Що таке накопичувальна картка банку

970

У часи кризи в економіці держави вкладники не поспішають вносити свої кошти, оскільки рівень довіри до банківських організаціям різко падає. Деякі власники дебетових карт резервують в розумі певну суму, яку залишають про запас і намагаються не витрачати. Решта просто знімають готівку і зберігають їх будинку. Але зважаючи інфляційних процесів такі гроші поступово знецінюються та фактично власники втрачають частину своїх коштів. Щоб відбувався відтік клієнтів, банки придумали новий вигідний для клієнтів інструмент – накопичувальні картки. Розглянемо, що вони собою являють, їх переваги і недоліки.

Що являє собою накопичувальна картка

Це новий продукт на ринку фінансів, який пропонує більшість банків, у багато схожий з звичайними картами для виплат, за однією істотною відмінністю – на що залишилися на рахунку гроші нараховуються відсотки (від 3% до 10% в залежності від організації). Існує ще одна перевага накопичувальних карток банків – опція cash back, яка передбачає часткове повернення коштів, витрачених на придбання товарів (від 1% до 30%).

Стаття в тему: огляд вигідних карт з кэшбэком

Накопичувальні картки були введені з метою скоротити відтік грошових коштів з фінансових організацій. Вони у багато схожі з депозитними вкладами, але основна їх відмінність – можливість зняття коштів у будь-який час і з більш низькими процентними ставками.

Як оформити продукт

Щоб відкрити накопичувальну картку, необхідно вибрати банківську організацію, яка пропонує найбільш вигідні умови, залишити письмову заяву та пред’явити документ, що засвідчує особу клієнта (найчастіше – паспорт). Наприклад, клієнт Ощадбанку отримає готову карту всього через 10-14 днів. Про готовність накопичувальної картки повідомляє оператор після дзвінка на гарячу лінію організації. Результат також можна дізнатися в будь-якому відділенні банку.

Завдяки розвитку інтернет-технологій, можна оформити картку через онлайн-сервіси, які є практично у будь-якого банку. При використанні онлайн-сервісу Ощадбанку необхідно вибрати розділ сайту «Оформлення документів». На дисплеї з’явиться форма, яку необхідно заповнити і надіслати. Через деякий час працівники банку нададуть позитивну або негативну відповідь.

Переваги і недоліки

Використання таких карток дає деякі переваги їх власникам в порівнянні з тими, хто користується звичайною дебетовою карткою або тільки готівкою:

  • Простий і наЕкшн ний спосіб зберігання коштів.
  • Додатковий дохід у розмірі встановлених банком відсотків від наявних грошей.
  • Зняття готівки в будь-який час.
  • Використання для грошових розрахунків за купівлю товарів.
  • У накопичувальних карт будь-яких банків є і деякі недоліки:

  • При знятті всіх грошей відсотки за депозитом анулюються.
  • Клієнт зобов’язаний вносити певну суму грошей кожен місяць.
  • Наявність ліміту, по досягненню якого зняття коштів призведе до припинення нарахувань за депозитом.
  • Незважаючи на наявність деяких недоліків, при правильному використанні накопичувальна картка приносить незаперечну зиск її власникові. Головне – уважно ознайомитися з запропонованими банком умовами, перш ніж зробити вибір на користь того або іншого фінансового продукту. Далі розглянемо найбільш цікаві пропозиції від різних банківських організацій.

    Банки з найвигіднішими картами

    1. Ощадбанк пропонує своїм клієнтам продукт під назвою «Соціальна карта». З її допомогою можна розплатитися за покупку в магазині, придбати товар в інтернеті, а також вона популярна серед людей, які досягли пенсійного віку, які використовують її для зберігання пенсійних нарахувань.

    Особливості картки:

    • випуск і обслуговування – абсолютно безкоштовно;
    • одержання – тільки у відділенні Ощадбанку;
    • відсутність комісії за будь-які грошові операції;
    • процентна ставка – 3,53% річних на що залишилися на рахунку кошти;
    • можливість підключення бонусної програми «Спасибі від Ощадбанку» (повернення 0,5% від коштів, витрачених на придбання товарів, на бонусний рахунок).

    Єдиним недоліком накопичувальної картки від Ощадбанку є відсутність можливості її використання в банкоматах інших банків.

    2. Банк Хоум Кредит відкриває картку «Хороші Новини», яка буде вигідна тим, хто залишає мінімум 10 000 рублів на її рахунку. При наявності цієї суми банк не вимагає коштів за її обслуговування. В іншому випадку щомісячне відрахування складе 59 рублів. Якщо клієнт зберігає гроші в сумі до 500 тис. рублів, процентна ставка становить 10% річних, а якщо більше – 3%.

    3. Тінькофф пропонує свій варіант – Platinum Black, володіє наступними особливостями:

    • безкоштовне обслуговування при залишку на рахунку від 3 000 рублів;
    • при знятті більше 3 000 рублів комісія не передбачена;
    • відсоткова ставка становить 8% при зберіганні суми до 500 тис. рублів, 4% – при сумі від 500 тис. рублів;
    • платна послуга «СМС-банк» (39 рублів на місяць).

    4. Промсвязьбанк випустив дебетову картку, яка працює за принципом накопичувальної картки – за залишок коштів на рахунку користувачі отримують грошову винагороду – 4% від наявної суми. За обслуговування картки необхідно щорічно виплачувати суму в розмірі 200 рублів. Перевагою даного продукту є можливість отримати високу знижку (до 40%) при зЕкшн сненні покупок в партнерських організаціях даного банку.

    5. «Автокарта» банку Відкриття піЕкшн де власникам автомобілів. Незважаючи на досить високу плату за обслуговування картки (299 рублів за місяць), вона володіє рядом переваг:

    • повернення 3% від суми, витраченої на заправку автомобіля на будь-якій АЗС;
    • зняття готівки без комісії в банкоматі будь-якого банку до 3 разів за місяць;
    • при стабільній сумі залишку користувач отримує 6% річних.

    6. Користувачі карти «Банк в кишені» банку Російський Стандарт отримують наступні переваги:

    • прибуток за умовами накопичувальної програми – до 8% річних при сумі від 30 тис. до 500 тис. рублів;
    • використання картки для зЕкшн снення покупок в організаціях-партнерах банку дозволить заощадити до 30% власних коштів;
    • оплата за обслуговування повністю відсутня.

    7. Бінбанк пропонує дохідну карту з тарифом «Універсальний», користувачі якої можуть отримувати до 7% річних на залишок суми в розмірі до 500 тис. рублів. Якщо збережена на ній сума перевищує це значення, процентна ставка знижується до 2%. За обслуговування картки з її власника буде вилучатися щорічна плата у розмірі 250 рублів. Істотним недоліком є зниження процентної ставки до 2%, якщо загальна сума транзакцій по картці за місяць не перевищує 500 рублів.

    Стаття в тему: огляд найбільш вигідних кредитних карток банків

    З урахуванням всього вищесказаного можна зробити висновок, що накопичувальна банківська карта являє собою внесок, який завжди доступний при необхідності. Від депозитної вона відрізняється тим, що клієнт може завжди зняти готівку без будь-яких обмежень. Недоліком даного фінансового продукту є досить низька процентна ставка, особливо в тому разі, якщо гроші доводиться знімати регулярно.