Що таке пролонгація вкладу в банку?

1200

Під пролонгацією розуміється продовження терміну дії договору. Такий термін застосовується у банківській або страховій сфері. Пролонгувати можна вклади, договори страхування та інші договірні відносини з фінансовими компаніями. Як правило, послуги продовжуються на той самий строк і на тих же умовах. Але важливо самостійно вивчити умови для пролонгації. Сьогодні поговоримо саме про банки, і в цій статті ви дізнаєтеся, що таке пролонгація вкладу, наскільки це зручно і вигідно і як не втратити зароблені відсотки.

Автоматична пролонгація

Банківський вклад передбачає отримання прибутку для клієнта. Кожен депозит розміщується на рахунку під певні відсотки і на певний термін, зазначений в угоді на розміщення вкладу. Таким чином можна не лише зберегти свої заощадження в наЕкшн ному місці , але і примножити грошові кошти за рахунок банківських відсотків. При цьому, абсолютно не маючи ризиків, так як більшість банків беруть участь у програмі страхування на 1 400 000 рублів.

По завершенню терміну дії вкладу вкладник може прийняти самостійне рішення про те, зняти всі гроші, включаючи прибуток, або продовжити розміщення депозиту під відсотки. При цьому послуга продовження оформляється на підставі письмової заяви від клієнта. Підписується додаткова угода, де обговорюються умови, на яких будуть продовжені відносини.

Але при розміщенні депозиту спочатку можна підписати умови, на підставі яких будуть відбуватися автоматичні пролонгації, завдяки чому після закінчення терміну дії договір буде продовжуватись автоматично без підписання додаткових угод і відвідування офісу.

Можливі умови для автоматичної пролонгації

 

При оформленні вкладу важливо вивчити ті документи, які банк пропонує підписати. Окремим пунктом або окремим договором можуть бути умови для пролонгації, що це входить в обраний продукт за вкладом. Але автоматична пролонгація – це не обов’язок клієнта, а його право. У день завершення дії договору грошима можна розпорядитися на свій розсуд. Підписуючи документи на автоматичну пролонгацію вкладу, важливо звернути увагу на наступні умови:

  • обмежена кількість можливих автопролонгаций. Якщо в договорі вказали, скільки разів пролонгується внесок, то після вичерпання цього кількості гроші будуть переведені на звичайний депозит з мінімальними процентними ставками, які не приносять прибутку;
  • автоматична пролонгація має власні терміни. Це означає, що після закінчення дії основного договору він може бути автоматично продовжено на термін, зазначений для автопролонгації. Як правило, ці терміни збігаються, тобто якщо у вас був внесок на рік, цей внесок буде пролонгованим ще на один рік в банку;
  • умови щодо процентної ставки. Умови пролонгації, які прописані в додатковій угоді, можуть відрізнятися від умов вкладу. Таким чином, і процентна ставка може бути призначена іншого. Наприклад, вклад був відкритий під 7,5% на рік, а для пролонгації ставка призначена 6%. Це означає, що через рік ваш внесок буде приносити менше прибутку в процентному вираженні;
  • незалежно від цих умов за автопролонгації в момент закінчення строку дії вкладу процентна ставка буде такою, яка вказана в договорі до завершення;
  • капіталізація відсотків. Прибутковість свого депозиту можна підняти за рахунок капіталізованих зароблених відсотків до основних засобів за вкладом. Цією сумою можна розпорядитися на свій розсуд. Відсотки можна вивести на свій депозитний рахунок або картку в день завершення договору. Або їх можна залишити у внеску, і пролонгація станеться з додатком відсотків до розміщеними коштами. Зняти відсотки до і після пролонгації неможливо без втрати грошей, якщо це не передбачено умовами;
  • якщо пролонгація не призначено, то банк переводить гроші разом з заробленої сумою на депозитний рахунок з мінімальними відсотками. Всі кошти можна вивести в будь-який момент;
  • банк постійно розширює і змінює лінійку продуктів за вкладами, виходячи з ринкової ситуації. Цих продуктів може бути кілька, і строк пропозиції обмежений. Тому, якщо умови за вашим вкладом перенесені в архів, то пролонгувати договір банк не зможе і переведе гроші на депозит.

У будь-якому випадку, коли наближається дата закриття вкладу, варто уточнити у фахівців варіанти продовження строку дії або поцікавитися про можливість забрати гроші.

Переваги і недоліки

Як розпорядитися своїми грошима, інвестор вирішує самостійно. Банківський вклад має низьку прибутковість, але при цьому мінімальні ризики втрати грошей. Якщо бюджет дозволяє продовжувати інвестувати і обрано саме банківське напрямок, то варто розглянути переваги та недоліки пролонгації. Спочатку поговоримо про плюси.

Плюси

Основним плюсом виступає те, що це автоматизований процес, тобто не доведеться звертатися в банківську організацію і підписувати додаткові угоди. Досить поцікавитися віддаленими каналами зв’язку про можливості продовження і умовах і продовжувати заробляти банківські відсотки.

Без автопролонгації гроші наЕкшн дуть на депозитний рахунок, який не приносить прибутку. Відповідно, в умовах того, що немає можливості звернутися в банк саме в цей період, можна втратити частину прибутку. Наприклад, договір завершився в жовтні, а для підписання нової угоди вкладник зможе звернутися в офіс тільки в листопаді. Таким чином, можна втратити відсотки за місяць.

Мінуси

Продовження договору на автоматичній основі припускає, що у день закінчення вкладу ви приймете рішення про те, як розпорядитися заробленої прибутком. І якщо не забрати відсотки, то вони капіталізуються в новий вклад. Після чого зняти суму можна буде тільки зі ставкою «до запитання», що призведе до втрати прибутку. Хоча, якщо договором передбачено часткове зняття, то це не вплине на прибутковість.

Перед завершенням терміну дії рекомендуємо звернутися в банк і уточнити, як можна забрати частину грошей, якщо є плани на зЕкшн снення такої операції. Деякі компанії видають грошові кошти на підставі заяви, на обробку якого може знадобитися кілька тижнів.

Також слід вивчити умови продовження. Так як може бути змінена процентна ставка або передбачений незручний термін дії. Більш того, продукт може бути просто перенесений в архів, і продовжити договір не вийде.

Як відмовитися від пролонгації

Перед завершенням дії депозиту необхідно оцінити поточну ринкову ситуацію. Банківські ставки постійно змінюються, вони залежать від декількох факторів, включаючи і ставки рефінансування, які призначає Центральний банк.

У разі, якщо у клієнта передбачена автоматична пролонгація вкладу, то потрібно уточнити визначену процентну ставку. І перевірити поточні банківські продукти за вкладами. Наприклад, якщо по пролонгації вкладу в Ощадбанку ставка складе 6%, а в тому ж Ощад або інших банках є пропозиції по 7,5%, то можна в день завершення терміну дії зняти гроші або відкрити інший внесок. Тим самим пролонгація не спрацює.

Також якщо вкладник поки не вирішив, куди реалізувати грошові кошти, а за договором передбачена автопролонгація, то він може звернутися до відділення банківської організації та написати заяву на скасування продовження договору. Гроші будуть переведені на простий депозитний рахунок, з якого потім можна буде вивести кошти на власні потреби.

Що важливо знати

Виділимо основні моменти, які стосуються питання пролонгації. Вклад – це не зовсім пасивний заробіток. Щоб отримувати максимальний прибуток, потрібно завжди підбирати кращі умови. З урахуванням інфляції прибуток по таких рахунках може бути мінімальною. Тому перш, ніж приймати рішення про пролонгацію, оцініть ринкову ситуацію.

Автопролонгація може не відбутися, якщо поточний банківський продукт більше не діє, таке трапляється регулярно. Тому при наближенні завершення терміну уточніть можливість пролонгувати договір. А також варто звернути увагу на самі умови пролонгації, щоб не втратити прибуток у вигляді відсотків.

У будь-якому випадку така послуга досить зручна: вона може економити час вкладникам та надається безкоштовно. Також рекомендуємо використовувати особисті кабінети банківських компаній, щоб завжди бути в курсі справи.