В який банк вигідно зробити внесок сьогодні

550

Нинішня ситуація в російській економіці в цілому та в банківській структурі зокрема не вселяє гідного для інвестування оптимізму. Тим більше, коли мова йде про банківські вклади. Ще не стерлися в пам’яті дії Нацбанку в минулому році, коли було обмежено ліцензування у ряді банківських установ і були прийняті заходи по стабілізації відсоткових ставок. І ось новий сюрприз для вкладників – ті з них, хто вклав кошти в рублях на тривалий період, вже зараз зазнають збитків через гнітючої девальвації вітчизняної валюти. Питання залишається відкритим: в який банк краще всього зробити внесок, щоб залишитися у виграшному становищі?

Всі ці перипетії банківської сфери породжують обережність в рядах потенційних банківських інвесторів і вкладників з числа фізичних осіб. І щоб якоюсь мірою реабілітувати свої позиції, банкам доводиться йти на кардинальні заходи. Зазвичай в період новорічних свят банки прагнуть залучити вкладників святковими акціями і привабливими відсотковими ставками. Однак у цьому році ця традиційна тенденція була дещо порушена.

І для бажаючих відкрити вклад в рублях було представлено всього кілька вартих уваги депозитних продуктів. Про деякі з них варто сказати окремо, так як в їх умовах вже включені останні зміни, внесені в банківські депозити. Питання стосується самого значущого для будь-якого вкладника параметри – величини процентної ставки.

З середини грудня національний регулятор прийняв рішення про збільшення ключової ставки до позначки в 17 відсотків. А це означає, що і краща відсоткова ставка за банківськими депозитами теж буде зростати. Це обставина актуально стосовно рублевих депозитів, і протягом 2015 року параметри ставки, найімовірніше, будуть коригуватися у бік підвищення, за прогнозами самого Нацбанку, на 1-1,5 відсотка. Ну а поки ті з банківських установ, які не залишили своїх вкладників без новорічних сюрпризів, пропонують їм такі умови.

«Різдвяний» від Бенефіт-банку

З урахуванням нових побажань щодо ключової ставки в цьому закладі з’явилася можливість до кінця лютого 2015 року відкрити рублевий внесок з кращої рекордно високою ставкою – до 22% річних.

За умовами депозиту, протягом вибраного періоду можна вносити додаткові кошти, але забороняється дострокове зняття. Зробити внесок за цією програмою можна на термін:

 • 92 дні;
 • 182 дні;
 • один рік.

Одночасно з цим вкладник може користуватися нарахованими відсотками, знімаючи їх кожен місяць.

РосИнтербанк з внеском «Прибутковий»

Зі ставкою у 18-22% річних пропонує увійти в новий рік своїм вкладникам РосИнтербанк. Одночасно з цим показником по рублевих внесках тут можна внести і валютні активи під 6,77 відсотка річних у євровалюті або доларах.

Мінімальний поріг капіталовкладень регламентується від 10 тисяч рублів або від трьохсот одиниць валютних коштів.

Цей депозит відкривається терміном на один рік або на шість місяців, але дозволяє скористатися нарахованими відсотками вже через півроку інвестування.

Крім цього, для вкладників передбачений спеціальний бонус розміром у 1,5-2 відсотки від суми вкладень або поповнення. Для участі в акції достатньо внести на депозитний рахунок від 30 тисяч рублів або продовжити депозит на період більше року.

Вигідним здається для вкладників цей депозитний продукт і внаслідок наявності функції капіталізації відсотків.

Одночасно з цими умовами передбачено і параметри для вкладу за цією програмою в закордонній валюті. Всі характеристики програми залишаються ідентичними, за винятком ставки, яка коливається в межах 5,5-8 відсотків на рік при різних термінах і сумі вкладень.

«Зимовий 2015+» від Метробанка і подарунок у навантаження

Ще один новорічний презент вкладникам підготував Метробанк. В його програмі «Зимовий 2015+» клієнти банку можуть до 28 лютого 2015 року включно внести рублеві заощадження під 12,1%. Відкривати депозит за цією програмою можна з довгостроковими цілями – умови програми вкладу дозволяють зробити це на строк до 540 днів.

Заінтригувати своїх вкладників у період різдвяних святкових заходів цей банк вирішив подарунками, гарантовано вручаемыми кожному вкладникові. В якості сюрпризу надається мультиварка від відомого бренду.

Росэнергобанк – «Те, що нас об’єднує»

При внесенні суми від тридцяти тисяч рублів в цьому банку діє зимова депозитна програма, що пропонує цілком прийнятні ставки – в межах 20 відсотків.

«Те, що нас об’єднує» – це комплексний продукт, що поєднує в собі всі можливості зростання коштів на депозиті та їх використання. Наприклад, умовами вкладу передбачається три можливості розпоряджатися відсотками:

 • Регулярна виплата кожен місяць.
 • Переказ коштів на спеціальний картковий рахунок.
 • Подальша капіталізація нарахованих доходів.

Крім цього, за умов, «Те, що нас об’єднує» дає змогу відкривати вклад у доларах або в євровалюті під 4-5 відсотків річних.

Ергобанк — «Зимові радості»

В якості новорічної акції цей банк встановив два приємні сюрпризи для своїх вкладників:

 • Приваблива відсоткова ставка, величина якої сягає 18% в рік.
 • Можливість дострокового зняття за умови користування депозитом не менше половини строку зі збереженням половини нарахованих відсотків.
 • Крім цього, у банку є можливість відкрити валютний вклад у євро і доларах. Величина ставки при цьому буде 4,75% річних.

  Діють ці умови протягом трьох зимових місяців до останнього дня лютого включно.

  Інші вигідні святкові вкладення

  Перераховані депозити доповнюються іншими депозитними продуктами в інших банківських установах:

  • «Зимовий дохід» в Діл-Банку дає прибуток до 18 відсотків в рублях за рік.
  • «Краще не буває» від Кредит-Москва має ту ж ступінь прибутковості.

  Одночасно з цим поки не заявили про новорічні сюрпризи інші банківські установи більшого формату – Россельхозбанк, Газпромбанк, а також такі флагмани, як ВТБ 24 і Ощадбанк.

  Але варто сподіватися, що перший квартал 2015 року ознаменується великим оптимізмом у роботі банківської системи, і вклади у вітчизняних банках знову стануть привабливими і вигідними для всіх категорій вкладників.

  Вкладникові на замітку. Унаслідок раптових змін в параметрах ключової ставки Нацбанку, що відбулися 16 грудня 2014 року, деякі банківські установи ще не встигли внести корективи в свої умови за депозитними програмами. Ймовірно, з часом це буде зроблено, і вся інформація буде доведена до відома клієнтів на корпоративних сайтах банків. Дана обставина мотивує зростання процентних ставок, про що багато банків ще не встигли повідомити своїм вкладникам.