Як обміняти у відділенні готівкові долари

2-29-2020
Картинки по запросу "обміняти у відділенні готівкові долари"


Офіційний курс іноземних валют встановлює і публікує ЦБ. А хто встановлює курси для банків, чому вони відрізняються від офіційного.Банки  самостійно встановлюють курси іноземних валют до гривні і крос – курси для проведення операцій з готівковою іноземною валютою. А клієнт, у свою чергу, має право вибрати той обмінник і той курс, які його влаштовують. З курсом гривні – долар, гривня – євро розібратися просто.  Крос – курс – це визначення курсу однієї валюти по відношенню до іншої через третю валюту. Наприклад, курсі обменка   валют в кривому розі долара до євро за гривню.

.

Хто встановлює і контролює курс купівлі і продажу валюти в банку. Правомірно, коли різні відділення одного банку мають один і той же час різні курси.  Курси валют і крос – курси встановлюються і змінюються наказом або розпорядженням банку або його філії. Документ повинен бути підписаний керівником або особою, якій банку надано право встановлювати і змінювати курси і крос – курси, в ньому вказується фактична адреса підрозділу банку, курси валют і крос – курси на поточну дату, а також дата і час (у годинах та хвилинах) встановлення або зміни курсів. У доступному для огляду місці повинен бути стенд з курсами іноземних валют до рубля і крос – курсами. Замість фактичних значень крос – курсів банк може вказати алгоритм їх розрахунку – це не заборонено.

Так само, як і різні курси для різних підрозділів банку та для різних обсягів валюти. Іноді по дзвінку або в Інтернеті знаходиш вигідний курс валют в кривому розі приходиш в банк, а він уже змінився.  Банк має право сам встановлювати, скільки разів протягом операційного дня йому необхідно змінювати курси. Єдина умова, повторюся, – кожна зміна має бути документально оформлено. Чи має право банки призначати підвищену комісію за прийом дрібних купюр. Або пільговий курс валют в кривому розі за великі обсяги угоди.
Курси обміну однієї валюти на іншу в різних країнах істотно відрізняються, краще заздалегідь поцікавитися ними в Інтернеті.
Курси банків, розташованих в аеропортах, на вокзалах, в готелях і місцях, де багато туристів, завжди дуже невигідні.