Як і де відправити й одержати переказ Вестерн Юніон

2312

Чому сьогодні багато тисяч російських громадян для зЕкшн снення міжнародних грошових переказів вибирають саме Western Union? Та тому, що отримати переклад «Вестерн Юніон» в Росії можна гарантовано. Тобто гроші ніде не загубляться і не «замерзнуть». Western Union на даний момент Екшн сно є чи не єдиним способом грошового переказу на банківську картку або рахунок, коли поєднуються наЕкшн ність, мобільність і швидкість. Правда, відразу варто сказати, що про економію грошей тут краще забути. Комісії в системі Western Union «з’їдають» в середньому 10% від тих грошей, що пересилає клієнт. Це актуально для тих клієнтів, які перераховують гроші далеко за кордон. Наприклад, в Англії. Але про все по порядку. Western Union має більш як півторастолітній досвід роботи з фінансами. Тільки за 2012 рік компанія заробила 5,7 млрд доларів США.

А чистий прибуток переступила позначку в 1 млрд доларів (1,03 млрд доларів). Представництва цієї американської компанії мають дві сотні держав по всьому світу. Росія не стала винятком. З жовтня 1991 року зЕкшн снювати перекази стало можливо і з російської території. Сьогодні вся діяльність Western Union в РФ проходить через дочірню компанію ТОВ «НКО Вестерн Юніон ДП Схід», яка на 100% є власністю головної організації. Після Ощадбанку і «Пошти Росії» саме «Вестерн Юніон» використовується для зЕкшн снення перекидання грошей в більшість точок земної кулі. Таким чином, на даному сегменті російського фінансового ринку компанія займає приблизно 16%. Гроші в рамках даної платіжної системи можна надсилати:

 • всередині території країни;
 • в країни близького зарубіжжя (наприклад, Болгарія, Польща, Литва тощо);
 • у країни далекого зарубіжжя (Німеччина, Англія, Італія, США тощо).

Пункти обслуговування «Вестерн Юніон»

В якому місці можна скористатися послугами компанії? Відправити і отримати гроші міжнародним платежем зараз можна практично в будь-якому місті Росії. Оскільки пункти обслуговування Western Union є не тільки в банках, але й у відділеннях Пошти Росії», салонах зв’язку («Мегафон», МТС) і в деяких торгових центрах, що мають спеціальні термінали. На жаль, хоч у 2011 році Ощадбанк, один з найпопулярніших банків Росії, і підписав договір акредитації з Western Union, реального співробітництва між двома цими фінансовими організаціями немає досі. Сьогодні будь-які кроки у сфері зовнішніх фінансів ускладнюються санкційної політики, а отже, в найближчому майбутньому навряд чи Ощадбанк почне проводити платежі Western Union. Але особливо переживати не варто. Адже відправити і отримати гроші цим способом можна у багатьох інших банках Росії. Ось основний список:

 • ВТБ 24.
 • Райффайзен Банк.
 • Альфа-Банк.
 • Банк Москви.
 • Банк «Відродження».
 • Росгосстрах Банк.
 • Газпромбанк.
 • Транскапиталбанк.
 • ВТБ Банк Москви.
 • МДМ Банк.
 • УБРиР.
 • Меткомбанк.
 • Банк «Освіта».

Алгоритм Екшн при використанні платіжної системи

Список солідний, і при цьому ще не повний. Весь перелік пунктів обслуговування даної платіжної системи можна знайти на сайті Western Union.com. Отже, як конкретно користуватися пропонованими послугами?

 • Сторонам, відправнику і одержувачу, необхідно зв’язатися заздалегідь, щоб обмінятися даними, уточнити інформацію про осіб угоди. Для того щоб відправити гроші через «Вестерн Юніон», знадобляться: Ф. В. О. обох сторін, в заявці написані обов’язково тільки латинськими літерами (транслітерація), зазначення країни одержувача, а також контрольний номер операції (транзакції). Контрольний номер видається на стороні відправника, який повинен буде повідомити його одержувачу.
 • Відправник організовує перекидання грошей в будь-якому пункті, підтримує мережа Western Union. Але краще все-таки подібні операції проводити в банківських установах. В якому саме – повна свобода вибору клієнта. На місці завжди можна уточнити правильність написання кириличних літер латиницею. Одержувач завжди може перевірити на сайті «Вестерн Юніон» статус призначеного для нього платежу. Стандартний переклад триває, як правило, 10-12 годин. Проте завжди можна оформити миттєвий переказ (нехай навіть міжконтинентальний), який займає не більше 15 хвилин. Правда, і комісія за нього відчутно вище.
 • Гроші можна отримати також в будь-якому пункті, де мають місце послуги Western Union. Клієнт-одержувач повинен пред’явити паспорт та контрольний номер операції. Одержувачу, як відправнику, треба дотримуватися крайню уважність при заповненні бланка отримання переказу. Втім, якщо одержувач допустить помилку, доведеться всього лише поміняти бланк. А ось якщо помилиться той, хто відправляє гроші, то доведеться зв’язуватися з відправником для уточнення інформації.
 • Система Western Union працює з власної конвертації. Тобто відправляти і отримувати гроші можна в трьох основних валютах (долари, євро, рублі), але обмінний внутрішній курс буде дещо відрізнятися від міжнародного. Це одне з джерел доходу платіжної компанії.
 • Необхідно знати, що в пункті видачі переказів «Вестерн Юніон» гроші на руки можна отримати тільки того, чиї дані вказані в платіжній інформації. Третя особа ні за яких обставин не зможе забрати перераховану готівку. Навіть якщо одержувач оформить на нього довіреність у нотаріуса. Якщо сам одержувач не може якийсь час відвідати пункт «Вестерн Юніон», йому треба зв’язатися із сервісним центром і попередити про можливу затримку в отриманні.
 • Нарешті, треба брати до уваги той факт, що на стандартних умовах Western Union наступний грошовий переказ можна буде відправити тільки через добу після останньої транзакції. І обов’язково в позначенні «призначення платежу» відправник повинен вказувати або «матеріальна допомога», або «поточні витрати». Але це для фізичних осіб. Хоча через «Вестерн Юніон» активно працюють і юридичні особи. Особливо ті фірми, які ведуть бізнес за кордоном.
 • При отриманні грошей на руки рекомендується ретельно звірити цю суму з тією, що заявлена у бланку платежу. Проходячи через систему описуваної компанії, гроші не втрачаються, але сам відправник може помилитися.
 • Комісії Western Union

  Як вже говорилося, платити за послуги передачі грошей сьогодні доводиться чимало. Особливо, коли мова йде про швидких, транснаціональних перекладах. «Вестерн Юніон» гарантує повну безпеку грошей клієнта та досить високу швидкість їх передачі. Не кажучи вже про миттєвих перекладах. Компанія займається перекладами і всередині країн, в тому числі і тільки на російській території. Такі перекази обходяться дешевше. Розцінки системи наступні:

  • перекази між російськими містами – 1% з суми, що перераховується в рублевому еквіваленті;
  • перекази в ближнє зарубіжжя – до 2% від суми, що перераховується, але не менше 100 рублів;
  • перекази в країни далекого зарубіжжя – комісія буде зростати разом із зростанням суми, що перераховується грошей. В цілому це найдорожчий переклад, яким має сенс користуватися десь до планки в 200-300 доларів, оскільки переводити через Western Union куди-небудь в Штати або звідти в РФ більш великі суми дуже накладно.

  Умови проведення транзакцій

  Правила формування платежів можуть дещо відрізнятися в залежності від країни. На території Росії діють наступні правила:

  • громадяни україни або іноземні громадяни, які мають ПОСТІЙНЕ місце проживання в країні, можуть відправляти до 5000 $ одноразово;
  • для всіх інших осіб працюють тільки обмежувачі самої системи «Вестерн Юніон»;
  • юрособам одноразово можна відправити не більше 150 тис. рублів;
  • всі комісії і всі витрати перекладу оплачує відправник, з одержувача ніяких внесків не повинні вимагати;
  • якщо мета перекладу не відповідає стандартним «мат. допомога» і «поточні витрати», тоді потрібно роз’яснювальна документація, на що саме перераховуються гроші;
  • гроші можна відправляти на різні рахунки в банках (у безготівковій формі), або на пластикову картку банку. Частим клієнтам американської платіжної компанії рекомендується завести особливу карту Western Union – Gold Card (Золота карта). Така карта дозволить користуватися знижками при перекладах, підключити СМС-сповіщення про зміни балансу карти, накопичувати різноманітні бонуси і інше.

  Як би те ні було, Western Union залишається найпопулярнійшої системою електронної передачі самих різних грошових сум. Її користуються мільйони людей по всьому світу. Включаючи сотні тисяч громадян Росії, які довіряють свої гроші саме цьому способу передачі. Тому стаття, що описує основні моменти використання даної системи, буде вельми актуальна і корисна.