Як дізнатися свій номер карти Ощадбанку?

2626

Банківські пластикові картки стали невід’ємною частиною нашого життя. Більшість людей, хто працює в тій чи іншій організації, отримують зарплату на дебетову картку. За допомогою карток можна не тільки отримувати зароблені гроші, але і розплачуватися за покупки в будь-якій точці світу, а також зЕкшн снювати транзакції через інтернет-магазини. Так, для оплати через інтернет і може знадобитися номер карти. Власники бізнесу в інтернеті просять його ввести для того, щоб зЕкшн снити грошову операцію купівлі-продажу. Але номер може знадобитися і в інших випадках, а недосвідчений користувач може відразу і не зорієнтуватися, де дивитися номер карти Ощадбанку або іншого банку. Стаття про те, де знаходиться номер пластикової картки, для чого він потрібен і як його дізнатися.

Навіщо картками номери?

Для початку хотілося б розповісти про норми безпеки. Звичайно, знаючи тільки номер картки, шахрай не зможе зробити будь-які транзакції, для цього йому як мінімум знадобляться код CVV на задньому обороті «пластику» і номер мобільного телефону, зареєстрованого на власника картки.

Але все ж таки не рекомендується оплачувати покупки на неперевірених і викликають підозри сайтах. Так як сучасні методи фішингу все ж дозволяють злочинцям заволодіти картою клієнта банку і використовувати гроші у своїх цілях.

Номер присвоюється кожній окремій карті. Він унікальний для всіх карток. У такому номері зашифрована інформація про платіжної системи (Visa, MasterCard, Maestro або «Світ»). А також банк-емітент та інформація за рахунком клієнта. Цифри картки безпосередньо пов’язані з номером особового рахунку. На картрахунку як раз і зберігаються грошові кошти.

І при зЕкшн сненні покупки або будь-якого іншого дії з «пластиком» інформація фіксується у загальному процессингу, навіть якщо ви просто запросили баланс по картці через банкомат на Балі. Кількість цифр у номері залежить від типу картки і платіжної системи. У стандартних «пелюстках» від Visa або MasterCard їх 16. Але є картки і з 18 і 19 цифрами, в цьому немає нічого поганого.

3 способи дізнатися номер карти

Самий очевидний і доступний спосіб подивитися номер карти – це зазирнути на саму картку. Зазначатися він повинен на лицьовій стороні «пластику». Як вже говорилося раніше, він зазвичай складається з 16 цифр і починається або на 4, 5 або 6. Цифри повинні бути розташовані прямо по центру картки, якщо «пластик» іменний, то поруч буде прізвище та ім’я латиницею, а нижче збоку платіжна система Visa, MasterCard або інша, а також термін дії «пластику».

Ззаду на звороті картки розташовані CVV код і розпис власника «пластику». Кодом є три останні цифри. На деяких картках вказується всього три цифри. Код може стати в нагоді для оплати через інтернет-магазини. Але що, якщо картки під рукою немає, а номер терміново потрібен, як ще можна дізнатися номер рахунку карти Ощадбанку та цифри самого «пластику»?

Договір

Якщо ви зберегли договір на оформлення картки, то вказано номер картки саме там. Також в договорі є інформація про реквізити банку і рахунку, відкритого для фізичних осіб. Він може починатися на 408 для власників кредиток або 423 – депозитні рахунки за вкладами.

Фахівці банку

Можна звернутися за телефоном або у відділення банку для того, щоб уточнити цифри картки. Можуть знадобитися паспорт, кодове слово та інша інформація на розсуд банку, яка надавалася при оформленні договору.

Особистий кабінет

Ще один спосіб знайти, де вказано номер картки, – це особистий кабінет. В Ощадбанку, правда, будуть відображені лише перші 6 цифр і останні 4, але зате там є повний номер рахунку. В особистих кабінетах інших банків завжди по-різному. Часто надані всі цифри.

Щоб потрапити в особистий кабінет Ощад, необхідно зайти на сайт банку, вибрати «Сбербанк Онлайн» і ввести свій логін і пароль. Їх можна уточнити в регіональній філії банківської організації. Після введення даних відіб’ється інформація по всіх оформлених договорах, можна вибрати безпосередньо картку і подивитися що вимагається інформацію.

Які операції можна зЕкшн снювати, знаючи номер картки

Цифри «пластику» можуть знадобитися у наступних випадках:

  • Покупки в онлайн-магазинах. По цифрам «пластику» можна зЕкшн снювати покупки через інтернет з будь-якої точки світу.
  • Переказ грошових коштів з картки на картку. Знаючи номер кредитки, можна відправити гроші іншій людині.
  • Інформація про рух за рахунком. Можна зателефонувати співробітникам банку та уточнити повну інформацію про дії з карткою.
  • Картки – це дуже зручний спосіб робити покупки. Крім цього часто за безготівковий розрахунок можна отримувати різні бонуси, знижки в тих чи інших торговельних компаніях. Не можна сказати, що гроші на карті знаходяться на 100% в безпеці, тому рекомендуємо дотримуватися обережності при використанні карти, а також мати оперативний доступ до карткового рахунку за коштами особистого кабінету або СМС-інформування.