Топ-10 затребуваних професій в росії: які з них найбільш високооплачувані + як вибрати професію

295

Здрастуйте! у цій статті ми поговоримо про найбільш затребуваних професіях в росії.

Вибір професії-складне завдання, яке може вплинути на весь подальший життєвий шлях. Щоб хоч якось полегшити його, я підготував для вас список найбільш високооплачуваних і затребуваних професій. Ви дізнаєтеся, хто отримує більше всіх, на кого варто вчитися в найближчі роки і які професії будуть потрібні, навіть якщо в 2020 раптом вдарить криза. 

Найбільш високооплачувані професії в росії

Портал hh.ru в середині 2018 року робив дослідження, які професії в росії зараз найбільш оплачувані. Результат передбачуваний:

  1. програмісти і системні адміністратори. у москві середня заробітна плата за цими професіями-100-110 тисяч рублів, в санкт-петербурзі-80 тисяч рублів, а в регіонах-60-70 тисяч рублів;
  2. менеджери з розвитку бізнесу. у москві і санкт-петербурзі середня зарплата в професії — 70-80 тисяч рублів, а в регіонах — 60-70.
  3. внутрішні аудитори. ті, хто працює над бізнес-процесами всередині організації. У москві отримують до 110 тисяч рублів, в санкт-петербурзі в середньому — 90 тисяч рублів, а в регіонах — близько 40.
  4. агенти нерухомості. офіційна зарплата маленька, навіть в москві. Але з комісійними виходить близько 100 тисяч рублів в столиці і санкт-петербурзі, 40-50 — в регіонах.
  5. фахівці з маркетингу та реклами. маркетологи можуть отримувати в столиці до 110 тисяч рублів. У пітері трохи менше-70-80 тисяч рублів. У регіонах їх цінують набагато менше – 30-40 тисяч.
  6. юристи та економісти. у москві і санкт-петербурзі представники цих професій можуть розраховувати на зарплату до 100 тисяч рублів, а в регіонах — 30-40 тисяч.

Міносвіти повідомляє, що кількість вакансій в галузі економіки та юриспруденції скорочується з кожним роком — привід задуматися тим, хто хоче бути юристом і економістом.

Це найприбутковіші професії в країні. Виходячи з поточної тенденції в розвитку великих і середніх компаній немає причин вважати, що в найближчі 10-15 років ситуація кардинально зміниться. За винятком того, що якісь професії виникнуть і стануть більш актуальні в майбутньому.

У число найбільш низькодохідних професій увійшли прибиральники, офіціанти, вантажники, комірники і продавці. Їх з / п – до 40 тисяч рублів, незалежно від регіону.

10 найбільш затребуваних професій в найближчі роки

Давайте поговоримо про найперспективніші професії в 2020-2021 роках. Основними критеріями будуть:

  • рівень доходу.
  • складність навчання.
  • кількість вакансій.

Виходить наступний список професій.

1. Продавець. відкривають наш топ найбільш затребуваних професій саме вони. Я маю на увазі не продавців в п’ятірочці або магніті біля вашого будинку. Зараз професію продавця товарів і послуг прийнято називати «менеджер з продажу». Це людина, яка сидить в офісі і продає фізичним або юридичним особам товари/послуги.

Це найбільш затребувана професія на російському ринку. За місяць по країні публікується близько 200 тисяч вакансій, так чи інакше пов’язаних з продажами.

скільки можна заробити: середній рівень зарплат по країні активно зростає. За рік піднявся з 35 до 45 тисяч рублів. І це вважається тільки оклад. Преміями виходить набагато більше.

як довго доведеться вчитися: з навчанням в продажах все дуже складно. Навчитися базовим речам, роботі з клієнтами і стресостійкості можна за кілька місяців. Але професійно освоїти всі техніки продажів і навчитися правильно розмовляти з людьми набагато складніше. час зростання від новачка до середнього фахівця — півроку. До реального профі-3-5 років активного розвитку і роботи над собою.

У найближчому майбутньому професія продавця все ще буде актуальною. Це одна з найбільш недооцінених професій як серед роботодавців, так і серед співробітників.

Поступово російський бізнес приходить до того, що неможливо отримати хорошого продавця за маленькі гроші. Тому, хто дійсно щось вміє, доводиться платити дорого.

2. бухгалтери.  як би банально це не звучало, але з розвитком бізнесу зростає потреба в хороших бухгалтерів. Які зуміють правильно провести всі операції, домовитися з банками про те, що не потрібно блокувати рахунки, і пояснити їм, що ніякої чорної бухгалтерії в компанії немає.

Відразу після продажів, за кількістю публікованих вакансій у всіх джерелах, бухгалтери йдуть на другому місці. Це пов’язано з тим, що багато хто хоче отримати в невелику компанію бухгалтерів на удаленку.

скільки можна заробити: середня зарплата по країні — 50 000 рублів. Початківець фахівець в регіонах отримує 20-25 тисяч рублів на місяць. Професіонал, який кілька років працював в організації — 40-45 тисяч при гіршому розкладі.

як довго доведеться вчитися: незважаючи на всю складність професії, навчитися бухгалтерського обліку підприємств (окремому напрямку) можна за кілька місяців на будь-яких курсах.

рекомендуємо прочитати: як вести бухгалтерський і податковий облік іп самостійно — покрокова інструкція.

У найближчому майбутньому професія залишиться такою ж популярною. останнім часом багато компаній відкривається і працює через інтернет, а це можливість працювати з дому з будь-якою фірмою.

3. інженер-технолог на виробництві. за словами глави роструда, це найбільш затребувана професія в росії на даний момент. Ринку дуже не вистачає кваліфікованих кадрів.

У порівнянні з двома попередніми професіями, динаміка зарплат в професії інженера-технолога плюс-мінус стабільна. Це говорить про те, що незважаючи на кризу, підприємства готові платити своїм фахівцям необхідну суму.

скільки можна заробити: новачки в професії отримують 20-40 тисяч рублів, в залежності від регіону і специфіки роботи. Відразу після навчання складно розраховувати на високу зарплату. Але хороший фахівець з досвідом має право розраховувати на ставку в 40-60 тисяч рублів. Кращі фахівці отримують більше 80 тисяч рублів, але кількість вакансій мінімально.

як довго доведеться вчитися: це не та професія, яку реально отримати на курсах. У кращих московських інститутах є курси підготовки, але вони займають мінімум 1 рік. Краще отримати вищу освіту в цій сфері за 3-4 роки або середньо-спеціальну в своєму регіоні, а потім вже — кваліфікацію у вищому навчальному закладі в міру роботи.

У найближчому майбутньому в росії ця професія все ще буде актуальною просто тому, що в країні дефіцит кваліфікованих кадрів. Пройде ще кілька десятків років, перш ніж ця ніша повністю заповниться.

4. будівельники.  будівельна ніша не стоїть на місці, особливо в росії.

скільки можна заробити: середня зарплата будівельників в росії — 37 тисяч рублів на місяць. Різноробочі отримують 15-20 тисяч рублів. Більш вузькі спеціальності – від 40 і вище.

Найвищі середні зарплати будівельників в магаданській області-140 тисяч рублів на місяць.

як довго доведеться вчитися: більшість робітників на будівництвах отримали середньо-спеціальну освіту. Якщо йти після 9 класу і йти в технікум, то всього 3-4 роки навчання — і можна працювати.

В найближчому майбутньому професія залишиться актуальною. І це стосується як інженерів-будівельників, так і звичайних, рядових виконавців. Чим вище ви забираєтеся по кар’єрних сходах в цій ніші, тим більше буде ваша зарплата.

В середньому рівень витрат у сфері будівництва поступово падає. Це пов’язано зі скороченням кількості робочих місць і переходом різноробочих і некваліфікованих фахівців на будівництва.

5. Сфера it-технологій. я не міг обійти стороною it. Просто тому, що всі професії цієї сфери дуже затребувані. Програмісти, менеджери зі створення і просування контенту, дизайнери і т. Д. – ринок праці в цьому напрямку дійсно величезний.

скільки можна заробити: вилка зарплат в ніші величезна. Правда, починається з мінімальних 30 тисяч рублів і закінчується 200 тисячами, але це далеко не межа. Vip-фахівці, які можуть не тільки писати код, але і курирувати роботу від створення до продажу продукту, цінуються дорого.

як довго доведеться вчитися: це спірне питання. Сфера вимагає якПрофесійної підготовки у вузі, так і постійного вдосконалення навичок. 5-10 років-нормальний термін для того, щоб дістатися до високого рівня. Саме через тривале навчання ця галузь тільки на 5-му місці.

У найближчому майбутньому ця сфера нікуди не піде. Вона активно розвивається. З’являються нові завдання в бізнесі, під них потрібні нові програми, створюються галузі, пов’язані з it. Все стрімко розвивається, і високі технології стоять на передовій. у сфері it зосереджені найпопулярніші інтернет-професії, що дозволяють працювати і заробляти не виходячи з дому.

Один з головних плюсів в it-затребуваність за кордоном. Дизайнери, програмісти, тестувальники, розробники і подібні професії потрібні за кордоном. І навіть є можливість працювати з росії на західному ринку. Великі компанії охоче йдуть назустріч фахівцям.

6. Перекладач. тільки з урахуванням того, що зараз активно освоюється азіатський ринок, і компаніям потрібні співробітники, які знають не тільки банальну англійську, але ще і китайську.

скільки можна заробити: новачок-перекладач, навіть якщо працює не в компанії, а на фрілансі, може заробляти до 40 000 рублів. Перекладач зі стажем, який знає не тільки англійську та західно-європейські мови, може заробляти до 80 000 рублів окладу і мінімум половину зарплати — підробітками.

як довго доведеться вчитися: мовам можна навчитися самостійно, це правда. Але краще працювати з фахівцями. Або у вузі, або з репетиторами і носіями мови. Перший спосіб зажадає 4-5 років навчання, а другий — величезних грошових вкладень.

В найближчому майбутньому професія перекладача залишиться актуальною. Розширення виробництва і глобалізація світу говорить про те, що мовні бар’єри в майбутньому будуть тільки заважати діловим і економічним відносинам.

рекомендуємо прочитати: як заробляти на перекладі текстів в інтернеті: кому це підходить, де знайти замовлення + скільки можна заробити.

7. Маркетологи і рекламщики. ніша не настільки забита і розкручена, як it-технології, але все ще залишається актуальною.

1 головна причина актуальності професії в тому, що хороших маркетологів реально мало. І ринок поки ще не готовий до того, щоб дати більше можливостей для розвитку в професії.

скільки можна заробити: середня зарплата маркетолога в регіонах — 40-50 тисяч рублів. У москві цей показник в 2 рази вище. А за досвідченими фахівцями йде справжнє полювання. Я знаю, що кращому фахівцеві в ніші настройки рекламних кампаній заплатили 100 000 рублів за годинну консультацію.

як довго доведеться вчитися: маркетологи в цілому-одна з таких професій, яка не обов’язково вимагає професійного навчання. Просто тому, що у вузі не дадуть стільки знань, скільки можна отримати потім, по ходу вивчення матеріалу і професії. Є багато курсів, які дозволяють увійти в професію за пару місяців. А вдосконалюватися і виходити на хороший рівень доведеться 4-5 років.

В найближчому майбутньому професія залишиться актуальною. Постійно будуть відкриватися нові компанії, а їм знадобляться співробітники, які зможуть просувати товари і послуги.

Рекламою не повинні займатися новачки, особливо якщо планується нормальний, прибутковий бізнес. Є попит на топових фахівців, і з роками він буде тільки рости.

8. Ремонт електроніки. професія більше стосується приватного бізнесу.

скільки можна заробити: ремонт електротехніки-дороге задоволення. Приватний бізнес приносить близько 30-40 тисяч рублів в регіонах, і в 3-4 рази більше в столиці.

як довго доведеться вчитися: навчитися і набити руку можна самостійно. Головне достоїнство навчання ремонту в тому, що в інтернеті є величезна кількість гайдів по самостійній лагодження приладів. І якщо руки ростуть з правильного місця, це справа пари місяців і пари угроблених девайсів.

У найближчому майбутньому ця професія залишиться актуальною. Як вид приватного бізнесу ремонт техніки відмінно зайде, якщо грамотно підійти до питання.

9. Електрик.  дивно виглядає ця професія в нашому списку, але хороші фахівці в електриці добре заробляють і затребувані як на промислових підприємствах, так і в приватному бізнесі.

скільки можна заробити: середня зарплата електрика — 40 000 рублів. При цьому зарплата залежить від розряду і кваліфікації. Додатково, завжди можна заробляти самому, на приватних замовленнях.

як довго доведеться вчитися: ця професія вимагає спеціальної підготовки та освіти. Середньо-спеціальне, відразу після 9 класу – і вже в 20-21 рік можна осягати професію.

У найближчому майбутньому ця професія все ще буде актуальною. Поки є електрика, будуть потрібні люди, які вміють з ним працювати.

10. Smm-фахівці. це банальна і попсова професія 2020 року. Хороших фахівців мало, навчальних матеріалів, які дійсно дають реальні знання, ще менше. Тому я вважаю цю професію актуальною, незважаючи на активний піар у всьому рунеті.

Фахівці по роботі з соціальними мережами високо цінуються. Реальний бізнес тільки-тільки почав розуміти, наскільки вигідно працювати через соцмережі зі своєю аудиторією.

скільки можна заробити: вилка зарплат в smm дуже велика. Новачки отримують від 1 до 10 тисяч рублів за місяць роботи з однією компанією. Фахівці отримують до 100 тисяч рублів за такий же обсяг роботи.

як довго доведеться вчитися: smm-фахівці вчаться за кілька місяців, набивають руку приблизно стільки ж.

1. У найближчому майбутньому ця сфера заповниться молодими фахівцями. Але кваліфікованих кадрів на ринку буде мало. Хоча кількість вакансій скорочується, але все ще цінуються vip-співробітники, які залишаються одними з кращих.

Найбільш затребувані професії в росії для чоловіків

тепер давайте поговоримо про найбільш затребуваних професіях виключно для чоловіків (жінкам теж можна, але це не за каноном). Просто короткий список:

  • коваль.
  • столяр.
  • сантехнік.
  • кранівник.
  • бджоляр.

Це, на перший погляд, не найбільш високооплачувані професії. Але їх головна перевага в тому, що вони в будь-якій економічній ситуації залишаться затребуваними, якщо підходити до справи з розумом.

2 найбільш затребувані професії для жінок

а тепер також поговоримо про діяльність жінок :

  • косметолог.
  • економіст (найчастіше бухгалтер).
  • учитель.
  • особиста няня.
  • hr-спеціаліст.

рекомендуємо прочитати: бізнес для жінок — 40 бізнес-ідей для жінки з мінімальними вкладеннями.

Це не самі високооплачувані професії, зате завжди можна знайти роботу і побудувати особистий бізнес.

Як вибрати професію

На російському ринку праці простежуються дві цікаві тенденції:

  • є занадто багато середніх фахівців, але дуже мало професіоналів.
  • істотно скорочується кількість робітничих кадрів.

З цього я ризикну зробити два простих висновки:

  1. найприбутковіші професії в росії залишаться на своєму рівні без істотних змін. Зарплати для середніх фахівців будуть поступово зменшуватися, а ось зарплати топових фахівців, навпаки — збільшуватися. За vip-співробітниками (кращими у своїй ніші) йтиме велике полювання.
  2. зарплати за робітничими спеціальностями, що вимагають професійної підготовки (на зразок токаря, зварника), будуть поступово збільшуватися. Спостерігається дефіцит кваліфікованих кадрів, особливо це буде помітно, якщо економіка змінить курс у бік розвитку власного виробництва (що з високою часткою ймовірності відбудеться в найближчі 7-10 років).

Я вкрай не рекомендую вибирати професію виходячи виключно з рівня доходу в ніші. Просто тому, що він буде на одному рівні протягом декількох років, а інфляція поступово зменшить реальні зарплати. Якщо ви не плануєте ставати топовим фахівцем в області програмування, маркетингу, юриспруденції або економіки, то краще не йти в ці професії.

В регіонах затребувані професії, що вимагають робочої підготовки. Якщо ви розумієте, що вам простіше працювати руками, і ви прекрасно вмієте це робити, краще звернути увагу на спеціальність інженера, наприклад. У найближчі роки такі фахівці будуть затребувані, а якщо за спадом виробництва буде стрибок, то і представники подібних професій будуть в ціні.