Що таке ощадний вклад?

1261

Серед безлічі видів банківських послуг, що надаються населенню, окремої уваги заслуговує ощадний вклад, за допомогою якого населення може вільно накопичувати кошти, поступово поповнюючи його для зЕкшн снення великих витрат у майбутньому. Характерна особливість ощадного вкладу – можливість поповнювати будь-якими сумами, включаючи найдрібніші, а також знімати кошти за першою вимогою. Інформація про всіх скоєних прибуткових і видаткових операцій по вкладу відображається на рахунку.

Основні положення про ощадному внесок

Незважаючи на схожість у назві, слід розрізняти ощадні вклади та рахунки. Поняття вкладу визначається на підставі положень глави 44 ЦК РФ (ст. 834-844), визначення рахунку дано в главі 45 ЦК РФ (ст. 845-860). Більш детально що таке ощадний рахунок можна дізнатися за посиланням.

Відповідно до цивільного законодавства та положень банківського угоди, фінансова установа приймає грошові кошти та зобов’язується повернути вкладнику на заздалегідь обговорених умовах. Банківський рахунок призначений для прийому та зарахування коштів, а також виконання розпоряджень клієнта стосовно переданих банку коштів.

Термін депозиту може бути обмежений або без обмежень, тобто накопичувати кошти на ньому можна безстроково. Однак для повного зняття коштів потрібно попереднє повідомлення банку. Між терміном для повідомлення банку про майбутній зняття і відсотковою ставкою, як правило, є прямий зв’язок: чим вище ставка, тим більше кількість днів, необхідних напередодні вилучення коштів. Найчастіше банк попереджають про зняття за кілька днів (7 днів), однак в окремих випадках період попередження досягає 90 днів.

Особливості оформлення

Послуга зі зберігання і накопичення грошової маси на рахунку клієнта несе вигоду і для банку – він управляє фінансами на власний розсуд, отримуючи додатковий дохід. Ощадні вклади населення мають такі відмітні риси:

  • можливість вилучення в будь-який момент обмежена. При достроковому знятті клієнт втрачає відсотки, або з нього стягується певна сума у вигляді штрафу;
  • більш високу ставку відсотка за використання коштів вкладника – прибутковість програм «до запитання» завжди нижче;
  • прямо пропорційну залежність прибутковості по депозиту і тривалості терміну зберігання коштів у банку;
  • велику залежність доходу від розміру першого внеску при відкритті;
  • зв’язок між розміром прибутку і методом нарахування процентів за вкладом (щомісячний, щоквартальний, за підсумками року).

Більш часта капіталізація дозволяє отримувати більший рівень доходу.

Види ощадних вкладів в Ощадбанку


Як різновидів ощадних продуктів Ощадбанком пропонується відкрити строкові депозити з числа діючих програм:

  • «Поповнюй» – ефективний спосіб накопичення сум на рахунку клієнта з широкими можливостями поповнення протягом дії договору.
  • «Зберігай» — передбачає більш результативну прибутковість у зв’язку з нарахуванням підвищених процентних ставок, однак вилучення коштів з рахунку та поповнення за вкладом обмежена. Депозит використовується суто для отримання прибутку, в ситуаціях, коли засоби протягом строку дії договору вкладнику не потрібні.
  • «Керуй» — надає великі можливості для управління коштами, їх можна зняти свій розсуд або внести додаткові суми.
  • Програма «Подаруй життя» розрахована на отримання додаткового доходу від вкладеної суми, одночасно беручи участь у фінансуванні програм допомоги дітям, які потребують медичної допомоги.
  • «Пенсійний плюс» – депозит спеціально для осіб, які отримують пенсію через Ощадбанк. Сума для відкриття всього 1 рубль. Умови програми дозволяють накопичувати пенсійні відрахування, вільно розпоряджаючись власними коштами в межах залишку, на який за підсумками місяця нараховується 3,67% річних.
  • Стаття в тему: накопичувальні вклади Ощадбанку для фізичних осіб

    «Поповнюй»

    Вклад може бути відкритий у будь-якій з валют (рублі, долари, євро) з прибутковістю 5,12% річних по рублевих інвестицій.

    Депозит націлений на накопичення сум на рахунку клієнта. Мінімальна сума для відкриття – 1 тисяча рублів або 100 доларів США або євро.

    При відкритті депозиту з допомогою інтернет-порталу «Сбербанк Онлайн» можна збільшити прибутковість на додаткові 0,5%. Отже, вкладник оформляє депозит через інтернет, може розраховувати на 5,63% річних від суми депозиту.

    Мінімальний термін вкладу – від 3 місяців, за вкладом в євро – від 1 року. Максимальний термін дії програми – 3 роки. Передбачена капіталізація внеску.

    «Зберігай»

    Прибутковість програми максимальна і становить 5,63%, а за умови відкриття депозиту онлайн – 6,13%. Програма доступна для вкладників з сумою від 1 тисячі рублів терміном не більше 3 років. Особливістю програми є відсутність можливості поповнення і регулярна капіталізація відсотків.

    «Керуй»

    Якщо у клієнта є більш великі заощадження, банк пропонує скористатися більш широкими повноваженнями по розпорядженню і нагромадження коштів на рахунку в рамках депозиту «Керуй». Мінімальна сума вкладу – 30 тисяч рублів строком від 3 місяців. Дозволяє частково знімати кошти зі збереженням нарахованих відсотків. Прибутковість за депозитом становить 5,32-5,82% в залежності від способу відкриття – у відділенні або онлайн.

    «Подаруй життя»

    В рамках реалізації програми надання допомоги дітям з важкими захворюваннями в області онкології, гематології або з іншими патологіями передбачений депозит «Подаруй життя». Його може відкрити клієнт, який володіє сумою від 10 тисяч рублів на термін 1 рік. Відмінною рисою є відсутність можливості зняття та поповнення, а також регулярне щоквартальне відрахування 0,3% від суми депозиту на рахунок благоЕкшн ного фонду.

    «Ощадний вклад

    Клієнти, що оформили вклад «Ощадний», не обмежені в праві розпорядження власними коштами, що зберігаються на рахунку. Банк гарантує повну схоронність коштів на рахунку і можливість вільного розпорядження фінансами в межах суми залишку.

    Переваги

    До переваг даного виду вкладення коштів відносять:

    • відсутність обмежень за сумами;
    • відсутність потреби у закритті, навіть якщо на рахунку не залишилося коштів;
    • можливість вільного зняття коштів і поповнення;
    • високі гарантії збереження;
    • збереження процентної ставки в межах тарифної градації в умовах можливого часткового зняття коштів.

    Так як депозит не відрізняється високими відсотками, його не розглядають як інструмент отримання прибутку. Ощадний депозит потрібен для захисту і збереження накопичених коштів і оперативних розрахунків.

    Умови

    Депозит «Ощадний» може діяти безстроково, аж до закриття його клієнтом. Відсутні які-небудь обмеження в прийомі коштів до зберігання, поповнення, зняття.

    Прибутковість ощадного вкладу мінімальна і залежить від суми на рахунку:

    • до 30 тисяч рублів прибутковість не перевищує 1,5% в рік;
    • від 100 тисяч рублів – відсоток збільшується до 1,6 річних і т. д.

    Максимальна прибутковість по ощадному рахунку (2,3% річних згідно з тарифною сіткою) можлива від 2 млн рублів. Вклад можна відкривати і в іноземній валюті, що має ходіння в РФ, однак прибутковість по ньому не більше 0,1% річних.

    Процедура відкриття

    Для того щоб стати вкладником, розмістивши кошти на ощадний рахунок, достатньо звернутися в будь-яке відділення банку, надавши документ, що посвідчує особу (як правило, цивільний паспорт).

    Спеціаліст Ощадбанку самостійно готує документи для оформлення депозиту, заповнює договір та заяву. Вкладнику залишається тільки перевірити інформацію в документах і підписати.

    Зважаючи на відсутність обмежень в терміні дії рахунку, клієнту не потрібно стежити за тим, щоб час дії договору не закінчився. Щоб почати користуватися рахунком, немає необхідності відразу вносити готівку на рахунок через касу відділення, поповнювати його можна безготівковим способом, а дата внесення коштів може бути будь-яка, починаючи від дня підписання документів і відкриття депозиту.

    Існує безліч варіантів розпорядження власними заощадженнями. Однак не завжди метою передачі коштів банку служить вилучення максимуму доходу – іноді набагато важливіше мати повний доступ до засобів з можливістю зняття, перерахування, поповнення в будь-який момент, виходячи з потреб громадян.