Як користуватися особистим кабінетом «Сбербанк Онлайн»

680

«Сбербанк Онлайн» являє собою повноцінно функціонує інтернет-банк, який дозволяє зЕкшн снювати різноманітні операції по картах і розрахунковими рахунками. Так як користуватися кабінетом «Сбербанк Онлайн» може будь-який клієнт банку, що має доступ в інтернет, не потрібно звертатись у відділення банку або використовувати термінал для проведення розрахунків. Зареєстрований користувач особистого кабінету може не виходячи з дому оплачувати рахунки, переказувати кошти практично без обмежень.

Підключення до системи

Переваг у цього сервісу безліч, адже фактично інтернет-портал замінює собою ціле працює відділення банку, доступне цілодобово і без перерв. Для проведення видаткових операцій потрібно лише введення паролів. А для поповнення, крім внесення готівки через термінал, передбачена можливість безготівкового перерахування з електронних гаманців і рахунків в інших банках.

Щоб скористатися всіма перевагами інтернет-банкінгу від Ощадбанку, клієнти створюють облікові записи, які дозволяють в подальшому отримувати доступ до своїх рахунків і карток з дотриманням високого рівня безпеки з допомогою подвійної ідентифікації.

Стати користувачем особистого кабінету можуть всі, без обмеження, клієнти, що мають:

 • зарплатні пластикові картки;
 • дебетові картки;
 • кредитки.

Наявність картки, емітованої Ощадбанком, який дозволить пройти швидку і просту процедуру реєстрації в онлайн-кабінеті.

Клієнт самостійно вибирає, який спосіб реєстрації кращий:

 • у відділенні банку;
 • через дзвінок на гарячу лінію та повідомлення свого унікального пароля – кодового слова;
 • через інтернет.

Реєстрація з допомогою банкомату

Якщо процедура проводиться через термінал в відділенні банку, можна звернутися до операціоніста або отримати коди з доступами в банкоматі самостійно. Для використання порталу «Сбербанк Онлайн» необхідно мати:

 • постійний логін;
 • постійний пароль;
 • одноразові коди для кожної операції.

Процес отримання пароля і логіна покроково виглядає наступним чином:

 • Картку вставляють в банкомат і вводять ПІН-код.
 • У меню вибирають розділ «Сбербанк Онлайн» і переходять у підрозділ отримання логінів та паролів.
 • Банкомат видасть квитанцію, на якій буде роздрукована інформація з постійними паролем і логіном.
 • Далі потрібні коди для підтвердження кожної з операцій в особистому кабінеті. Для цього натискають кнопку «Отримати одноразові паролі». Якщо надалі всі дії в кабінеті будуть підтверджуватися з допомогою кодів з квитанції, слід пам’ятати, що вони залишаються активними аж до отримання нової квитанції з новим списком.
 • Самостійна реєстрація онлайн

  При бажанні клієнт банку може пройти реєстрацію не виходячи з дому. На офіційному інтернет-ресурсі банку у верхній частині сторінки знаходять розділ для входу в кабінет. У ньому розташована кнопка реєстрації, через яку користуються відповідним розділом реєстрації. У віконці вводять номер картки та телефону, підключеного до системи мобільного банку.

  Далі користувач придумує логін і пароль, а підтвердження операції роблять за допомогою коду з СМС.

  Обов’язковою умовою для цього є підключена опція мобільного банку, за допомогою якого отримують одноразові коди.

  Перший вхід в систему

  Після того, як пароль і логін отримані, надалі використовують пряме посилання системи «Сбербанк Онлайн», а на сторінці входу вводять постійні логін і пароль. Слід бути уважним при введенні логіна і коду ідентифікації (складається з латинських літер, арабських цифр). Багаторазовий неправильний введення може призвести до тимчасової блокування доступу.

  Далі відкривається сторінка введення пароля з СМС-повідомлення або квитанції (варіант роботи без мобільного банку). Натиснувши на кнопку підтвердження, користувач переходить до наступній сторінці ідентифікації.

  Після одноразового введення коду клієнт потрапляє в особистий кабінет на сторінку головного меню. З допомогою переходу в потрібний підрозділ клієнт може користуватися наступними інструментами:

  • платежами і переказами;
  • розпоряджатися коштами на картах і вкладах;
  • відкривати і блокувати рахунки;
  • оплачувати стільниковий зв’язок та багато іншого.

  По суті, система «Сбербанк Онлайн» як онлайн-офіс банку замінює роботу операціоніста з відділення, дозволяючи користувачеві самостійно оформляти розпорядження щодо своїх фінансів. Одним з безперечних достоїнств служить можливість вчиняти будь-які оплати в лічені секунди, в будь-який зручний час, без черг, не виходячи з дому.

  По кожній з операцій залишається запис в особистому кабінеті. Користувач без праці підніме історію платежів за необхідний період і роздрукує підтверджуючі документи.

  З чека

  Якщо потрібно вводити пароль з чека, процедура виглядає трохи інакше:

   

 • Після введення постійного пароля і логіна у вікні натискають кнопку «Скасувати».
 • У відкритому вікні вибирають інший спосіб ідентифікації і натискають на посилання з написом «Пароль з чека».
 • З’явиться вікно, в якому попросять ввести пароль під певним номером у чеку з паролями під певним номером.
 • Після введення другого пароля натискають кнопку «Підтвердити».
 • На цьому процедура входу в кабінет закінчена, і клієнту відкривається весь спектр можливостей інтернет-банкінгу.

  В СМС-повідомленні

  Якщо підключений «Мобільний банк», процес входу в кабінет ще простіше:

 • Після введення постійного логіна і пароля прийде автоматичне СМС-повідомлення з одноразовим паролем.
 • Після введення 5-значний пароль, що складається з цифр, відкривається головна сторінка особистого кабінету.
 • Заходи безпеки

  Особливу увагу приділяють безпеці роботи в системі. Подвійний захист паролями дозволяє мінімізувати ризик отримання доступу до фінансів користувача з боку шахраїв:

 • Перший пароль є постійним, він потрібен для попередньої ідентифікації клієнта та переходу до наступного етапу підтвердження. Щоб уникнути проблем слід зберігати відомості про логін та пароль в недоступному для сторонніх осіб місці.
 • Другий пароль є одноразовим. Його отримують через СМС або вводять з чека відповідно до інструкції банку. Для захисту від шахрайських Екшн категорично не рекомендується надавати свій мобільний телефон незнайомим людям. А в разі отримання СМС без будь-яких Екшн зі свого боку не можна вводити дані паролі на сайті. Кожне СМС-повідомлення повинно суворо відповідати запиту користувача.
 • Важливо стежити, щоб вхід в Ощадбанк зЕкшн снювався тільки з офіційної сторінки в інтернеті. Перевірити, чи Екшн сно сайт є офіційною сторінкою банку, досить легко: в рядку браузера нагорі, поруч з адресою сайту висвічується значок безпечної роботи. Зображення закритого замка підтверджує, що будь-які операції в рамках даної системи є конфіденційними і наЕкшн ні. При відсутності даного знака, а також візуальному відмінність нового сайту від знайомої версії вводити будь-які паролі, логіни, зЕкшн снювати будь-які маніпуляції з рахунками і картами категорично заборонено.
 • Можливості особистого кабінету онлайн

  Основні інструменти особистого кабінету користувача видно на головній сторінці кабінету, користуватися «Ощадбанком Онлайн» під силу кожному держателю пластику.

  Кожна дія супроводжується підказками і поясненнями, в результаті чого клієнт самостійно управляє фінансами і зЕкшн снює прибутково-видаткові операції.

  Головна сторінка

  На основній сторінці видно всі картки і рахунку, наявні у клієнта. З даного розділу можна перейти в розділ, який потрібно клієнту:

  • платежі/перекази;
  • вклади/рахунку;
  • карти;
  • кредити та інше.

  На головній сторінці є інформація про карти: вид платіжної системи, термін дії, розташовується сума. Кнопка «Операції» навпроти кожної картки допомагає швидко зЕкшн снювати найбільш затребувані дії:

  • оплатити або поповнити картку;
  • перевести з однієї карти на іншу;
  • перевести фізичній або юридичній особі;
  • підключити «Скарбничку» (опція накопичення коштів на окремому рахунку шляхом перерахування частини від суми надходження);
  • кнопка блокування картки.

  Платежі та перекази

  Зареєстрований користувач «Сбербанк Онлайн» може перевести кошти як організації, так і фізичній особі. Перейшовши на вкладку платежів, відкривається сторінка з безліччю підрозділів, включаючи оплату штрафів, мита, комунальних платежів, погашення кредитів, поповнення «Яндекс-гаманця» і т. д.

  Для зручності пошуку можна знайти реквізити організації шляхом введення ІПН в рядок нижче. Після заповнення вікна пошуку ІПН натискають «Знайти». У вікні вибирають шуканого одержувача платежу.

  Користувач кабінету, знає всі реквізити перерахування, слідуючи докладного керівництва і підказок, заповнює інші комірки з БИК, розрахунковим рахунком, сумою перерахування. Далі користувач натискає на кнопку отримання підтвердження через СМС і вводить отриманий код. При необхідності можна роздрукувати платіжний документ, натиснувши на відповідну кнопку.

  Крім платежів, що користувач кабінету може отримати повну інформацію про перерахування та надходження, скоєних за картками. В розділі «Історія операцій» можна отримати повну розкладку за будь-який обраний період, а при бажанні, роздрукувати потрібну квитанцію або повторити платіж за тими ж реквізитами.

  Особливо зручно зЕкшн снювати платежі, підключивши функцію автоплатежа або створивши шаблон.

  Робота з додатком через мобільний

  Не тільки через комп’ютер доступна система «Сбербанк Онлайн». Власник планшета або смартфона може оперативно підключитися до інтернет-банку Ощадбанку з телефону і зробити потрібний платіж, навіть перебуваючи в поїздці або далеко від дому.

  Мобільна версія платіжної системи з’явилася порівняно недавно, але відразу завоювала популярність серед власників ощадкарт і смартфонів. Для використання потрібно завантажити додаток, що скачують безкоштовно з магазину додатків.

  Схема роботи програми аналогічна роботі з особистим кабінетом в комп’ютері. Ідентифікація виконується аналогічним чином: постійні логін і пароль, плюс одноразовий пароль для підтвердження операції.

  Перш ніж встановити додаток, необхідно переконатися в безпеці джерела скачування. Тільки додаток від офіційного розробника гарантує захист від шахраїв. В іншому випадку великий ризик втрати всіх заощаджень, що зберігаються на рахунках і картах користувача.

  Є одне істотне обмеження, яке необхідно враховувати при використанні програми через телефон. Оплачувати через додаток можна тільки по шаблонах, створеним раніше в особистому кабінеті. Крім того, для управління фінансами в додатку потрібно мати підключений інтернет на телефоні. Знаючи, як користуватися «Сбербанк Онлайн» з мобільного, можна швидко зЕкшн снювати всі основні платежі, завівши попередньо необхідні шаблони в особистому кабінеті.

  За допомогою інтернет-банкінгу клієнт Ощадбанку отримує широкий доступ до різних операцій, повністю замінюючи, а в деяких випадках перевершуючи функціонал банкомата чи терміналу.