Що таке військова іпотека і як її отримати

597

У 2004 році був прийнятий закон про військовій іпотеці. Це означає, що держава для того, щоб забезпечити військових житлом, обрало схему співпраці з банківськими організаціями, коли квартири купуються за рахунок кредитування. У цій статті розглянемо, що таке програма військової іпотеки, розповімо про такий схемою простою мовою і з’ясуємо, наскільки подібна послуга може бути корисна для військового та членів його сім’ї.

Як працює військова іпотека

Кожен військовий може стати учасником НІК – накопичувальної іпотечної системи. Це спеціальний рахунок, куди надходять кошти від міністерства оборони. Кошти індексуються на щорічній основі, на 2018 рік сума місячних виплат складає 22 300 рублів.

Використовувати грошові кошти можна в якості початкового внеску, а в подальшому застосовувати їх як щомісячний платіж. Таким чином, існують обмеження на можливий іпотечний кредит, хоча військовий і члени його сім’ї можуть доплачувати різницю самостійно.

Для участі в НІК військовослужбовець повинен скласти відповідний рапорт. Міністерство оборони приймає рішення про приєднання до системи, і грошові кошти починають накопичуватися на рахунку. При цьому гроші не лежать «мертвим вантажем», а можуть бути піддані інвестиційним проектам. Це означає, що сума може бути поступово збільшена з плином часу.

Грошові кошти є власністю держави, яке гарантує їх збереження. Використовувати їх можна в декількох випадках:

  • з метою отримання іпотеки для придбання житла або поліпшення житлових умов. Така операція можлива через 3 місяці після початку участі в проекті;
  • отримання грошей на будь-які цілі через 20 років служби;
  • також виплати передбачені членам сім’ї на будь-які цілі у разі смерті учасника НІК.

Отже, військова іпотека – що ж це таке? По суті, це страхові внески від держави, які можна використовувати з метою отримання квартири за рахунок позикових коштів. Але для військового така покупка є безкоштовною, так як оплачується з боку держави.

Чим відрізняється військова іпотека від звичайної

Розглянемо відмінності такого варіанту позики від звичайної іпотеки. Громадянська іпотека – це позики для фізичних осіб Банки розробляють різні програми, наприклад «Молода сім’я», і пільгові умови для зарплатних клієнтів. Але в будь-якому випадку вся відповідальність за повернення грошових засобів лягає на плечі позичальника і членів його сім’ї.

Клієнт самостійно сплачує щомісячні платежі і несе ризики у зв’язку з тим, що гроші можуть бути не повернені. За прострочення банк має право призначати штрафи, пені, а також вдаватися до застосування адміністративної або кримінальної відповідальності. Іншими словами, це договір між банківською організацією і фізичною особою, який регламентується умовами цього договору та ґрунтується на принципах платності, зворотності та строковості.

Хто має право на військову іпотеку

Стати учасником системи НІК має право військовослужбовець. Сума щомісячної накопичувальної програми не залежить від звання, строку вислуги і посади. Сума армійських накопичень для всіх категорій однакова. Розглянемо, хто має право на НІС і як отримати контрактнику 2018 року квартиру за програмою військової іпотеки:

  • офіцери, які отримали звання після 2015 року. Згідно з реформою від 2014 року, вони автоматично стають учасниками НДС;
  • офіцери, які отримували звання до 2015 року, можуть стати учасниками системи на підставі рапорту. А використовувати грошові кошти в якості початкового внеску можна через три роки після підключення до НДС;
  • прапорщики і мічмани, які відслужили більше трьох років починаючи з 2015 року, автоматично приєднуються до програми;
  • прапорщики і мічмани, чиї контракти були укладені до 2015 року, але хто відслужив більше трьох років, можуть на підставі рапорту претендувати на іпотечну квартиру;
  • рядові, матроси, старшини, сержанти стають членами НІК на підставі рапорту і тільки після другого контракту.

Є певні обмеження, які носять негативний характер. Банківське кредитування розподіляється на 20 років. Це означає, що весь цей термін військовослужбовець зобов’язаний нести службу, і в разі звільнення весь борг, включаючи відсотки, він буде зобов’язаний оплатити зі своєї кишені.

Умови надання та порядок оформлення

Програму військової іпотеки підтримують все більше комерційних банків. На даний момент їх кількість перевищує 80 фінансових установ. Це обумовлено тим, що позичальником по суті виступає міністерство оборони. Тому для банківських компаній це наЕкшн ний клієнт, з яким можна співпрацювати без ризиків. Звичайно, система НІК передбачає певні умови, які можуть мати негативний характер, наприклад звільнення службовця, що може загрожувати невиплатою боргу.

Ощадбанк висуває дві основні вимоги до позичальника, виходячи з загальних умов:

  • вік повинен починатися від 21 року;
  • військовослужбовець повинен бути учасником НІК.

Придбати можна як житло, що будується, так і вторинне. Але варто враховувати обмеження з боку міністерства оборони. Вважається, що для сім’ї з трьох осіб квартира повинна бути більше 54 кв. метрів. При цьому не піЕкшн де житло в комунальному будинку і квартири в будинках аварійного стану. В Ощадбанку процентна ставка починається від 9,5%, а тривалість договору розрахована до 20 років. Скільки становить максимальна сума, залежить від початкового внеску, тобто накопичень за реєстраційним номером і обмежень по щомісячних виплатах.

Схема Екшн має бути такою:

  • щоб претендувати на іпотечну квартиру, необхідно в першу чергу зареєструватися в системі НДС;
  • після трьох років, якщо це актуально в конкретному випадку, слід подати рапорт на отримання сертифіката учасника;
  • далі слід знайти забудовника або продавця на вторинному ринку з урахуванням вимог міністерства;
  • потім звернутися в банк для подачі заяви з переліком документів, які розглянемо нижче;
  • складання договору, учасниками якого стають три сторони – військовослужбовець, міністерство оборони і банк;
  • оформляються права власності на військового, далі варто чекати 20 років, коли борг буде погашений.

Таким чином, це спосіб отримання нерухомості без витрат своїх власних грошей, але з урахуванням обмежень по термінах служби.

Необхідні документи

Військова іпотека на даному етапі є вже чітко налагодженим механізмом. Перелік документів Росвоенипотеку може змінюватись в залежності від конкретного банку. Але є загальний принцип, який об’єднує всі банківські установи. Для отримання військової іпотеки необхідно підтвердити статус учасника системи, а також підготувати документи по приобретаемому житла. Звідси випливає:

  • заява або анкета для позичальника кредиту;
  • паспорт позичальника;
  • сертифікат учасника НДС для отримання цільового іпотечного кредитування.

До документів на нерухомість можна віднести:

  • договір купівлі-продажу в кількох формах, наприклад, попередній договір або документ з відстрочкою платежу. Необхідна документальна домовленості між продавцем і покупцем;
  • виписка їх ЄДРПУ;
  • документ, що підтверджує право власності продавця на нерухомість;
  • звіт оцінювача про вартість;
  • письмовий дозвіл чоловіка на покупку.

Для докладного переліку конкретного банку рекомендуємо звернутися безпосередньо до менеджера і зателефонувати за номером гарячої лінії.

Переваги і недоліки

Перевага такої діючої системи полягає в тому, що це безкоштовний спосіб придбання житла для військового. Держава гарантує забезпечення житлом усіх військових, але за допомогою банківських позик. При цьому виплати зЕкшн снює міністерство оборони зі свого бюджету. Військовий за свою службу отримує нерухомість у власність для себе і своєї сім’ї.

Також це певна послуга страхування у разі летального результату, так як грошові кошти без проблем отримують члени сім’ї. Ще одним плюсом можна відзначити той фактор, що через 20 років служби, якщо учасник системи не використав грошові кошти для погашення іпотеки, він має право забрати їх і застосовувати на будь-які власні цілі.

Оскільки гроші підлягають індексації, то через 20 років на рахунку може виявитися хороша сума. До негативних характеристик можна віднести те, що весь період іпотечної позики, 20 років, військовий повинен служити, інакше весь банківський борг разом з відсотками йому доведеться виплачувати самостійно.

Також замість того, щоб займатися будівництвом і розподіляти нерухомість між військовослужбовцями, уряд прийняв рішення про кредитування через комерційні банки, що є додатковою статтею витрат, якої можна було б уникнути.

А також військовий змушений самостійно займатися оформленням договору, збиранням всіх довідок, а також нести відповідальність за умовами договору. Хоча він звільняється від перевірок платоспроможності та кредитної історії, так як безпосередньо виплатами буде займатися міністерство.