Що вигідніше: споживчий кредит або кредитна карта

860

Широкі можливості кредитування дозволяють позичальникам вибирати найбільш вигідні та комфортні умови. Будь-який великий банк, наприклад, Ощадбанк, обов’язково має у своєму кредитному портфелі звичайні споживчі позики і емісію кредиток для різних випадків життя. Який варіант віддати перевагу, залежить від того, що вигідніше: кредит або кредитна карта. Це може бути визначено тільки після ретельної оцінки усіх запропонованих параметрів і тих умов, які потрібні клієнтові.

Споживчий кредит

Потребзайм – нецільової вид кредитування, що дозволяє отримувати і використовувати гроші на будь-які цілі. Отримати кредит досить легко за умови відповідності параметрам банку. Позика користується особливою популярністю серед простих фізичних осіб, дозволяючи протягом короткого проміжку часу вирішити фінансову проблему.

На відміну від інших програм, споживчий кредит оформляють без забезпечення, на невеликий термін і в межах строго встановленого ліміту. Якщо буде потрібно велика сума, кредит видають з додатковим забезпеченням (заставою або поручительством).

Щоб визначити, що вигідніше: споживчий кредит або кредитна карта, оцінюють головні параметри позики, однак у процесі співробітництва клієнту можуть знадобитися додаткові умови – бонуси, знижки, опції.

Переваги споживчого кредиту

Розглядаючи характеристики банківського кредиту готівкою, слід відзначити наступні переваги:

  • Позичальник отримує кошти і далі може витрачати їх без додаткових комісій і справляння оплати за обслуговування.
  • Сума боргу залишається єдиною, не передбачаючи збільшення ліміту і повторного кредитування. В результаті картина з переплатою досить прозора і розраховується виходячи з залишку боргу.
  • Видані гроші залишаються в розпорядженні клієнта, без ризику несанкціонованих операцій та шахрайства, поширеного серед пластикових платіжних інструментів.
  • Програма передбачає можливість отримання більшої суми, ніж видається за кредиткою.
  • Ставка по позиці, як правило, набагато нижче, а значить, менше підсумкова переплата.
  • Потребзайм добре використовувати тоді, коли очікуються активні платежі готівкою і позичальник не потребує відновлення ліміту.

    Недоліки споживчого кредиту

    Вирішуючи, що краще: кредитна карта або споживчий кредит, слід вивчити і негативні моменти, які можуть серйозно вплинути на вибір:

  • Зважаючи можливої втрати частини прибутку банки неохоче дозволяють дострокове погашення, створюючи додаткові правила та обмеження, що ускладнюють внесення додаткових сум поза графіком.
  • Відсотки починають нараховувати відразу, як тільки позикові кошти видані банком. Ніяких відстрочок при справлянні процентної переплати і погашення стандартними умовами договору не передбачено.
  • Ануїтетний платіж призводить до того, що в першу чергу позичальник погашає відсотки за весь період, а основне тіло кредиту погашається переважно в другій половині терміну.
  • Клієнт може розраховувати тільки на ту суму, яку погодив банк. Повторне використання поповненого балансу неможливо і потребує узгодження нового кредитного договору.
  • Кредитна картка

    Коли банк пропонує позичальникові обидва варіанти оформлення, вибрати, що краще: кредит або кредитна карта, можна, порівнюючи переваги та недоліки характеристик. Банківська карта є відмінною альтернативою класичному позикою, коли потрібно не просто додаткове фінансування, але і спектр банківських опцій.

    Кредитні картки добре зарекомендували себе під час поїздок, включаючи зарубіжні країни. За допомогою пластику з’явилась можливість швидко і комфортно проводити безготівкові платежі, купувати товар або послуги онлайн.

    Більш того, держатель картки може стати учасником вигідних акційних, партнерських програм, отримувати підвищені знижки і навіть повертати частину витрачених коштів.

    Заощадити час на випуску пластику дозволить відправка попереднього онлайн-запиту, а для емісії потрібно мінімум документів (іноді досить одного паспорта).

    Переваги кредитних карт

    Достоїнств у кредиток багато – вони включають не тільки підвищений комфорт у використанні позиковими засобами, але й можливість заощадити на процентної переплати при грамотному використанні грейс-періоду.

    До основних позитивних характеристик відносять:

  • Застосування пільгового періоду дозволяє перші 50-100 днів використовувати позикові кошти без стягування відсотка, тобто абсолютно безкоштовно. Умова – повне повернення коштів протягом установленого періоду та безготівковий витрата.
  • Поновлюваний кредитний ліміт доступний протягом усього періоду дії картки, якщо всі регулярні платежі позичальник справно сплачує в строк.
  • Нарахування відсотків йде тільки по сумі боргу, тобто за фактично використані засоби.
  • Для активних користувачів товарів та послуг компаній-партнерів банку додаткова вигода представлена у вигляді знижок, а також кешбэка з поверненням певного відсотка за витрачені кошти.
  • Багато банки успішно реалізують різні бонусні програми, які далі можуть бути трансформовані у знижку або враховані при оплаті за товар згодом.
  • Розглядаючи, що простіше отримати кредит або картку, слід зазначити, що пластиковий варіант моментального випуску дозволяє отримати кошти протягом лічених хвилин.

    Недоліки кредитних карт

    Незважаючи на підвищений комфорт при застосуванні картки, є і свої негативні моменти:

    • виведення відбувається із стягненням комісії, збільшує переплату;
    • ставка процентна переплата вище, ніж по класичному позикою;
    • додаткові витрати на обслуговування;
    • високий ризик онлайн-шахрайства, крадіжки з рахунків, а також самого пластику.

    В залежності від того, яким чином планується використовувати позикову суму і погашати борг в конкретній ситуації, клієнт банку підбирає оптимальний варіант.

    Який продукт зручніше

    Для кожного позичальника характерні свої пріоритети і цінності. З цієї причини неможливо дати універсальну пораду, що краще: кредит готівкою або кредитна карта.

    Перед оформленням позички рекомендується виконати наступне:

  • Порівняти загальну процентну переплату за весь період планованого погашення боргу з використанням онлайн-калькулятора.
  • Встановити цілі використання коштів – чи потрібна готівка, плануються серйозні безготівкові операції.
  • Визначити, чи буде в подальшому повторна сума.
  • Ретельна оцінка параметрів, виходячи з їх цінності для клієнта, допоможе прийняти вірне рішення.