займатися продажем, можна по завершенню ще раз взяти автомобіль в лізинг на певний термін, тим самим продовжуючи довгострокові орендні відносини.

Передбачений лізинг комерційного транспорту спецтехніки, вантажних автомобілів, що не зЕкшн сненно в банках. В банківських організаціях гроші можна отримати за рахунок споживчого кредиту, а для того, щоб сума була достатня, скоріш за все, доведеться забезпечити кредит запорукою власної нерухомості.

Альтернативою є отримання вантажівки в оренду. Але в цьому випадку сума щомісячних платежів буде вище і немає можливості отримати транспорт у власність на відміну від лізингу.

Кредитні договори передбачають додаткові послуги і комісії. Щоб купити автомобіль в кредит з більш низькими ставками, часто доводиться укладати договори страхування життя і здоров’я та інші додаткові страховки. Деякі банки не стягують комісії за переказ грошових коштів або ведення рахунку.

В умовах лізингу автомобіля позичальник може заощадити до 30% від ринкової вартості транспорту. Це пов’язано з темним співпрацею лізингових організацій та дилерських центрів. Заставний автомобіль, що купується в кредит, повинен бути застрахований за ризиками угону і збитку. Сума каско включається в тіло кредитування або оплачується за рахунок позичальника, в більшості банківських організацій це обов’язкова умова. Візьмемо пропозицію Ощадбанку або ВТБ 24. Лізинг можна оформити без каско.

Кредитна організація не буде займатися обслуговуванням автомобіля. Усю відповідальність за заставне авто позичальник бере на себе. У той час як лізинговий договір може припускати, що технічну сторону по обслуговуванню автомобіля лізингодавець приймає на себе.

Багато перед тим, як оформити лізинг, цікавляться, чи потрібно дозвіл чоловіка на таку угоду. На відміну від кредитів із заставою, такий дозвіл отримувати немає необхідності. Таким чином, лізинг варто порівнювати саме з кредитом. Вигідним може бути як перший, так і другий варіант. Все залежить від поточних пропозицій і ситуацій на ринку.

Лізинг без початкового внеску

Приватна особа, звертаючись до лізингодавцю, має право оформити договір без початкового внеску. Такі пропозиції актуальні на лізинговому ринку. Компанія в цьому випадку отримує додаткові ризики, тому позичальникові варто враховувати, що оформлення за двома документами в цьому випадку не передбачено, необхідно буде підтверджувати свої доходи. Достатніми довідками є документ 2-ПДФО, виписка з банківського рахунку і інші стандартні папірці, характерні для оформлення кредиту.

Порядок оформлення

Процедура оформлення схожа зі звичайним кредитуванням. Необхідно спочатку визначитися з автомобілем. Після чого звернутися до лізингодавця з документами, що засвідчують особу для одержання попереднього рішення. Протягом 3 днів фахівці перевірять кредитну історію, сформують запит на автомобіль і зв’яжуться з позичальником для формування угоди.

На цьому етапі необхідно виконати вимоги щодо документів і надати їх лізингодавцю. Після чого компанія запросить клієнта для оплати початкового внеску, підписання документів і призначить день, коли можна буде забрати нове авто.

Основні положення

Лізинг поступово набирає популярність на території Росії, основними перевагами є:

 • низький щомісячний платіж;
 • можливість виключити самостійну продаж авто за рахунок оформлення нового довгострокового лізингу;
 • можливість повернути заставну суму;
 • можна не оформляти дороге каско.

Більшість клієнтів вважають за краще не міняти автомобіль, а викуповувати його в кінці строку договору, стаючи власником. Також передбачений зручний сервіс з боку лізингової компанії, яка може організувати постановку та зняття з обліку транспортного засобу, забезпечити ТЕ.

Список лізингових організацій

 • «ВЕБ-лізинг». Лідируюча компанія, яка у своєму портфелі містить більше 524 млн рублів за рахунок лізингових угод. Розташована в Москві.
 • «ВТБ Лізинг». Дочірня компанія всім відомого банку з 380 млн рублів у портфелі. Також Москва.
 • Замикає трійку московських лідерів «Сбербанк Лізинг». Близько 375 млн рублів.
 • З регіональний компаній можна виділити «Сіменс Фінанс» (34 млн рублів). Розташована в Приморському краї.
 • Пітерський «Балтійський лізинг» містить 32 млн у портфелі (р. Санкт-Петербург).
 • Сибірська лізингова компанія з Новосибірська з 12 млн рублів.
 • На даний момент діє понад 100 лізингових організацій, розташованих по всій Росії. Існують як великі федеральні компанії, що входять в банківські структури, так і невеликі регіональні фірми. При виборі партнера варто враховувати всі пропозиції, щоб знайти найбільш вигідну для себе. А порівнювати умови можна з альтернативними кредитними угодами на автомобіль.