Що таке розстрочення: кому надають і які документи потрібні

1228

Багатьох громадян цікавить питання, що таке розстрочка, адже часто великі магазини пропонують таку послугу всім своїм покупцям. З боку здається, що це не те ж саме, що взяти товари в кредит. Але ось якими особливостями володіє розстрочка і чим вона приваблива для клієнтів, можна дізнатися, якщо прочитати цю статтю.

Зараз багато великі магазини пропонують оформлення розстрочки для своїх покупців. Вона буває двох видів. Перша – це «рекламна виверт», яка на ділі являє собою банківський кредит на купівлю продукції в магазині. А ось другий вид позики зустрічається в практиці рідко, і він являє собою відстрочку графіка платежів на певний погоджений між сторонами період часу.

У чому відмінність кредиту від кредиту?

Часто пропонують розстрочку саме магазини, які продають свою продукцію покупцям. Важливо розуміти, що кредит – сума коштів, яку клієнти мають право взяти в будь-якому банківському відділенні на визначений строк та під встановлений місячний відсоток. А ось розстрочення являє собою спосіб покупки продукції, оплачувати яку потрібно не одразу в повному обсязі, а невеликими частинами, зазначеними у договорі. Крім того, в такій угоді не передбачено пунктів, які обумовлюють сплату клієнтами комісії за використання коштів. Адже вона вже включена в ціну продукції. Виходить, що головна відмінність між кредитом і розстрочкою полягає у відсотках, які клієнтам потрібно платити разом з боргом.

Наочно можна помітити, що оплата товарів в розстрочку не має ніяких відсотків. Але на ділі вони приховані у ціні продукції або виступають як відсоток за ризики, які продавець несе, коли покупець не платить за товар в обумовлений термін. Часто цей відсоток становить не більше 3% від ціни купленої продукції.

З цієї причини багато несумлінні продавці приховують відсотки шляхом збільшення ціни придбаного товару. Тому з вигляду можна подумати, що такі позики Екшн сно видаються без оплати відсотків. До такого обману часто вдаються великі магазини. Незважаючи на це слід розуміти, що розстрочка вигідніше, ніж отримання споживчого кредиту. Ці процентні ставки непомітні, тому покупцям здається, що розстрочка – кращий спосіб швидко купити вибраний товар.

Важливо зрозуміти, що позики на купівлю товарів оформляються тільки на території магазину, де покупець захотів зЕкшн снити операцію. Тому головна відмінність кредиту від розстрочки полягає в тому, що між сторонами не варто посередник у вигляді банку. Операції проводяться безпосередньо між покупцем і продавцем.

Що важливо знати перед оформленням?

Розстрочка не є прерогативою банків, так як це ефективна зброя компаній у боротьбі між конкуруючими магазинами. Тому тільки їм вирішувати, чи готові вони надати клієнтові позику чи ні. Магазини самі виставляють процентну ставку. Але багато компаній її не передбачають. У тому випадку, якщо відсотки є, то вони настільки маленькі, що їх вистачає тільки для погашення інфляції.

Важливо знати про те, що якщо клієнти не оплатять навіть один внесок, то в цьому випадку магазин має право забрати свою продукцію назад. Клієнтами повинен чітко дотримуватися графік погашення. Так як магазини йдуть на поступки покупцям, і їх також не потрібно підводити. За фактом, куплена річ переходить у володіння клієнта тільки після того, коли він повністю її викупить.

Перелік наданих документів та зміст договору

Для оформлення продукції в розстрочку між клієнтами і магазином укладається кредитний договір, який містить цю інформацію:

  • Особисту інформацію про дві сторони угоди.
  • Контактні дані покупця і продавця.
  • Зобов’язання сторін.
  • Ціну товару.
  • Строки і розміри платежів, які потрібно буде повертати.
  • Відповідальність сторін.
  • Підписи.
  • Щоб отримати розстрочку, клієнтам потрібно надати набагато менше паперів, що вимагають банки для видачі кредиту. Тому багатьох цікавить, які документи потрібні для проведення такої процедури. Хоч кожен продавець і висуває свої значущі вимоги для своїх покупців, але в більшості випадків досить для укладення договору тільки єдиного паспорта.

    Іноді при оформленні можуть знадобитися і інші документи, які підтверджують особу клієнта, наприклад воЕкшн ське посвідчення. Існують магазини, які хочуть упевнитися в тому, що клієнт працює і має постійний дохід. А іноді деякі продавці цікавляться щодо сімейного стану клієнта та складу його сім’ї.

    Інструкція

    Придбати в розстрочку вподобаний товар в магазині можна за допомогою такої інструкції:

  • Переваги отримання кредиту на продукцію досить очевидні. Клієнтам потрібно вибрати товар, оплатити погоджений відсоток, який становить не більше 30% від ціни. Після оплати клієнти отримують чек, за допомогою якого далі оформляється договір. На підставі цієї угоди покупцям доведеться протягом обумовленого часу вносити в касу магазину обумовлену суму грошей.
  • Для покупки товару за допомогою розстрочки клієнтам необхідно в обов’язковому порядку мати паспорт громадянина Росії та інший документ, що посвідчує особу клієнта. При цьому покупцям не потрібно приносити довідку про доходи, як це вимагають багато банків при оформленні кредиту. Клієнтам не потрібно підтверджувати особистий стаж роботи. Тому це досить зручно. Адже можна заощадити час і гроші.
  • Договір розстрочки складається у 2 примірниках для покупця і продавця. В угоді вказуються всі умови магазину, сума, строки погашення позики, реквізити та телефони для зв’язку.
  • Відсотки за користування наданою розстрочкою можуть повністю бути відсутнім або бути дуже низькими (не більше 10%). Клієнти зобов’язані у визначений термін вносити потрібну суму коштів на зазначений у договорі рахунок. Також покупці можуть достроково погасити договір, адже магазини цьому не перешкоджають.
  • Коли клієнти погашають повністю суму за товар, то договір анулюється і покупцю видають чек, який підтверджує повну оплату.
  • Важливо знати, що якщо клієнти не будуть дотримуватися терміни оплати, то продавець може звернутися з позовною заявою до суду, щоб попросити повернути товар або сплатити заборгованість, яка утворилася.

    Поняття «розстрочка» володіє такими особливостями

    Особливості розстрочки такі:

  • Часто в розстрочку продається серія дорогих товарів, що не багато хто можуть собі дозволити за готівкові кошти.
  • Ціна продукції встановлюється за особистим бажанням продавця. В даному випадку вона може бути набагато вище, ніж у конкурентів і включати в себе ризики магазину. Але реальна ціна і та, яка запропонована у розстрочку, не відрізняються між собою.
  • Часто магазини лімітують термін і кількість платежів. Тут йдеться про позику терміном на 1-6 місяців. Крім того, вони можуть надаватися на строк до двох років.
  • Практично у всіх випадках передбачено початковий внесок. Він становить не менше 30% від вартості товару.
  • Ось така відмінність кредиту від покупок товарів з допомогою кредиту.

    З якого віку можна оформити розстрочку?

    Оформити позику на покупку будь-якого товару може кожен житель Росії, який досяг віку 23 років. Адже саме громадяни такого віку вже мають основну роботу і постійний дохід, за допомогою якого можна буде сплатити борг. А от громадянам віком старше 70 років магазини можуть відмовити в послугах.

    Головна вимога до працюючих клієнтам полягає в тому, щоб вони мали постійне місце проживання і прописку. Магазини часто надають відтермінування платежів за товар тим громадянам, які мають стабільну заробітну плату. Як правило, розмір їх доходу великого значення не має.

    У тому випадку, якщо взявши товар, покупці не можуть отримати позику з-за того, що не підпадають під зазначені вимоги продавця, вони все-таки можуть оформити цю послугу, якщо самі нададуть заставне майно або поручителів. Дані послуги зустрічаються рідко, але практика підтверджує факт, що вони Екшн сно дозволяють зменшити ризики кредитора.
    В кінці статті можна відзначити, що розтермінування без відсотків набагато вигідніше для клієнтів, так як покупцям не потрібно платити відсотки за таку послугу. Важливо звертати увагу на вартість продукції – не велика вона, та на наявність інших обов’язкових платежів, наприклад страховки.