Як достроково погасити кредит в Ощадбанку

973

Дострокове погашення – це право позичальника, яке регламентовано законодавством. Кредитор не може перешкоджати цьому наміру, призначаючи штрафи, і встановлювати мораторій. Ця процедура дозволяє заощадити грошові кошти, так як переплата по кредитуванню буде значно нижче. Розглянемо, як зЕкшн снюється дострокове погашення кредитів Ощадбанку, як сплатити позику, заощадивши відсотки за кредитом.

Можна достроково погасити кредит в Ощадбанку

Можливість передчасного погашення регламентується ФЗ-14. Цього закону зобов’язані підкорятися всі комерційні і державні банки, що працюють з фізичними особами. Позичальник може повернути всю суму боргу або її частину, попередньо сповістивши банк, не менш ніж за 30 днів до планованого гасіння.

Банки виконують це вимоги, але зі своїми нюансами. Достроково закрити кредити в Ощадбанку можна через письмове повідомлення і при особистій присутності у відділенні банківської організації.

Але оформити заявку можна і віддаленими методами, використавши систему «Сбербанк Онлайн». Виробляти можна як повне погашення, так і часткове. Банківська компанія не обмежує клієнта за розміром операції, що зЕкшн снюється на користь списання боргу.

Вносячи суми, які понад щомісячного платежу, клієнт може вигідно користуватися кредитним договором. Адже процентна ставка нараховується на розмір залишилася чистою заборгованості. Чим більше і швидше оплачувати кредит, тим менше переплати буде в результаті.

Як краще достроково погасити кредит

Банківські компанії строго слідують букві закону, використовуючи законодавство, природно, у власних інтересах. Тому просто внести гроші на рахунок і сподіватися, що вони будуть автоматично списано на користь зменшення боргу, не доводиться.

Клієнти, які передбачають зЕкшн снити дострокове погашення споживчих кредитів в Ощадбанку, повинні сповіщати кредитора заздалегідь. Компанії потрібен підпис позичальника. Тому слід писати заяву у відділення. Для зручності клієнтам надається стандартний бланк для заповнення.

Або позичальник може через особистий кабінет заповнити заявку самостійно. Але важливо зробити це правильно, інакше заявка буде відхилена. Дані положення розміщено у відкритому доступі в загальних правилах кредитування.

По телефону фахівці такі звернення не реєструють. Тому розглянемо, як правильно заповнити заяву у разі повного і часткового гасіння.

Повне гасіння

При повному достроковому погашенні кредиту в Ощадбанку позичальнику необхідно сплатити сформовану суму тіла кредиту плюс відсотки за фактичне використання кредитних коштів. Виконати операцію рекомендуємо за такою схемою:

  • зателефонувати в Ощадбанк або звернутися у відділення, щоб фахівці назвали суму, яка була б повною для закриття на певну дату;
  • написати звернення в офісі або особистому кабінеті;
  • внести грошові кошти. Тут важливо враховувати терміни переведення платежу. Якщо гроші відправляються через сторонні банки або платіжні системи, слід уточнити, в який день вони будуть зараховані, так як якщо до дати планованого погашення грошових коштів буде недостатньо, то закриття не відбудеться. Враховуйте терміни і робіть раніше оплату, щоб не пропустити дату, зазначену у заяві;
  • перевірити інформацію про те, що заявка наЕкшн шла і гроші на рахунку є в достатній кількості.

Після списання рекомендуємо отримати довідку від Ощадбанку, що договір повністю погашений і у кредитора немає претензій до клієнта.

Часткове погашення

Процедура часткового погашення багато в чому схожа з повним закриттям. Порядок відрізняється тим, що після списання грошей у клієнта залишаться ще зобов’язання перед банком. Тому, крім того, що сума боргу буде знижена, доведеться виплачувати щомісячні платежі згідно з оновленим графіком.

Клієнт має право самостійно сформувати заявку в особистому кабінеті. Списання грошей відбудеться у визначену в заяві дату. Якщо позичальник не користується «Ощадбанком Онлайн», то має право скласти звернення в офісі банківської компанії.

Додатково необхідно вибрати умови за новим графіком після часткового гасіння. Існує два варіанти:

  • Зменшення щомісячних платежів із збереженням терміну кредитування. Обов’язкові платежі стають менше, при цьому тривалість договору зберігається. Розрахунок ведеться за формулою: НП = С1 / С2 * ТП, де
    • НП – новий щомісячний платіж;
    • С1 – сума основного боргу до погашення;
    • Сс – сума основного боргу після погашення;
    • ТП – поточний щомісячний платіж.
  • Зменшення тривалості кредиту із збереженням суми щомісячного платежу. У цьому випадку щомісячний платіж залишається таким же, як і був, але банк скорочує термін кредиту, прибираючи платежі з кінця.
  • Така схема поширюється на всі види споживчого кредитування, в тому числі і при оформленні послуги рефінансування.

    Нюанси диференціальних та ануїтетних платежів

    Клієнт має право самостійно вибирати способи виплати за договором кредитування. Графік внесків може бути представлений у вигляді диференційованих або ануїтетних варіантів. Ощадбанк пропонує ануїтетний кредит. Вибір банківської організації обумовлений тим, що такий спосіб погашення більш вигідний для банку.

    Ануїтетний графік платежів характеризується однаковими щомісячними внесками на протязі всього кредиту. Відрізнятися може тільки останній платіж. Сума складається з розміру основного боргу та процентів за договором.

    Самий перший платіж буде включати в себе більше відсотків і менше розміру основного боргу. Таким чином, клієнт за першу частину кредитування виплачує велику частину боргу за відсотками.

    Розраховує банк суму відсотків, що входить в такі внески, за наступною формулою:

    ПР = ОСД * ПВ * ФД / 365, де

    • ПР – відсотки в нинішньому періоді;
    • ОСД – сума загальної заборгованості без процентів на поточний час;
    • ПС – процентна ставка;
    • ФД – фактична кількість днів в періоді;
    • 365 днів в році.

    Для прикладу можна розрахувати суму відсотків, яка буде включена в перший внесок, якщо кредит взято 1 000 000 рублів за процентною ставкою 23% річних.

    ПР = 1 000 000 * 0,23 * 31 / 365 = 1 953,42 р., де

    • 100 000 – сформована заборгованість;
    • 0,23 – коефіцієнт, відповідний процентною ставкою 23%;
    • 31 – днів у місяці;
    • 365 днів в році.

    При тривалості кредитування в 1 рік щомісячний платіж становив би орієнтовно 5 000 рублів. Тоді перший платіж складався б з 1 953 рубля у вигляді відсотків і 3 047 рублів основного боргу. Після внесення суми на рахунок заборгованість перед банком склала б 96 953 рубля, так як значна частина була б списана на користь відсотків.

    Диференційований платіж характеризується однаковою сумою основного боргу за кредитом. Але при цьому розмір щомісячних внесків постійно змінюється. Якщо взяти той же приклад зі 100 000 на 2 роки, то в суму щомісячного платежу входило б 4 166 рублів основного боргу протягом усього кредитування, відповідно, заборгованість перед банком знижувалася б швидше, що було б більш вигідно для клієнта.

    Спосіб графіка платежів більш актуальний при великих сумах кредиту – від 1 млн. Але в будь-якому випадку найвигідніший варіант – це дострокове погашення, так як в цьому випадку проводиться перерахунок відсотків, і клієнт оплачує їх суму тільки за фактичне користування. Відсотки, які вказані у графіку платежів після дострокового закриття договору, не підлягають оплаті.

    Умови і механізм дострокового погашення в Ощадбанку

    Часткове і повне погашення додатково регламентуються ФЗ № 353 – пунктом 3 статті 11. Згідно цього положення, позичальник може повернути весь розмір боргу з оплатою відсотків за реальне користування або частину кредиту без додаткового повідомлення кредитора протягом 30 днів з дати оформлення кредиту.

    Таке положення стосується цільових договорів споживчого кредитування, коли банком був профінансований який-небудь товар. У разі, коли оформлявся нецільовий кредит, тобто клієнт брав у борг грошові кошти готівкою, повернути суму заборгованості без повідомлення можна в перші 14 днів з дати оформлення.

    В ці строки в залежності від виду операції можна просто внести суму на рахунок, і всі наЕкшн шли гроші будуть списані на користь погашення боргу. Заяв про будь-достроковому погашенні кредиту в Ощадбанку в таких ситуаціях не потрібно. Але слід оплачувати завчасно, щоб гроші наЕкшн шли вчасно.

    Перераховується кредит автоматично. Якщо виплачувати дострокове погашення позичальник планує після цих термінів, то слід повідомляти Ощадбанк.

    Способи погашення кредиту

    Закривати кредитний договір банк може за умови, що весь борг був повернутий з урахуванням відсотків за фактичне користування. Якщо клієнт виплачує гроші згідно з графіком до кінця споживчого кредитування, то закриття угоди зЕкшн снюється без заяви.

    Передчасне погашення можна оформити як в офісі банківської організації, так і при складанні заявки в «Ощадбанку Онлайн». Заяву потрібно і для часткового погашення. На підставі заявки від клієнта зЕкшн снюється перерахунок відсотків.

    При цьому клієнт може самостійно вирішити, буде скорочення терміну договору або зменшення щомісячного платежу. Розглянемо, як складаються такі заяви.

    У відділенні з заявою

    Для складання заяви на часткове дострокове погашення кредиту в Ощадбанку необхідно мати при собі паспорт. Заявку може створити безпосередньо клієнт банківської компанії або стороння особа на підставі нотаріально завіреної довіреності.

    Заява в банку є встановленої форми, в ньому слід вказати:

    • розмір для погашення. Ощадбанк не обмежує клієнтів по мінімальній сумі;
    • рахунок, з якого буде проводитися дострокове погашення. Уточнити можна безпосередньо в офісі;
    • дату погашення. Клієнт може самостійно вибрати потрібну дату.

    Заяву слід скласти до 20:00 за московським часом, щоб його встигли прийняти в роботу в цей же день. Крім заявки необхідно забезпечити наявність грошових коштів на рахунку у строки, зазначені в зверненні.

    В інтернет-банку онлайн

    В «Ощадбанку Онлайн» клієнт може сформувати заявку самостійно як часткове, так і повне гасіння. У зв’язку з сплатою за договором банк повинен буде зЕкшн снити перерахунок відсотків.

    Розглянемо, як достроково погасити в «Ощадбанку Онлайн» кредит і як скласти заявку. Для часткового погашення знадобиться:

  • У розділі дострокового погашення вибрати функцію «Частково погасити кредит».
  • У вікні заповнити дані за суму, дату і рахунку, з якого буде виконуватися операція.
  • Натиснути на функцію «Оформити заявку».
  • Вибрати «Підтвердити по СМС». На номер телефону, який прив’язаний до договору, наЕкшн де код для підтвердження.
  • У новому вікні слід ввести код у розділі «Підтвердження часткового дострокового погашення».
  • Грошові кошти будуть списані в ту дату, яку вказав позичальник. В історії дострокових погашень можна буде відстежувати статус виконуваних внесень. Для повного дострокового закриття порядок Екшн наступний:

  • Вибрати розділ «Повністю погасити кредит».
  • Вказати суму для закриття і дату. Додатково слід надати рахунок, з якого буде списана сума.
  • Виконати функцію «Оформити заявку».
  • Виконати процедуру СМС-підтвердження.
  • Заява реєструється до 20:00 за московським часом і тільки в робочі дні. При цьому дата виконання може бути не пізніше наступного робочого дня. По стандартному бланку датою закриття є найближча дата платежу. Але клієнт може самостійно вибрати зручний термін погашення.

    Як повернути страховку при достроковому погашенні кредиту

    Страхові договори не є обов’язковою умовою при видачі кредитів. Банки можуть пропонувати різні умови, у тому числі і зі страховками, за рахунок чого знижується процентна ставка.

    Учасником договору страхування в обов’язковому порядку є страховик. Це та компанія, яка має ліцензію на зЕкшн снення страхової діяльності. Розмір страхової премії включається в суму кредиту.

    Таким чином, страхову премію в результаті оплачує клієнт, вносячи щомісячні платежі. Банк зараховує страхову премію в тіло фінансування, на яке нараховуються відсотки. Але при достроковому погашенні кредитування є можливість повернути частину сплаченої премії та відсотки за договором.

    Умови повернення залежать від відповідного договору страхування. Інформація, яка регламентує повернення індивідуальним полісом клієнта, або загальні правила страхування повинні бути розміщені у відкритому доступі на сайті страховика.

    Послідовність Екшн для повернення страховки:

  • Уточнити інформацію про можливості повернення самостійно в документах або зателефонувавши на гарячу лінію.
  • Звернутися в офіс банку для написання звернення.
  • У заяві можуть знадобитися номер рахунку, який належить клієнту, та реквізити банку.
  • Грошові кошти надходять на призначений рахунок протягом 10 робочих днів. Якщо страхувальником є банк, у разі колективного договору, то гроші спочатку прийдуть на сбербанківський рахунок, відкритий для погашення кредитування. Якщо утворюється переплата, то кошти можна буде забрати шляхом написання додаткової заяви.