Вигідна іпотека з держпідтримкою від ВТБ 24

484

Іпотека з держпідтримкою увазі під собою знижену процентну ставку. Якщо стандартні умови у багатьох банках, включаючи ВТБ 24, на іпотеку можна знайти з щорічної ставкою 14%, то за даною програмою відсотки доплачує держава. Такий кредитний договір буде зі ставкою в 11,9%. Необхідно виконати ряд вимог та підготувати ряд документів, про які й піде мова в цій статті. Так що ж таке іпотека ВТБ 24 з державною підтримкою?

Умови і вимоги до позичальників

Ні для кого не секрет, що банківська діяльність пов’язана з певними ризиками. Банкам важливо не тільки піклуватися про те, щоб позичальник у строк виплачував кредит, але також залишати позитивне враження про себе і при цьому залучати нових клієнтів. Кожна банківська структура визначає свої рамки ризик-культури. Таким чином, ВТБ 24 захищає свої інтереси, висуваючи ряд вимог до позичальника. На іпотеку в цьому банку можуть розраховувати:

 • Громадяни з пропискою РФ в будь-якому регіоні. Якщо ви проживаєте в одному населеному пункті, а іпотеку бажаєте оформити в іншому регіоні, це не буде для вас перешкодою. Достатньо звернутися в будь-який офіс банку для оформлення іпотеки.
 • Громадяни, що займаються будь-яким видом діяльності. Іпотека в ВТБ 24 відкрита як для державних службовців, так і для звичайних найманих робітників і власників власного бізнесу.
 • Також не обов’язково бути громадянином Росії. Іпотеку може оформити іноземець, а також людина, що не має громадянства.
 • Основні вимоги ВТБ 24 наступні:

 • Трудовий стаж за трудовою книжкою повинен перевищувати 1 рік. А працювати на поточному підприємстві необхідно не менше 6 місяців. Іноді банк іде назустріч і скорочує цей термін до одного місяця. Банк залишає за собою право відмовити в кредиті, якщо стабільність доходу клієнта викликає у нього сумніви.
 • Оформити іпотеку можна починаючи з 21 року до 60 років. При цьому на момент закриття договору позичальникові не повинно бути більш як 75 років.
 • Дохід повинен бути стабільним і достатнім для внесення щомісячних платежів. Варто орієнтуватися на щомісячний платіж у розмірі 40% від доходу в місяць.
 • Для збільшення щомісячного платежу можна залучати до 3 поручителів з числа родичів. При цьому чоловік в обов’язковому порядку входить в це число.

  Процентна ставка

  ВТБ 24 пропонує іпотеку з держпідтримкою за процентною ставкою у 11,9% річних. Це досить вигідну пропозицію з урахуванням того, що ЦБ РФ встановив ключову ставку в розмірі 10,5%. Для того щоб розраховувати на такі умови, доведеться вибрати новобудову чи готове житло з числа акредитованих забудовників банку. З їх переліком можна ознайомитися на сайті ВТБ 24 або звернувшись в офіс продажів.

  Також варто враховувати, що пільгові умови увазі під собою комплексне страхування. Вам потрібно буде оформити, крім обов’язкового страхування майна, що додатково титульне страхування та страхування життя і здоров’я позичальника, про яких мова піде нижче.

  Що таке держпідтримка від ВТБ 24?

  Крім зниженої процентної ставки, іпотека за програмою державної підтримки володіє ще рядом переваг. По-перше, позичальник має право використовувати материнський капітал в якості часткового дострокового погашення або як початковий внесок. Якщо у вас є в наявності материнський капітал і його сума ще не витрачена, то при оформленні іпотеки додатково надати довідку з Пенсійного фонду РФ про стан материнського капіталу. Таким чином, ви можете використовувати ці кошти в якості початкового внеску, що зменшить переплату за кредитним договором, а також знизить розмір вашого щомісячного платежу.

  Таку ж процедуру можна зробити і в тому випадку, якщо материнський капітал у вас утворився вже походу виплат по іпотеці. В цьому випадку його можна реалізувати як частково дострокове погашення. Також необхідно надати довідку з ПФ РФ і написати заяву на використання коштів в якості дострокового погашення у відділенні банку.

  По-друге, кожен позичальник, купуючи нерухомість, має право на податкове вирахування. Розмір такого вирахування може досягати до 650 000 рублів. Держава компенсує витрати на придбання нерухомості, звільняючи вас від сплати прибуткового податку в розмірі 13% від заробленої плати.

  Є різні способи отримання цих коштів, одним з яких є написання заяви до бухгалтерії за місцем роботи. З моменту надходження такої заяви роботодавець перестане утримувати податок у розмірі 13%, виплачуючи вам зарплату в повному обсязі. Але попередньо слід звернутися в місцеве податкове управління для надання пакету документів і написання відповідної заяви.

  Хочемо звернути вашу увагу на те, що, щоб зробити частково дострокове погашення за кредитним договором, слід звернутися в офіс банку для оформлення відповідної заяви.

  Покроковий процес оформлення іпотеки

  Для оформлення іпотеки в ВТБ 24 рекомендуємо спочатку ознайомитися з умовами банку та уважно вивчити загальні умови за договором, які є у відкритому доступі на сайті банку. Далі можна дотримуватися наступної інструкції:

 • Зробіть онлайн-заявку на надання позики або ж зверніться в офіс банку з документами.
 • Дочекайтеся відповіді банку про можливість надання кредиту. Відповідь прийде у вигляді СМС-повідомлення. Зазвичай це займає до 4 робочих днів. А сама пропозиція актуально до 4 місяців.
 • Підберіть квартиру зі списку забудовників, розміщених на сайті банку.
 • Зверніться в банк для остаточного завершення угоди.
 • Необхідні документи

  Для оформлення іпотеки на більш вигідних умовах необхідно надати повний перелік документів, до якого входять:

  • військовий квиток;
  • довідка з податкової за минулий рік;
  • паспорт громадянина РФ (його копія) і закордонний паспорт для іноземців;
  • копія трудової книжки з печаткою від роботодавця;
  • трудовий договір в оригіналі та копії, якщо є додаткова робота за сумісництвом;
  • довідка з ЕГРЮЛ для власників власного бізнесу, що є юридичними особами;
  • СНІЛС або ІПН;
  • довідка з бухгалтерії з розміром окладу.

  Додатково ВТБ 24 може запросити ще ряд документів, про наявність яких краще подбати заздалегідь:

 • Довідка про параметри кредиту, якщо є діючі кредитні договори. Або довідка про закриття кредиту, якщо в Бюро кредитних історій відображена інформація про те, що кредитний договір є чинним.
 • Довідка про тимчасову реєстрацію, якщо позичальник проживає не за місцем прописки, а, наприклад, у іншому регіоні.
 • Диплом про освіту.
 • Довідки про наявність власності у вигляді нерухомості або транспорту.
 • Якщо немає можливості підготувати такий перелік документів, то це не значить, що банк вам відмовить в іпотеці, але умови за договором будуть значно жорсткішим, що призведе до підвищеної переплати і збільшеному щомісячного платежу. Але ви можете оформити договір лише з двох документів, які б засвідчували вашу особу, наприклад паспорт і воЕкшн ське посвідчення.

  Також банк може зажадати виписку по рахунках, відкритим в інших банківських організаціях для того, щоб переконатися в платоспроможності.

  Оформлення страховки

  Банк, щоб повністю захистити свої інтереси, пропонує клієнтам комплексне страхування. Без оформлення такого виду страховки відсоток за кредитним договором буде вище. Також варто розуміти, що термін страхування повинен відповідати терміну кредитного договору, тобто вам самостійно на щорічній основі потрібно буде займатися пролонгацією страхових договорів. Нагадаємо, що обов’язковим є лише договір на страхування майна. А інші види страхування банк не має права нав’язувати згідно із законом про захист прав споживача.

  Пропонуючи одну послугу, в даному випадку іпотеку, банк не може в обов’язковому порядку змусити вас оформити страховий договір. Договір страхування є добровільним, але після підписання документів набирають чинності права і обов’язки обох, і в таких випадках про можливість відмовитися від договору страхування слід уточнювати з поліса або загальних правил страхування.
  В комплексне страхування входять:

 • Страхування майна. Обов’язкова умова згідно з федеральним законом.
 • Титульне страхування. Страхування прав власності на випадок втрати прав у зв’язку з неправомірним оформленням нерухомості. Договір розрахований на 3 роки.
 • Страхування життя і здоров’я позичальника. Страховими подіями є присвоєння інвалідності першої та другої групи, а також випадки летального результату застрахованих осіб.
 • Без оформлення комплексного страхування, а також у разі дострокового припинення страхових договорів процентна ставка по іпотеці автоматично підвищується.

  Як розрахувати іпотечний кредит?

  На своєму сайті ВТБ 24 надає онлайн-калькулятор, за допомогою якого можна проводити автоматичний розрахунок. Максимальна сума по іпотеці не перевищує 30 млн рублів при первинному внеску в розмірі 20%. При цьому договір можна оформити на 30 років. Ставка 11,9% річних видається лише за умови комплексного страхування. Відсутні мораторій на дострокове погашення, а також будь-які комісії.

  Банк пропонує розраховувати суму або в залежності від щомісячного платежу, або від вартості квартири. Для прикладу візьмемо нерухомість вартістю 3,3 млн рублів строком на 15 років. Оформивши комплексне страхування і виконавши умови за всіма необхідними документами, процентна ставка складе 11,9%. Початковий внесок буде дорівнює 660 000 рублів.

  Таким чином, ми отримаємо щомісячний платіж у розмірі 31 515 рублів, а щомісячний дохід повинен бути не нижче, ніж 52 525 рублів.

  Переваги іпотеки ВТБ 24

  ВТБ 24 пропонує дуже вигідні умови за іпотечними договорами. До переваг даного банку можна віднести його широку представленість у більшості регіонів країни. Адже у клієнта у процесі виплат за договором може виникнути ряд питання, які допоможуть вирішити співробітники банку. Також дана банківська установа має велике число банкоматів, через які можна зЕкшн снювати без комісії оплату за договорами. До того ж це зарекомендував себе банк, звертаючись у який можна бути впевненим у його наЕкшн ності.

  Крім цього, оформивши іпотеку в ВТБ 24, ви отримуєте:

 • Низьку процентну ставку по програмі держпідтримки.
 • Можливість реалізувати материнський капітал в якості початкового внеску або частково дострокове погашення, що знизить переплату за кредитним договором.
 • Можливість оформити податковий відрахування до 650 000 рублів.
 • Залучення до 3 поручителів з числа родичів.
 • Підводні камені і додаткові витрати

  Щоб для вас не стали сюрпризом ті або інші виплати за договором, необхідно уважно ознайомитися з умовами договору. Вивчити індивідуальні умови і вимагати у працівника загальні умови. Уважно їх прочитати і всі незрозумілі питання задати відразу при оформленні договору.

  Одним з таких сюрпризів може виявитися комплексне страхування або додаткова послуга СМС-інформування. У розділі індивідуальних умов повинні бути прописані всі додаткові послуги, і на момент оформлення договору ви маєте повне право від них відмовитися.

  Також для деяких клієнтів банку можуть виявитися сюрпризом умови частково дострокового погашення. Наприклад, якщо ви вносите платіж, який перевищує щомісячний, то за умовами договору списується тільки сума щомісячного платежу, а інші грошові кошти знаходяться на рахунку до настання наступного щомісячного платежу. Щоб списалася вся сума, і стався перерахунок відсотків , необхідно написати відповідну заяву.

  Підводячи підсумок, можна сказати, що ВТБ 24 надає досить привабливі умови по іпотеці з державною підтримкою. Банк добре відомий і в цій області займає лідируючі позиції поряд з Ощадбанком. Але не варто відразу вибирати саме цей банк, для початку проведіть моніторинг принаймні топ-10 банківських організацій і порівняйте пропозиції, можливо, якісь варіанти індивідуально будуть для вас більш привабливими.