Відновлення втраченої картки Ощадбанку

3763

Ощадбанк – один з провідних фінансових установ країни, яка пропонує своїм клієнтам широкий спектр банківських послуг. Особливою популярністю серед громадян користуються пластикові картки цього банку. Але на практиці дуже часто виникають ситуації, коли власник пластикової банківської картки, її загубив чи зіпсував. Відповідно, виникає необхідність її відновлення. А як відновити карту Ощадбанку? І чи можна її відновити?

Коли потрібно відновлення?

На практиці виникають різні ситуації, коли власник пластикової карти позбавляється можливості її використання. Відповідно, потрібно відновити банківську картку Ощадбанку. Подібна ситуація може виникнути в наступних випадках:

 • крадіжка;
 • втрата власником;
 • псування, що позбавляє можливості подальшого використання пластику.

При цьому не має якогось значення, у власника проста дебетова або кредитна пластикова картка. Якщо вона не працює або була втрачена, то підлягає відновленню. А дана процедура для обох видів карток та ж.

Якщо термін використання пластикової картки закінчився, то в цьому випадку мова йде не про відновлення, а про перевипуск. При цьому повторний випуск пластику зЕкшн снюється автоматично, без відповідної заяви клієнта, яке вимагається при її відновленні.

Способи відновлення

Клієнт Ощадбанку відновити пластикову карту може декількома способами. Нижче наведені варіанти і схеми того, як відновити заблоковану картку Ощадбанку.

У відділенні банку

Це найбільш поширений спосіб відновлення втраченої картки. Для цього потрібно звернутися у відповідне відділення банку та пред’явити заяву за встановленою формою. Звичайно, рекомендується пред’явити заявку в тому ж відділенні, в якому клієнт раніше отримав свою карту, але це не є обов’язковою умовою: заява може бути пред’явлена в будь-якому відділенні банку. Звичайно, у другому випадку процедура відновлення займе більше часу.

При зверненні у відділення банку співробітник заповнить форму звернення для повторного виготовлення загубленої картки, а клієнт повинен його підписати. Після цього необхідно чекати виготовлення пластику. Дана процедура займає в середньому кілька робочих днів. Коли клієнт отримає повідомлення про те, що картка вже готова, він може забрати її разом з новим ПІН-кодом у тому відділенні, де пред’являлося заяву про перевипуск.

Через інтернет

Розвиток інтернет-технологій робить обслуговування клієнтів більш легким і швидким. Сьогодні власники пластикових карт Ощадбанку можуть пред’явити заяву про їх відновлення дистанційно через «Ощадбанк Онлайн».

Щоб відновити карту Ощадбанку в онлайн-режимі, необхідно наявність особистого кабінету в сервісі «Сбербанк Онлайн». Щоб його отримати, потрібно спершу активізувати послугу мобільного банку. Зробити це можна:

 • шляхом подання відповідної заяви у відділенні банку;
 • за допомогою терміналів самообслуговування та банкоматів.

Після активації послуги мобільного банку можна зареєструватися в сервісі «Сбербанк Онлайн» і користуватися послугами даної фінансової установи у дистанційному порядку через інтернет, не виходячи з будинку або офісу.

Для цього потрібно виконати наступні дії:

 • зайти в свій особистий кабінет «Сбербанк Онлайн»;
 • вибрати розділ банківських послуг;
 • натиснути на кнопку «Перевипуск карток»;
 • заповнити відповідну заяву шляхом введення необхідних даних.

Після цього на вказаний клієнтом номер мобільного телефону буде надіслано коротке повідомлення з кодом для підтвердження. Його потрібно ввести у відповідне поле для підтвердження. Після виконання цих Екшн заяву клієнта буде відправлено на обробку. Далі він отримає відповідне повідомлення про перевипуск, і картку можна забирати з відділення банку.

Якщо була залишена в банкоматі

Дуже часто клієнти забувають свої картки в банкоматах. У цьому випадку їх можна отримати без будь-яких проблем. На практиці бувають такі ситуації, коли картка була забута:

 • у банкоматі Ощадбанку;
 • у банкоматі іншого фінансової установи.

У першому випадку процедура повернення не займає дуже багато часу. Тільки потрібно дочекатися інкасації, яка, як правило, відбувається протягом 2-3 робочих днів, і карта Ощадбанку буде вручена держателю.

Якщо ж клієнт скористався банкоматом чи терміналом самообслуговування іншої фінансової установи, то в цьому випадку йому доведеться чекати довше. На практиці така процедура може затягнутися більше місяця. Звичайно, клієнт забирає картку безпосередньо у відділенні Ощадбанку, але потрібно дочекатися інкасації іншого банку та її відправки.

Якщо був забутий ПІН-код

Багато власників пластикових карток також забувають свій ПІН-код. Відповідно, багатьох цікавить питання про те, при втраті ПІН-коду карту Ощадбанку як відновити? Насправді, якщо власник забув свій код, його неможливо відновити і доведеться замовляти нову картку.

В такій ситуації знову ж таки потрібно писати заяву на відновлення і чекати перевипуску пластику. Після цього клієнту подзвонить співробітника банку, і він зможе забрати новий пластик з новим ПІН-кодом. При цьому рахунок і кошти на ньому залишаться незмінними.

Особливості кредитної карти

Багатьох цікавить питання про те, як відновити кредитну картку Ощадбанку. Насправді дана процедура нічим не відрізняється від процедури відновлення загубленого стандартного пластику. Але в подібній ситуації бажано попередньо заблокувати рахунок, так як їм можуть скористатися шахраї.

Якщо держатель заблокував, то відновлення карткового рахунку після блокування не займає багато часу. При цьому держатель кредитної картки Ощадбанку зберігає за собою право користування позиченими коштами, а відновлюють карту Ощадбанку з мінусом і всіма характеристиками, які вона мала раніше, в тому числі і відновлюваною кредитною лінією.

Терміни відновлення

Термін відновлення багато в чому залежить від того, де і яким чином клієнт втратив свій пластик. Як правило, відновлення карти Ощадбанку займає в середньому 14 днів. Це мінімальний термін при втраті картки або при залишенні її у банкоматі даної фінансової установи. На практиці картка відновлюється і в більш короткі терміни.

Якщо ж вона була залишена в банкоматі іншого фінансової установи, то в цьому випадку для відновлення карти може знадобитися більше днів.

Вартість

Багатьох цікавить питання про те, скільки коштує відновити карту Ощадбанку. Насправді кожен банк встановлює свої тарифи обслуговування. Ощадбанк не є винятком.

Вартість відновлення карти становить:

 • для дебетових – до 60 рублів в залежності від типу;
 • для кредитних – 150 рублів.

Необхідно знати про те, що в залежності від виду картки вартість її перевипуску може змінюватись. Крім того, необхідно пам’ятати про те, що якщо перевипуск є плановим, то в цьому випадку клієнтові не доведеться платити додаткові гроші.

З вищевказаного можна зробити висновок про те, що якщо клієнт втратив кредитку, він може відновити її і замовити нову без будь-яких проблем. При цьому відновлення карти Ощадбанку не займає дуже багато часу: для цього досить пред’явити відповідну заяву у відділенні банку або скористатися сервісом дистанційного обслуговування клієнтів.