Топ кращих банків Росії за критерієм наЕкшн ності в 2018 році

619

Послуги банку потрібні не тільки організаціям. Щодня мільйони росіян зЕкшн снюють платежі за банківськими картками, вкладають знімають, переводять кошти, оплачують комунальні послуги. Не дивно, що вибір фінансової установи є одним із важливий і завжди актуальних питань. Використовуючи рейтинг банків за наЕкшн ністю за даними Центробанку на 2018 рік, можна визначити оптимально відповідну фінансову структуру, яка демонструє позитивну динаміку за основними показниками, що займає стабільні топові позиції.

З метою забезпечення максимальної безпеки роботи всієї банківської сфери, ЦБ РФ зЕкшн снює контроль основних показників фінансових інститутів, періодично позбавляючи ліцензії банки, які не пройшли перевірку. Щоб не поповнити ряди ошуканих вкладників, зберігаючи впевненість у наЕкшн ності складених коштів, перед укладанням договору на обслуговування в тому чи іншому закладі, рекомендується уважно вивчити рейтинг, звертаючи увагу на банки, що входять в ТОП-10.

Рейтинг наЕкшн ності за даними Центробанку топ-100 російських банків

Щорічно складаються найрізноманітніші списки з рейтингами. Використовуючи звітність, надану Центральним банком, рейтингові агентства аналізують діяльність російських фінансових установ. При складанні рейтингів агентства Moody’s і Експерт спираються на перевірену інформацію зі звітності 101, 123, 135 топ-100 банків Росії, опубліковану головним наглядовим органом – ЦБ РФ.

Більшість рейтингів включає різнопланову оцінку відразу декількох параметрів, з акцентом на відомості про обсяги активів, кредити і вклади банківських структур.

10 кращих банків Росії за статистикою ЦБ РФ

По мірі зміни ситуації в банківському секторі, список найбільш наЕкшн них банків постійно змінюється, однак нескладно виявити абсолютних лідерів, довгі роки утримують головні позиції по значущості. Топ-10 кращих банків Росії змінюється не так часто, більшість компаній, зазначених у рейтингу, зберігають і нарощують обсяги, однак і тут можуть відбутися зміни.

Використання інформації про кращій десятці серед російських банків в 2018 році допомагає визначити, наскільки безпечним буде співпрацю з тим чи іншим банком. Особливість рейтингу ЦБ РФ полягає в тому, що дані використовуються для оцінки ризиків і прийняття рішення про допустимість кредитування окремо розглянутої структури.

Кращі 10 банків країни, як правило, складають більше половини усіх обсягів банківської сфери країни. Вибір одного з топ-10 банків стане оптимальним для вкладника, який має намір довірити фінансовій структурі власні заощадження для зберігання і примноження.

Сбербанк Росії

Неможливо уявити собі сучасну російську банківську систему без згадки Ощадного банку. Багаторічне лідерство за основними показниками дозволяє клієнтам впевнено вкладати і роками зберігати великі суми, не побоюючись за їх збереження. Нетто-активи найбільшого Ощадбанку непорівнянні з більшістю інших структур (близько 23 трлн. рублів), що дає йому пальму першості в рейтингу банків за активами. Фінансова установа стабільно показує позитивну динаміку і за прибутки, і за обсягами свого капіталу.

Негативний показник присутній тільки за динамікою простроченої кредиторської заборгованості. За рік зафіксовано зменшення значення на 3,33%.

ВТБ

За останній рік у структурі ВТБ відбулися серйозні зміни. З 2018 року ВТБ 24 увійшов до складу групи ВТБ, що дало щорічну економію від реорганізації близько 18 млрд. рублів.

Для пересічних клієнтів, громадян Росії, новий порядок нічого не поміняв – залишилися доступними колишні депозити банку та інші продукти, потреби в додатковому переоформленні документів, договорів немає.

ВТБ являє собою структуру, поступається лідерство за чистими активами лише на 1 пункт. Банк позиціонується як структура з максимальною кредитоспроможністю і стабільністю прогнозів. Згідно думку Forbes, ВТБ входить в список найбільш стійких фінансових організацій, які гарантують наЕкшн ність вкладів.

Банк на 61% належить державі, а показники діяльності дозволяють включити його в 500 найбільш великих банків світу.

Газпромбанк

Успішно проявляє себе і фінансова установа, орієнтований на сегмент обслуговування компаній газової галузі. Високу частку займають обсяги роботи з підприємствами інших сфер – хімічна, атомна, машинобудівна і т. д. Крім 45 тисячної клієнтської бази з числа юросіб, успішно розвивається роздрібний сектор, представлений на поточний момент 3 мільйонами громадян.

Згідно з рейтингом минулого року, ДПБ увійшов у трійку лідерів за наЕкшн ністю зі стабільним високим рівнем кредитоспроможності і стійкості, з зростанням активів на 2,3% по відношенню до показників минулого року.

Россельхозбанк

По всій країні представлено понад 1,2 тисячі відділень, 72 філій компанії Россельхозбанк. Банк по праву може бути віднесено до фінансових інститутів з державною участю, а реалізовані програми відповідають проведеної урядом соціальної політики в соціальній та інших сферах. Банк традиційно бере участь у різних державних програмах субсидування, пільгового кредитування окремих категорій громадян. Для підприємств сільськогосподарської галузі та працівників бюджетної сфери передбачені особливі умови, а близько 75% від усіх кредитів спрямовуються на фінансування польових робіт.

Національний Кліринговий Центр

Відмінні показники роботи за минулий рік дозволили назвати НКЦ успішної наЕкшн ною структурою, стовідсотковою часткою якої володіє ПАТ Московська біржа.

За рік активи показали істотне зростання – 10,8% або 313 мільярдів у грошовому вираженні.

Незважаючи на відсутність визначеного кредитного рейтингу, компанія дуже активна на фондовому, фінансовому товарному, терміновому ринках в безготівкових операціях.

Альфа-Банк

Деякі російські комерційні структури можуть підтвердити свою наЕкшн ність і стабільність в непростих економічних умовах. Тим не менш, Альфабанку вдалося довести своє право називатися банком зі списку топ-10.

Особливість фінансової установи – відсутність будь-якої участі з боку держави. Акціями компанії на 99,89% володіє АБ Холдинг”, власником якого є «Альфа-Груп». Відмінний кредитний рейтинг і підтверджений річний приріст за показниками чистого прибутку і капіталу дозволяють віднести банк до числа найбільш наЕкшн них банків Російської Федерації.

Банк «ФК Відкриття»

Впевнено почуває себе на російському ринку банківських послуг ФК Відкриття. Зростання чистих активів за рік склав 2,39% або 50 мільярдів рублів в грошовому вираженні. Особливо вражає позитивна динаміка прибутку – понад 66% зростання після недавно пережитої санації.

З урахуванням недавніх змін і втручання Центробанку, рівень наЕкшн ності в рейтингу визначено на рівні «розвивається» банку. Фактично, це означає, що структура залишається особливо чутлива до поЕкшн в економіці змін, і більшою мірою схильна до ризику негативного впливу.

Московський Кредитний Банк

Розглядаючи своїм цільовим орієнтиром клієнтів столичного регіону, банк МКБ показують вражаючі підсумки. Основна діяльність організації – кредитування корпоративного та роздрібного сектора. До числа наЕкшн них топ-10 організація включена на підставі стабільно позитивних показників. Зростання чистих активів у 2018 досяг 2,07% або 38 мільярдів рублів.

Бінбанк

Прикладом позитивного впливу санації та безпосереднього впливу ЦБ став Бінбанк. Фізичні особи і організації охоче користуються послугами структури, незважаючи на що відбувся в 2017 році відтік коштів вкладників. Санувати на прохання самої структури, банк зміг впоратися з наслідками фінансової «дірки».

З кінця 2017 року основним інвестором компанії став Банк Росії. У зв’язку з тим, що процедура санації організована через ФКБС, ризику відкликання ліцензії практично не існує, що дозволяє зберігати кошти на депозитах без будь-яких побоювань. В даний час серед банків Росії за вкладами Бінбанк пропонує найбільш вигідні рішення.

Юнікредит Банк

Стабільні позитивні показники у банку, що має іноземне походження (Італія). Нетто-активи Юнікредітбанку за минулий рік збільшилися на 3,15%. Фінансова структура – єдина в топ-10 наЕкшн них організацій, що мають в основі іноземний капітал.

У Росії положення банку стійко – відкрито і успішно працює 101 відділення. Мережа банкоматів складається з 72 пристроїв самообслуговування.

Підіб’ємо підсумки

Складно отримати об’єктивну оцінку про фінансову і будь-який інший організації. Необхідно враховувати цілий спектр показників, об’єктивного і суб’єктивного спрямування. Більш того, оцінка банків самими клієнтами може істотно розходитися з точкою зору Центробанку. З цієї причини вибирати самий наЕкшн ний банк потрібно, базуючись на незалежних висновках ЦП, з урахуванням суб’єктивної оцінки користувачів.

Яскравим прикладом відмінностей в рейтингу наЕкшн ності банків і оцінках користувачів став Ощадний банк. Будучи багаторічним безперечним лідером по масі кількісних показників, згідно з оцінки клієнтами якості обслуговування і роботи, він виглядає менш яскраво.

В залежності від переслідуваних цілей і потреб, кожний повинен приймати рішення з урахуванням найбільш важливих показників, не забуваючи про те, що найбільша цінність банку – його стабільність, репутація та готовність розвиватися і відповідати мінливим вимогам ринку.