В яких банкоматах можна зняти гроші без комісії з карти Альфа банку

2077

Банкомати увійшли в життя мешканців Росії на початку 90-х років, коли виникла і стала розростатися мережу нових приватних та державних банків. Хоча банкомат і був винайдений ще в 1939 році одним американським майстром-вірменином за прізвищем Симджян, банківська сфера затребувала це нововведення лише через 30 років. По-перше, коли класичні банківські каси стали не справлятися з об’ємом запитів (внесення і видача готівки, оплата послуг, операції по кредиту), а по-друге, ділову мережу почали включатися віддалені регіони. На територіях, що знаходяться за сотні миль від Уолл-стріт, часом було невигідно будувати окрему філію банку. Особливо, якщо місцевому населенню були потрібні послуги досить вузькоспеціалізованого характеру. Типу видачі заробітної плати.

Банкомати – «капілярна мережа» банків

Виявилося, що банкомати досить успішно вирішують проблему поширення вузького переліку банківських послуг на величезні території і вкрай обмежені терміни. В СРСР з його ощадкасами, облігаціями держпозики, єдиним державним банком і загальним для багатьох мільйонів людей графіком грошових виплат у банкоматах особливої потреби не було. Та й поняття електронних грошей, само собою, ще не існувало. Поява безлічі нових банків (Альфа-Банк, ВТБ 24, Газпромбанк і інші), поява фрілансерів та зосередження більшості фінансових операцій у пластикових картах перетворили ці термінали в необхідність і для Росії. Екшн сно, сучасна фінансова система навряд чи зможе нормально функціонувати без них, адже вони забезпечують:

  • мобільність банківських операцій;
  • проникнення мережі будь-якого банку навіть у віддалені, глухі райони (термінал зараз можна знайти майже в будь селі);
  • зручність для клієнтів – цілодобова робота;
  • зняття навантаження з офісів того чи іншого банку (багато операції можна проводити через банкомат, не звертаючись безпосередньо в сам банк);
  • у більшості випадків операції через термінал проводяться без будь-яких комісій;
  • достатня наЕкшн ність при зЕкшн сненні тих чи інших операцій із грошима. Можна сказати, що банкомат не менш наЕкшн ний, ніж банківський працівник. Оскільки сучасні моделі: а) обов’язково повинні підтримувати функцію видачі чека при зЕкшн сненні клієнтом будь-якої операції; б) забезпечені мініатюрними камерами спостереження, які покликані фіксувати будь-які дії в радіусі декількох метрів, включаючи і неправомірні.

Банкомати Альфа-Банку

Можна сказати, що мережа банкоматів – це «кровоносна система» банків. Тому будь-який сучасний банк, навіть ще зовсім молодий і нікому невідомий, практично відразу ж намагається обзавестися власними, «фірмовими» терміналами. Альфа-Банк не став винятком. Напевно, його банкомати доводилося бачити кожному. Оскільки за чисельністю цих пристроїв Альфа-Банк не поступається іншим великим банкам (Ощадбанк, Газпромбанк, ВТБ 24 і т. д.). Банкомати Альфа-Банку зустрічаються в офісах самого Альфа, в інших фінансових установах, в торгових центрах і супермаркетах. Як і сучасні термінали універсального профілю, пристрої Альфа-Банку підтримують ряд стандартних послуг:

  • зняття та внесення готівкових коштів з/на банківську карту;
  • внесення готівкових коштів на рахунок мобільного телефону;
  • внесення готівкових коштів на кошики багатьох платіжних систем QIWI, Webmoney та інші);
  • внесення готівкових коштів в рахунок погашення кредиту чи комунальних послуг;
  • переказ готівкових коштів з однієї банківської карти на іншу, причому інша пластикова картка може бути також Альфа-Банку, а може і іншого, стороннього банку.

Об’єднання банкоматів і причини цього явища

 

Закономірним етапом розвитку банківської сфери стало об’єднання банкоматів і створення загальних, універсальних пристроїв. Що таке об’єднаний банкомат?

Це термінал, програмне забезпечення якого підтримує сервіс більше одного банку. Тобто клієнту можна скористатися послугами двох і більше банків, стоячи біля одного банкомату. Буває, що термінал спочатку роблять «мультибанковским».

Останнім часом дана технологічна тенденція зменшила оберти. Мова йде про ОРС – об’єднана розрахункова система, яка передбачає спеціальні термінали, які обслуговують клієнтів на єдиних умовах. Термінал можна зв’язати відразу з декількома банками. Але і звичайну машину, яка працювала тільки по якомусь одному банку, можна зробити підтримує сервіс двох і більше фінансових організацій. Можна, якщо ці установи є фінансовими партнерами.

Основна причина цих нововведень полягає зовсім не в нестачі банкоматів як таких. Неважко помітити, що сьогодні екран з кнопками і приймачем пластикової картки можна зустріти на кожному розі. Проблема полягає в тому, що далеко не завжди, наприклад, поруч з вашим будинком стоїть потрібний вам банкомат. Скажімо, є людина клієнтом Альфа-Банку. Має на руках карту Альфа-Банку. Платить кредит Альфа-Банку. Отримує зарплату по системі Альфа-Банку. Але найближчий банкомат Альфа-Банку знаходиться в кілометрі від його будинку і двох кілометрах від місця його роботи. Зате в двох кроках стоїть автомат з наклейкою Промсвязьбанка. Звичайно, вже давно є варіант проведення операцій «свого» банку в банку сторонньому.

Але знову ж таки, треба, щоб банківський філіал був поруч з будинком / місцем роботи. І це не головна проблема. Головний мінус банківських операцій через інший банк-посередник – комісії. Комісії можуть варіюватися від десятих часток відсотка до 10% від тієї суми грошей, з якої роблять операцію. Комісія може бути відсоткова, плаваюча, а може бути фіксована. Наприклад, 50 рублів незалежно від того, скільки грошей перекидається. Але найчастіше комісія буває комплексна, коли знімається визначений відсоток від суми плюс списання фіксований суми. Наприклад, 3% плюс 50 рублів. Як вже говорилося, комісії можуть виявитися просто грабіжницькі.

Саме висока комісія є головною причиною, за якою проведення платежів одного банку через інший серед споживачів вкрай непопулярне. Однак ситуація змінюється, коли банки укладають угоду і стають фінансовими партнерами. Можна сказати, що завдяки появі таких партнерів виникли і «мультибанковские» банкомати. Партнерські відносини хороші тим, що вигідні всім – і клієнтам і банкам. І споживачам і постачальникам послуг. Партнерські відносини можуть виражатися і в перехресному кредитуванні, і в повному об’єднання клієнтури, і у взаємних гарантій щодо будь-якого позичальника. Але в даному випадку цікаво те, що фінансові партнери поєднуються на рівні мережі банкоматів.

Список плюсів банківського партнерства

Вони або починають встановлювати нові моделі, або (що набагато частіше) кожен партнер додає у свою банкоматовскую мережа програмне забезпечення свого «сусіда». Що дозволяє повною мірою користуватися послугами одного банку через банкомат його фінансового партнера. На практиці і пластикові карти також стають єдиними, раз з карти однієї кредитної установи можна оплачувати послуги другого. Ось які плюси дає ситуація, при якій два або більше банків стають фінансовими партнерами:

  • партнерські відносини банків полегшують ним роботу з клієнтами. Банки фактично взаємно беруть на себе частину клієнтури партнера;
  • партнерські відносини оптимізують роботу мережі банкоматів, що знімає частину навантаження з офісів банків (наприклад, багато платежі люди будуть зЕкшн снювати через термінал);
  • оптимізація роботи банкоматів полягає насамперед у рівномірному розподілі доступу до банківських послуг. Наприклад, де стоїть кілька пристроїв Альфа-Банку і жодного Промсвязьбанка або МДМ Банку, а де-то навпаки. Партнерство між організаціями дозволить користуватися послугами Альфа-Банку в банкоматах Промсвязьбанка, і навпаки;
  • найголовніший плюс – відсутність комісій або дуже малий розмір. В «рідному» банку знімати гроші можна без комісії;
  • якщо «рідний» банк клієнта має серед інших банків партнерів, то клієнт може знімати свої гроші і через них точно так само без комісії.

Банки-партнери

Банківська карта також стає «мультибанковской». З пластикової картки одного банку можна гасити кредит, взятий у його фінансового партнера. При цьому нову картку клієнту купувати не треба. Банк просто автоматично приймає «продукти» свого «товариша». Об’єднання банкоматів – це куди більш розумна, рентабельна і економічно доцільна міра, ніж установка нових, додаткових машин. По-перше, цих машин і так вже достатньо в плані їх абсолютної кількості.

По-друге, фінансові витрати, які понесуть банки при встановленні нових моделей, будуть набагато вище, ніж якщо домовляться банки просто об’єднати на програмному рівні вже наявні пристрої. У Росії одним з перших доцільність даної політики зрозумів Альфа-Банк, який в 2010 році уклав своє перше партнерську угоду з Промсвязьбанка. Потім з МДМ Банком. До теперішнього моменту Альфа-Банк підтримує подібні відносини з іншими фінансовими організаціями:

  • Промсвязьбанк(*).
  • МДМ Банк(**).
  • Россельхозбанк(*).
  • Уральський банк реконструкції та розвитку(**).
  • Росбанк(*).
  • Балтійський Банк(*).
  • Газпромбанк(*).
  • Московський кредитний банк(**).
  • (*) – підтримується тільки зняття готівки з пластикової картки Альфа-Банку.

    (**) – підтримується і зняття грошей, і внесення готівки з пластикової картки Альфа-Банку.

    Дізнатися повну інформацію про список партнерів Альфа-Банку можна, відправивши СМС-повідомлення зі словом «партнер» на номер 2265 (для «МТС», «Білайн», «Мегафон-Москва»). Всім іншим абонентам необхідно відправити те ж слово на номер 7 903 767 22 65. У банках, які є партнерами Альфа-Банку, комісія за внесення грошей не стягується взагалі. При цьому для всіх партнерів діє обмеження – не більше 8 операцій на день для одного клієнта. Різняться тільки грошові ліміти (максимальна сума внесення/зняття грошей в день, місяць, мінімальна сума).

    В цілому, мінімальна сума знаходиться в районі 100 рублів, а максимальні ліміти обчислюються сотнями тисяч рублів, що для фізичних осіб в день і навіть місяць майже завжди достатньо. У МДМ Банку через Альфа вносити гроші можна взагалі безлімітно. Зараз в Росії все більше кредитних установ воліють організовувати угоди між собою. Багато хто, до речі, хочуть таким способом ще й захистити себе від великих і могутніх конкурентів. Але в підсумку об’єднаних банкоматів стає все більше. Тому корисно знати про особливості їх роботи.