Що включає в себе страховка від невиїзду за кордон

1085

При купівлі путівки в зарубіжні країни фірми радять клієнтам купувати додаткову страхову захист від зриву подорожі в іноземні держави з незалежних від людини причин. Всі найбільші туроператори Росії одностайні в думці, що страховка від невиїзду за кордон є необхідною мірою, що дозволяє повернути більшу частину коштів, якщо поїздка все-таки не відбудеться.

З одного боку, подібна захист в 2018 році може бути дуже корисною, якщо існують побоювання щодо можливості зриву планів туриста. З іншого боку, страхові компанії, переслідуючи власні інтереси, складають страховий договір таким чином, щоб максимально звільнити себе від відповідальності за більшу частину ризиків, мінімізуючи витрати на виплати компенсацій. Якщо в сегменті дешевих путівок багато клієнтів нехтують оформленням поліса, то при купівлі дорогого туру мандрівники охоче погоджуються застрахуватися.

Які витрати покриває страховка

Ризики, які покриє страховка, безпосередньо пов’язані з конкретною поїздкою, що дозволяє людині убезпечити себе від втрати коштів, якщо подорож буде зірвано. Вартість страхування визначається на підставі застрахованих ризиків, які поліс включає:

  • Проблеми з отриманням дозволу на в’їзд у конкретну країну. Страховка від невидачі візи дозволяє розраховувати на компенсацію і у випадку затримки оформлення в консульстві дозвільних документів за незалежною від туриста причини.
  • Відмова у візі для близького родича, з яким було заплановано спільне подорож, також відноситься до випадків, забезпеченим страховим захистом. Страховка від невиїзду дозволяє отримати компенсацію, коли подорож з рідними неможливо за незалежною від мандрівника причини.
  • Неотримання візи ким-небудь з подорожують в рамках спільного туру при умові бронювання загального номери.
  • Непередбачене захворювання, хвороба з подальшою госпіталізацією туриста або погіршення самопочуття, смерть іншого учасника туру.
  • Крім проблем зі здоров’ям і візою, російські страховики дають додатковий захист з наступних причин:

    • інфекції, травми, отримані туристом або ким-небудь з членів його сім’ї у 15-денний період перед датою початку туру, за умови наявності медичного документа, що підтверджує заборону на далекі поїздки;
    • вимушене повернення раніше терміну або, навпаки, затримка з поверненням з вагомих підстав;
    • необхідність присутності в суді в якості учасника засідання в період запланованої поїздки;
    • призов на строкову службу;
    • майно мандрівника пошкоджено або повністю втрачена внаслідок пожежі, затоплення, природних стихій, лиха, злочинних Екшн сторонніх осіб.

    Чи варто оформляти страховку від невиїзду

    Щоб прийняти рішення, чи потрібна страховка при купівлі закордонного туру, необхідно розібратися в особливостях оформлення туристичних послуг.

    Справа в тому, що покупці туру в спеціалізованій компанії передують попередній викуп путівки, попередня оплата послуг іноземних партнерів-виконавців. Дані витрати виробляють за рахунок коштів, отриманих від клієнтів. Коли мандрівник відмовляється від поїздки, компанія-посередник виплачує штрафні санкції за зрив домовленостей авіаперевізникам, консульствам, приймаючій стороні, екскурсійним бюро та іншим залученим до забезпечення туру організаціям.

    Так як при відмові від туру компаніям доводиться нести серйозні витрати на оплату штрафів, більша частина коштів за путівку витрачається. В результаті повертати невдалому мандрівникові практично нічого.

    Зовсім інакше складається ситуація, коли клієнт фірми оформив страховку від невиїзду. Завдяки захист, забезпечений полісом, можна повернути практично всю передплачену суму за вирахуванням 10-15%.

    Незважаючи на те, що даний вид страхового захисту не є обов’язковим, якщо є побоювання в тому, що при підготовці до поїздки виникнуть проблеми, рекомендується скористатися страховим захистом. Головна умова – підтвердити документально обставини, які призвели до неможливості подорожі.

    Слід відрізняти поліс з захистом від невиїзду від медичної страховки, оформлюваної для забезпечення фінансового захисту під час перебування за кордоном.

    Як оформити страховку від невиїзду

    Оформити страхування від невиїзду при купівлі путівки в іноземні держави можна не тільки через туроператора, але і в самої страхової компанії, якщо мандрівник бронює квитки самостійно. Слід враховувати, що оформити страхування безпосередньо можна далеко не у всіх страхових компаніях, іноді від клієнта вимагають пред’явлення договору про надання послуг через турфірму.

    Умовою отримання страховки служить наявність закордонного паспорта з чинним терміном, а для оформлення договору агенту буде потрібно повна інформація про витрати, пов’язані з подорожжю:

    • бронювання готелю;
    • проїзні документи;
    • екскурсії;
    • трансфер.

    Вищевказані статті витрат допоможуть визначити передбачувану суму витрат, пов’язаних з перебуванням за кордоном та ціну поліса.

    Скільки коштує страховка від невиїзду

    Витрати на страхові послуги залежать від багатьох факторів. Основними параметрами розрахунку ціни поліса служать:

    • витрати на тур. путівку;
    • включені страхові ризики.

    Розрахунок вартості страховки від невиїзду проводиться із застосуванням коефіцієнта, який визначається в залежності від кількості страхованих ризиків. У більшості випадків страховик стягує у межах 1,5–10 відсотків від суми витрат на путівку. Крім іншого, у кожної компанії діють свої тарифи на послуги.

    Мандрівники набувають спеціальні програми, які передбачають вибір окремих страхових ризиків – відмова у видачі візи, раптова хвороба перед виїздом і т. д. дозволить Заощадити кошти виключення з поліса послуг, по яких передбачено анулювання без стягнення штрафу і яких-небудь серйозних наслідків для замовника.

    Деякі страховики пропонують захист від проблем при виїзді за кордон в рамках додаткової послуги комплексної програми типу «АльфаТревел» від компанії «Альфастрахування». Клієнти можуть вибрати спосіб оформлення, розмір застрахованої суми, валюту виплати. Знизити вартість може застосування франшизи, що зменшує суму відшкодування на встановлений розмір.

    Що робити, якщо стався страховий випадок

    При настанні страхових поЕкшн дії мандрівника регулюються інструкцією, виданою застрахувала компанією. Перше, що повинні зробити мандрівники, щоб відшкодування було виплачено, це негайно зв’язатися з компанією.

    Знайти інформацію з контактними даними можна в полісі, який турист бере з собою в подорож. Рекомендується внести номер телефону страховика в пам’ять мобільного або сфотографувати його, щоб у разі необхідності мати оперативну зв’язок з компанією.

    Обов’язковою умовою для виплати компенсації за страхування від невиїзду за кордон є надання вичерпних документів, які стануть підтвердженням причини в рамках страхового випадках.

    На зв’язок зі страховиком відводиться нетривалий час, не більше 2 діб. Уточнити граничний строк для звернення за виплатою можна з договору, оскільки кожна компанія встановлює свої рамки.

    Отримання компенсації по страховці

    Аби виплата була зроблена, надалі страхувальник зобов’язаний подати відповідну заяву з додатком документів, що підтверджують витрати (квитанції, чеки тощо)

    В якості додатків до заяви можуть бути використані:

  • Медичні висновки з констатацією заборони поїздок.
  • Довідка, що підтверджує смерть.
  • Документ з правоохоронних органів про заподіяння майнового збитку.
  • Судова порядок, що встановлює необхідність присутності в суді в момент поїздки.
  • Повістка для призовників.
  • Копія документа, який інформує про відмову у видачі візи.
  • Після того як компанія отримує пакет документації, потрібен деякий час для розгляду звернення. Повернути кошти, витрачені на зірвану поїздку, можна за реквізитами, представленим в заяві страхувальника.

    Що робити, якщо відмовили у виплаті

    У деяких випадках виникають проблеми з поверненням сплачених сум. Компанія зобов’язана сповістити клієнта про тих ситуаціях, на які не поширюється дія поліса.

    На кожний страховий ризик є значний перелік обставин, що не дозволяють виплатити компенсацію.

    Якщо поїздка не відбулася з-за травми або захворювання, можуть відмовити у виплаті, якщо буде встановлено, що травма була отримана умисно або після вживання алкоголю або наркотиків.

    Повернути вартість туру неможливо, якщо за нього гроші не наЕкшн шли на рахунок страхової компанії, при порушенні туристом процедури подачі документів на візу або поданні недостатнього пакета документів у консульство.

    Страховка від невиїзду також не працює у деяких загальних ситуаціях і з об’єктивних зовнішніх причин:

    • припинення діяльності перевізником або турфірмою;
    • в країні відвідування відбуваються масштабні військові дії, теракти, політичні перевороти;
    • перенесення дати початку туру;
    • відкликання з відпустки з боку роботодавця;
    • стихійні лиха, карантини в регіоні, куди прямує турист, та інші обставини, про які страховик зобов’язаний повідомляти клієнту при оформленні договору.

    Кожен мандрівник самостійно приймає рішення про доцільність придбання страховки від невиїзду з урахуванням конкретної ситуації. Однак, якщо є сумніви в успішному результаті подорожі, настійно рекомендується не нехтувати додатковими заходами захисту.