Вигідна іпотека від Ощадбанку з держпідтримкою

706

Для переважної кількості громадян РФ іпотека – відмінна можливість обзавестися квартирою (найчастіше, єдина), але оформлення іпотеки також має на увазі під собою добровільне отримання багаторічної «головного болю». Нестабільне економічне становище 2015 року торкнулося багатьох, тому величезна кількість громадян зараз навіть не здатен заплатити перший внесок. Вихід – іпотека з державною підтримкою, що дозволяє піти хоч від деякої частини ризиків кредитування. Власне сам Ощадбанк назвав 2015 рік – роком відродження цієї програми.

Іпотечний кредит за державною підтримкою – «рятувальний круг» для людей, у яких немає будь-якої іншої можливості придбати квартиру. На щастя, за таких несприятливих умовах уряд йде назустріч громадянам: Ощадбанк повністю впевнений, що взяти іпотеку/кредит за цією програмою зможе майже будь-яка людина, що має середній, але стабільний достаток.

Мета державної підтримки

Іпотека/кредит з держпідтримкою розроблена не тільки з метою заманити якомога більшу кількість клієнтів, але також і для стимуляції будівництва. Підкреслимо, що цей процес природний, оскільки подібна програма була запущена і в 2014 році (по закінченні програми багато хотіли, щоб іпотека з держпідтримкою працювала якомога довше). Економіка країни також виявляється в «плюсове» становищі, адже будуть вкладені чималі кошти для будівництва нового житла.

Ключові умови отримання держпідтримки

Умови отримання державної підтримки прозорі. Крім головного – Ощадбанку, ряд інших фін. організацій надають послугу іпотечного кредитування. Коли уряд йде назустріч громадянам, то власні витрати на купівлю житла мінімізуються.
Умови підтримки від Ощадбанку на 2015-2016:

  • обов’язковий перший внесок – 20%;
  • термін кредитування – від 12 до 30 років;
  • фіксована ставка – від 11,9%;
  • іпотека/кредит видається на суму від 3 до 8 млн, але тільки в національній валюті.

Сам позику можна отримати в національній валюті під заставу купованого об’єкта. Тільки жителі Санкт-Петербурга мають можливість отримати іпотеку на суму до 8 млн, а громадяни інших міст можуть взяти позику максимум до 3 млн рублів. Вибрати «гніздечко» можна серед зводяться або вже готових новобудов, а також у перевірених продавців.

Документацію по обраному об’єкту необхідно надавати не раніше ніж через 60 днів після отримання потенційно позитивного рішення. Як вже згадувалося вище, найнижча цифра ставки по іпотеці з державною підтримкою дорівнює 11,9%. Це число статично, але на нього сильно впливає розмір першого платежу, позитивна кредитна історія і інші фактори. З додаткових витрат варто виділити страховку життя і здоров’я, оцінку купується об’єкта, нотаріальне завірення документів.

Хто може скористатися пропозицією?

Отримати іпотеку з держпідтримкою може людина віком від 21 року, а гранична межа встановлюється в залежності від гендеру: для чоловіків встановлена планка у віці 60 років, а для представниць прекрасної статі – 55 років. Одним з головних документів є паспорт громадянина Росії. При можливості варто залучати позичальників, які можуть допомогти виплачувати кредитне «ярмо». Тобто дохід буде вважатися спільним, а відповідно, можна буде придбати і більш дороге житло. Созаемщиками можуть бути: чоловік(дружина), друзі, родичі.

Програма держпідтримки таргетирована на вразливих громадян, тому отримати її можуть лише деякі. Особи, які перші потрапляють під пільги: малозабезпечені сім’ї; сім’ї, де на одну людину припадає менше 12 квадратів площі; особи/сім’ї, яким необхідно поліпшити стан умов проживання; медпрацівники, викладачі, військовослужбовці.

Оформлення державної іпотеки: покрокова інструкція

Для отримання державної держпідтримки потрібно виконати такий порядок Екшн :

  • Спочатку потрібно заповнити анкету-заяву програми підтримки у відділенні Ощадбанку або через офіційний сайт банку.
  • Тепер збираємо всі потрібні документи програми підтримки: паспорти всіх учасників угоди, довідки про доходи, дані з місця роботи, що підтверджують офіційне працевлаштування.
  • Звертаємося до фахівців Ощадбанку для отримання всієї необхідної інформації щодо оформлюваних документів.
  • Віддаємо підготовлений пакет документів програми державної підтримки до найближчого відділення Ощадбанку.
  • Чекаємо рішення.
  • Приступаємо до збирання другого набору документів (для отримання нерухомості).
  • Якщо буде отримана позитивна відповідь, то співробітники банку приступлять до складання кредитного договору по програмі держпідтримки.
  • На завершення все буде страхуватися, визначатися заставу і т. п.
  • Щоб визначити заставу, необхідно мати наступний набір паперів:

    • документ, що підтверджує реєстрацію;
    • кадастровий паспорт;
    • довідка, яка підтверджує відсутність боргів по комуналці;
    • довідка про склад сім’ї.

    Схеми іпотеки

    Всього існує кілька варіантів отримання іпотеки з держпідтримкою, і щоб визначити, яка саме піЕкшн де вам більше всього, варто знати переваги та недоліки кожної. Існують такі варіанти:

    • субсидування раніше оформленої іпотеки;
    • купівля об’єкта з фонду держави за вартістю, нижчою від ринкової;
    • знижена ставка або зниження відсотків в Ощадбанку.

    Кожна з перерахованих вище схем значно вигідніше звичайних кредитних умов, пропонованих як самим Ощадбанком, так і іншими установами. Так, для отримання класичного кредиту на нерухомість, потрібно отримувати Екшн сно значний дохід, а іпотека державної підтримки Сбербанка це умова виключає. Тобто середній, але постійний достаток не призведе до відмови з боку банку і є головною умовою для участі в програмі отримання нерухомості.

    Достоїнства і недоліки іпотечної програми Ощадбанку

    Найбільш суттєві недоліки даного виду іпотечного кредиту: незначний вибір нерухомих об’єктів, дещо висока вартість об’єктів, при покупці через іншу організацію вартість об’єкта збільшується.

    Для багатьох також важливий перший платіж: умови класичної програми кредитування вимагають 10%, а ось іпотека з держпідтримкою вже просить 20%. Це говорить те, що при 10% людина могла думати про покупку «двійки», а ось тепер може дивитися тільки в бік однокімнатної або квартири-студії. Але якщо кошти на перший внесок є, то всі проблеми знімаються.

    Ще один неприємний момент – ставка, яка за фактом зростає приблизно на 1%. Так, Ощадбанк готовий надати іпотеку клієнту під 11,9%, але при цьому йому доведеться застрахувати власне життя мінімум на 1 рік. Якщо через цей рік позичальник не продовжить термін страхування, то процентна ставка збільшиться до 12,9%.

    Але від учасників програми надходили і гарні відгуки. Дуже приємно, що всій паперовою роботою займається співробітник банку, а клієнти потрібні виключно для підписання паперів. І ще важливий момент: навіть при обліку всіх страхових платежів обов’язковий місячний платіж виходить приблизно таким же, якщо б знімалася аналогічна квартира.

    Підсумки

    Завдяки даній програмі можна взяти об’єкт за ставкою від 11,9% на термін до 30 років. За позичальниками закріплюється можливість використовувати материнський капітал для сплати частини боргу. Але є і свої недоліки, і для деяких вони можуть бути критичними.

    Так, всього в програмі бере участь 30 банківських організацій, але фактично в малих пунктах можна взяти кредит тільки в Ощадбанку і ВТБ 24. Друге неприємне умова – перший платіж 20%. Для прикладу, у тому ТрансКапиталБанке можна взяти іпотеку в рамках такої ж державної підтримки з першим внеском 15%, а не 20%. Але знову ж, чим більшою буде перша сума, тим простіше буде позичальника виплачувати іпотеку надалі.