Як обрати лазню

12-14-2021

Як обрати лазню

Багато хто любить митися в лазні. Хтось вподобав цей вид відпочинку ще в дитинстві, а дехто, можливо, уперше спробував паритись уже в зрілому віці. Банний відпочинок приносить відчутну користь здоров’ю. Але як правильно обрати лазню? Їх багато, вони різні, тож іноді нелегко визначитися з вибором. Спробуємо розібратися в типах лазні.

Види лазень та їх особливості

Сьогодні існує багато банних комплексів, які представляють різні види парилень. Щоб зрозуміти, яка підходить саме вам і не завдати шкоди власному здоров’ю, потрібно розуміти особливі властивості кожної з них. Розкажемо докладніше про найбільш популярні види лазень.

  • Турецька лазня. Ідеально підійде для новачків парного відпочинку. Відрізняється густою вологою парою, поступовим температурним коливанням (але не вище 45°С) та дозволяють проводити косметичні процедури (пілінги, мильний масаж, обгортання). Відвідувач спочатку проходить омивання і тільки потім лазневі процедури, що чергуються із перебуванням у теплих передбанниках або плаванням у басейні з комфортною температурою.
  • Фінська сауна. Має досить агресивну дію, тому потрібно чітко дотримуватись інструкцій парильні (стежити за часом, одягати спеціальні захисні шапочки тощо). Температура у приміщенні може досягати 120°С при низькій вологості (не більше 10%). Починається процес з прийняття теплого душу, і потім – кілька хвилин перебування в парильні. Чергуючи відпочинок та банні процедури, поступово збільшують час перебування в сауні.
  • Російська лазня. Це щось середнє між фінською та турецькою банями. Тут температурні режими коливаються від 50 до 90°С, а вологість – не більше 20 – 65%. Сеанси парильні рекомендують чергувати з контрастними процедурами (прохолодний душ, басейн із холодною водою). Час перебування у російській парній поступово збільшують від 5 до 20 хвилин.

У будь-якій лазні, навіть лагідній (турецькій), є певні протипоказання до відвідування. Перед вибором обов’язково вивчіть їх. Також пам’ятайте, що проводити банні процедури не можна, маючи підвищену температуру тіла, в алкогольному сп’янінні або на голодний шлунок. Краще відвідувати парильню разом із рідними чи друзями, не на самоті.

Допоможемо з вибором гідного місця для банних процедур

«VseBani» – це інтернет-проєкт, який зібрав усі гідні сауни, банні комплекси спеціально для наших відвідувачів. На сайті зручний пошук місця для відпочинку, де ви можете легко знайти те, що вам потрібно.

Ми організували зручні фільтри. З ними можна не тільки швидко знайти різновидності бані або сауни, але й підібрати найближчу до вас. Ми розуміємо, що після водних процедур зовсім не має бажання їхати через усе місто, тому ви легко знайдете місця поблизу за допомогою фільтра (район міста чи станція метро). Ми викладаємо тільки достовірні фото закладів, щоб ви точно знали, що обираєте. Вказуємо ціну і для більшої зручності помічаємо місця, де можна розрахуватись банківскими картками.

З проектом «VseBani» легко та зручно!