Що таке овердрафтная карта Ощадбанку?

550

Іноді виникають неприємні ситуації, коли при проведенні будь-якої оплати несподівано з’ясовується, що коштів на рахунку не вистачає. Овердрафтная карта Ощадбанку позбавить своїх власників від проблем, надавши потрібну суму без будь-яких зволікань і вимог до оформлення.

Надаючи розширені повноваження платникам, овердрафт зЕкшн снюється на особливих умовах. Тому необхідно знати, що таке овердрафтная карта і як її використовувати з власною вигодою.

Поняття овердрафту по карті

Зовсім недавно найбільший банк РФ повідомив користувачам мобільних додатків про зміну статусу по дебетовому пластику на овердрафтную карту Ощадбанку. Що це таке і які переваги він дає ці питання цікавлять багатьох власників карток, так як даний вид послуги не був розповсюджений серед населення. У той же час переведення карток на овердрафт та зміна статусу були пов’язані з технічною необхідністю і не передбачали фактичного підключення опції.

Відповідно до політики банку, зміна статусу картки на овердрафтную відбувається виключно за волевиявленням власника, випустив пластик, і потребує додаткового узгодження. Це означає, що автоматично отримати опцію не вийде.

Овердрафтная карта надає можливість перевищення суми видаткової операції над сумою залишку на картковому рахунку. Тепер власник пластику з підключеним овердрафтом може успішно завершувати оплату, навіть якщо коштів на рахунку недостатньо. В результаті Ощадбанк Росії надає відсутню для оплата суму, стягуючи за це певну плату.

Що значить овердрафтная карта для простого обивателя, можна судити з такого прикладу: співробітник організації, який отримує на дебетову картку Visa Classic заробітну плату, вирішив витратити її залишок напередодні нового надходження, однак суми на покупку не вистачило, в результаті при наступному зарахування коштів з отриманої суми автоматично списалися кошти, яких у минулий раз не вистачило для завершення оплати.

Овердрафтная картка, що видається роботодавцем для зарплатних перерахувань, часто вже має підключену опцію, тому слід бути обережніше, розпоряджаючись останніми коштами на рахунку, – не виключено, що при зЕкшн сненні оплати будуть використані банківські кошти, фактично використаний микрозаем.

Фахівці відділення, видаючи овердрафтную карту Ощадбанку, пояснюють, що це зручний спосіб перепозичити невелику суму на короткий термін, яка буде автоматично повернута банку при наступному надходженні.

Умови підключення

Незважаючи на особливі зручності використання, слід розуміти, що гроші ссужаются банком на певних умовах:

1. В залежності від активності використання встановлюється свій овердрафтне ліміт. Як правило, розмір ліміту не перевищує 30 тисяч рублів, однак точний ліміт встановлюється індивідуально.

2. Кошти виділяються банком на оплатній основі:

  • для рублевих рахунків за «Віза Класік», «Світ» нараховується по 18% річних, для валютних операцій за тими ж типами платіжних систем – ставка 16%;
  • для соціальних карток «Маестро» при встановленому ліміті стягують 40% річних;
  • для платіжної системи «Mastercard Mass» встановлена унікальна нульова ставка за використання позикових коштів.

3. При несвоєчасному погашенні овердрафту буде стягуватися підвищена ставка (від 34-36% в рублях), тому слід бути уважним, не допускаючи використання позикових коштів протягом тривалого періоду.

4. Термін погашення – у межах одного календарного місяця, наступного за місяцем, протягом якого утворився дефіцит коштів. Таким чином, у клієнта є майже двомісячний період, коли можна повернути позикові кошти з мінімальною переплатою.

Слід відрізняти овердрафтні карти від звичайної позики, так як сума позики заздалегідь не узгоджується, а для використання позики не потрібно додаткового випуску окремої картки або відвідування банку.

Варіанти овердрафту

В даний час Ощадбанк пропонує овердрафт по різних типах карток платіжних систем «Світ», «Visa Класик», «Мастеркард» і т. д.

Пропозиція Ощадбанку охоплює не тільки клієнтів серед фізичних осіб, але і організації. Розрізняють овердрафт для організації, за дебетовими картками Ощадбанку і технічний. Якщо послуга для юридичних осіб і по дебетовому пластику підлягає індивідуальним погодженням, то за зарплатними картками найчастіше роботодавець сам підключає овердрафт, попередньо уклавши угоду з банком.

В окремих ситуаціях виникає така ситуація, як технічний овердрафт. Іноді по дебетовій картці, в силу технічного збою, стає доступною набагато більша сума, ніж це передбачалося спочатку або малося на картковому рахунку. Причинами технічного овердрафту можуть стати стрибки курсу валют, різні технічні проблеми, затримки в переказі коштів по карті.

Підключення послуги

Завдяки застосуванню овердрафту, користувач вирішує проблему, коли до надходження заробітної плати не вистачає зовсім трохи засобів.

Короткостроковий позику у вигляді овердрафту має свої плюси і мінуси:

  • не потрібно витрачати час на пошук засобів і позичання їх у знайомих;
  • не потрібно додаткове узгодження з банком і випуск окремого пластику;
  • більш комфортною стає процедура витрачання коштів, коли при оплаті може бути виявлений недолік коштів в лічені копійки.

У той же час слід проявляти пильність і контролювати витрачання сум, щоб не зіткнутися зі значним перевитратою, який згодом доведеться сплачувати у вигляді відсотків.

Підключення опції проводиться у відділенні, де була видана картка, і тільки за заявою клієнта, за умови пред’явлення паспорта і банківського пластику.

Не варто думати, що послуга запрацює автоматично. Спеціаліст банк проаналізує активність витрачання коштів і їх надходження, рівень платоспроможності і визначить доступний ліміт, який може бути встановлений. Зазвичай овердрафт пропонують у розмірі, що не перевищує 2-3 місячних надходжень по картці (або 2-3 зарплат). Для більшого розміру овердрафту додатково надають довідку, що підтверджує трудові доходи громадянина.

При підключенні послуги є деякі виключення: юрособа може в режимі онлайн надіслати заявку на підключення опції із зазначенням конкретних осіб, яким потрібна овердрафт.

В цілях безпеки не рекомендується встановлювати великі ліміти, так як фактично кошти видаються з досить великою процентної переплатою. Якщо потрібні кошти на тривалий термін, краще всього використовувати звичайний позику, а ось для позичання невеликих сум овердрафт є оптимальним рішенням.