Як достроково погасити кредит в ВТБ24?

548

Дострокове погашення дозволяє заощадити переплату за кредитним договором. При цьому сприяє економії грошей як повне погашення боргу, так і часткове списання коштів з рахунку на користь зменшення тіла кредиту. У цій статті розглянемо дострокове погашення кредиту ВТБ 24: які вимоги висуває компанія і як робити таку операцію.

Для чого достроково погашати кредит

Складні відсотки розраховуються таким чином, що вони залежать від суми поточного боргу і процентної ставки. Відповідно, чим нижче стає сума основної заборгованості, тим менше відсотків за кредитним договором нараховується. Якщо клієнт зЕкшн снює повне дострокове погашення, то відсотки зовсім виплачуються за фактичне використання кредитних коштів.

Законодавча база свідчить, що банки не мають права встановлювати яких-небудь обмежень на повернення кредитних коштів. Це означає, що позичальник залишає за собою право в будь-який момент повернути весь борг або його частину.

При цьому стосовно споживчого кредитування, де продається товар, або в умовах автокредиту клієнт може повернути всі гроші, які взяв у позику в банку, або їх частина з оплатою відсотків за фактичне використання грошей до дати повернення протягом 30 днів з моменту оформлення кредиту без повідомлення кредитора.

Щоб зЕкшн снити дострокове погашення кредиту в перший місяць, достатньо просто внести суму на рахунок і ніяких заяв при цьому писати не потрібно. Банківська компанія не має права стягувати будь-яких комісій за таку операцію.

Таке правило поширюється і щодо нецільового кредитування у разі позики грошових коштів готівкою у банку. Але умова діє тільки перші 14 днів. У подальшому процедура дострокового погашення вимагає того, щоб позичальник сповіщав кредитора про свій намір. А вже як саме відбувається подача заявки, кожна банківська компанія визначає самостійно.

Що стосується законодавства, то порядок наступний:

 • клієнт складає письмову заяву на адресу кредитора;
 • банк повинен порахувати суму з урахуванням відсотків за фактичне використання кредитних коштів до дати повернення;
 • повідомлення створюється за 30 днів до передбачуваного списання;
 • через цей термін відбувається часткове або повне гасіння.

Як правило, банківські компанії йдуть на великі поступки свої позичальникам і приймають заявки через особисті кабінети в режимі онлайн або по телефону. При цьому списання зЕкшн снюється на дату, яку вказує клієнт, або в найближчий день, зазначений у графіку платежів.

Різновиди дострокового погашення

 

Існують два варіанти дострокового погашення кредиту:

 • повне дострокове погашення – закриття кредитного договору раніше розрахованого строку. Погасити свій борг клієнт може в будь-який момент. Відсотки, які вже були погашені, не повертаються позичальнику. І більше того, додатково необхідно сплатити відсотки до дня фактичного закриття договору;
 • часткове погашення – це коли сума на рахунку списується така, яка перевищує щомісячний платіж, зазначений у графіку. В цьому випадку проводиться зменшення тіла кредиту. Процентна ставка вважається на меншу суму, що полегшує кредитне навантаження і є економічно вигідним для позичальника.

Є два основних варіанти, як розподілити графік платежів за умови часткового погашення:

 • Скорочення терміну кредитування. У цьому випадку розмір щомісячних платежів залишається колишнім, і зменшується термін договору. Фактично банківська організація починає викреслювати платежі з кінця.
 • Зменшення розміру платежу. В цьому випадку проводиться реструктуризація всіх наступних виплат. Щомісячні суми стають менше, при цьому тривалість договору залишається незмінною.
 • Варіант, який можливий, вказується заздалегідь в кредитному договорі, який підписується клієнтом.

  Часткове погашення у ВТБ 24

  Для частково дострокового погашення кредиту ВТБ 24 потрібно скласти заявку. Зробити це можна кількома способами:

  • подзвонити по телефону;
  • сповістити банк через особистий кабінет;
  • звернутися в офіс.

  Така заява має бути створено не пізніше, ніж за один робочий день до найближчої дати списання. В іншому випадку фахівці не встигнуть прийняти на роботу заявку. Саме погашення можливе в будь-який день, який буде вказано в зверненні. Важливим нюансом є те, що слід враховувати терміни переведення платежу, так як до зазначеної дати грошові кошти повинні знаходитися на рахунку, інакше часткового погашення зЕкшн снено не буде, а в дату за графіком буде списаний стандартний платіж.

  За умовами кредиту ВТБ 24, банк пропонує можливість позичальника самостійно вибрати, який варіант часткового погашення для нього найбільш прийнятний. Банківська компанія зможе скоротити термін дії по кредиту, так і розрахувати всі щомісячні платежі на користь їх зменшення.

  На сайті ВТБ 24 у розділі «Пам’ятка з погашення кредиту» є файл Exel з калькулятором для розрахунку при зЕкшн сненні часткового дострокового погашення. Там можна вказати будь-яку суму боргу і відсоткову ставку, при цьому автоматично розраховуються щомісячні платежі з градацією на основний борг і банківські відсотки. У кожному розрахунковому періоді можна вказувати суму переплати на користь списання боргу, і система розрахує новий графік.

  Повне погашення у ВТБ 24

  Повне гасіння позики зЕкшн снюється в тому ж порядку. Позичальник повинен створити заявку і забезпечити наявність грошових коштів на рахунку до зазначеної дати. Але самостійно суму не рекомендується розраховувати. Також не варто покладатися на графік платежів.

  Дострокове погашення включає в себе загальну заборгованість, відсотки за фактичне використання і мінус залишок, який може знаходитись на рахунку на поточний момент. Тому рекомендовано звернутися в банківське відділення або подзвонити за телефоном гарячої лінії, щоб фахівці зробили розрахунок.

  Вони вважають достатню суму з урахуванням всіх факторів і оголошують терміни переведення платежу. Важливо враховувати, що деякі способи вимагають часу, щоб гроші наЕкшн шли на рахунок. Якщо сума не буде вчасно розміщена в ВТБ 24, то повного закриття кредиту не станеться, дату за графіком буде списаний тільки щомісячний платіж.

  Тому важливо проконтролювати закриття договору через особистий кабінет банківської компанії. При необхідності можна замовити довідку про виконання зобов’язань перед кредитором. А через кілька тижнів додатково можна звернутися в бюро кредитних історій і упевнитися, що договір погашений і там.

  Способи внесення грошей

   

  ВТБ 24 пропонує своїм клієнтам використовувати в якості каналу зарахування грошових коштів особистий кабінет. Поповнити рахунок можна будь-банківської картою. Також можна оплачувати рахунок через каси компанії. Зарахування грошей проводиться в цей же робочий день, якщо оплата досконала до 18:00 за московським часом.

  Можна також користуватися сторонніми організаціями. При цьому комісію встановлює компанія-відправник. Таким чином, вносити гроші на рахунок можна через будь-який комерційний банк з відкриттям і без відкриття особового рахунку. Термін переказу може досягати 3 робочих днів.

  У більшості салонів стільникового зв’язку будь-якого міста встановлена система «Золота корона». Платежі через неї приходять на наступний робочий день. А комісія становить 1% при мінімальних 50 руб. З актуальними термінами перекладу і комісією краще ознайомитися при безпосередньому виконанні операції.